Pęknięta Tylna Lampa

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Tomeks71 »

To tak jakby wrogowi zdradzać swoje plany obrony.



Sponsor

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Sponsor


Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Tomektr »

A możesz wrzucić zdjęcia tych lamp. Jedź jeszcze do innego ASO. To że jedno odrzuciło to nie znaczy że drugie nie uzna reklamacji. W głównej mierze zależy to od podejścia ASO, opisania przez nich problemu itp. Tu masz tego przykład po za moim z pierwszego posta https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=87&t=69300

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 446
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Grz_Bo »

Tomeks71 pisze:To tak jakby wrogowi zdradzać swoje plany obrony.
Nie do końca, już kilka razy miałem tak z Seatem, choć w przypadku innych elementów w Leonie.

1. Gumowe dywaniki.
2. Pękający wyświetlacz klimatyzacji.

Zrobiłem zgłoszenie reklamacyjne.

W obu przypadkach zostało odrzucone.

Poprosiłem Seata, o informacje pisemną, dotyczącą obu spraw, gdyż odmowę otrzymałem telefonicznie.

Opiekun spytał się, po co mi pisemne oświadczenie o odrzuceniu reklamacji, po czym ja poinformowałem go, że potrzebuję dokumentacji, aby przedłożyć ją ekspertowi, rzecznikowi praw konsumentów oraz wymieniłem jeden z programów tv.

Opiekun powiedział, że musi kwestie skonsultować z przełożonym, po czym otrzymałem telefon, że w ramach wyjątku obie reklamację są uznane i wymienią mi wadliwy towar.

Groźba sankcji czasami jest skuteczna.


______________
Pozdrawiam
Grzegorz




JACA
Posty: 306
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 186 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: JACA »

Marzenka pisze:
13 maja 2021, 19:23
Okazało się, że mikropęknięcia są we wszystkich tylnych lampach w tych samych miejscach od wewnętrznej strony klosza ..... lub poprzez stosowanie agresywnych środków chemicznych.

Drugą diagnozę odnośnie agresywnej chemii podtrzymują.
Przecież to przeczy zdrowemu rozsądkowi :shock: Które to ASO takie uparte :?:
Marzenka pisze:
13 maja 2021, 19:23
Składam pozew do sądu i zobaczymy. Tym razem nie odpuszczę.
Powodzenia zatem. Może pójdą po rozum do głowy, gdy dostaną pismo od prawnika.
--
Jaca

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
14 maja 2021, 6:36
Tomeks71 pisze:To tak jakby wrogowi zdradzać swoje plany obrony.
Nie do końca, już kilka razy miałem tak z Seatem, choć w przypadku innych elementów w Leonie.

1. Gumowe dywaniki.
2. Pękający wyświetlacz klimatyzacji.

Zrobiłem zgłoszenie reklamacyjne.

W obu przypadkach zostało odrzucone.

Poprosiłem Seata, o informacje pisemną, dotyczącą obu spraw, gdyż odmowę otrzymałem telefonicznie.

Opiekun spytał się, po co mi pisemne oświadczenie o odrzuceniu reklamacji, po czym ja poinformowałem go, że potrzebuję dokumentacji, aby przedłożyć ją ekspertowi, rzecznikowi praw konsumentów oraz wymieniłem jeden z programów tv.

Opiekun powiedział, że musi kwestie skonsultować z przełożonym, po czym otrzymałem telefon, że w ramach wyjątku obie reklamację są uznane i wymienią mi wadliwy towar.

Groźba sankcji czasami jest skuteczna.


______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Jakie paskudne czasy nastały, żeby naprawę gwarancyjną trzeba było wymuszać na gwarancie tylko straszeniem : ekspertem, prawnikiem, rzecznikiem praw konsumentów, czy programem TV (niepotrzebne skreślić).
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Eleonor »

Misiek pisze:
14 maja 2021, 9:08
Jakie paskudne czasy nastały, żeby naprawę gwarancyjną trzeba było wymuszać na gwarancie tylko straszeniem : ekspertem, prawnikiem, rzecznikiem praw konsumentów, czy programem TV (niepotrzebne skreślić).
Nie chodzi tylko o gwarancje ..
Dziś to cwaniactwo, odnoszenie się do starszych na Ty , odpowiedzi dzieci do rodziców itd... Wszystko jest inne.
Kiedyś tylko prawdą i uczciwością do czegoś się dochodziło a teraz cwaniakowaniem , kombinowaniem i złodziejstwem ...
Kiedyś ukradłeś chleb to rękę ucinali a teraz 400 czy 500 zł jest tylko wykroczeniem ...
Za ten post autor Eleonor otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 maja 2021, 10:18)
Ocena: 5.26%
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 446
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Grz_Bo »

Eleonor pisze:
Misiek pisze:
14 maja 2021, 9:08
Jakie paskudne czasy nastały, żeby naprawę gwarancyjną trzeba było wymuszać na gwarancie tylko straszeniem : ekspertem, prawnikiem, rzecznikiem praw konsumentów, czy programem TV (niepotrzebne skreślić).
Nie chodzi tylko o gwarancje ..
Dziś to cwaniactwo, odnoszenie się do starszych na Ty , odpowiedzi dzieci do rodziców itd... Wszystko jest inne.
Kiedyś tylko prawdą i uczciwością do czegoś się dochodziło a teraz cwaniakowaniem , kombinowaniem i złodziejstwem ...
Kiedyś ukradłeś chleb to rękę ucinali a teraz 400 czy 500 zł jest tylko wykroczeniem ...
Trochę brakuje mi takich prawników jak w USA, którzy biorą sprawy Goliat vs David i wyciągają z tego duże odszkodowania.

W takim przypadku koncerny inaczej by podchodziły do kwestii rozpatrywania spraw gwarancyjnych.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
14 maja 2021, 11:20
Eleonor pisze:
Misiek pisze:
14 maja 2021, 9:08
Jakie paskudne czasy nastały, żeby naprawę gwarancyjną trzeba było wymuszać na gwarancie tylko straszeniem : ekspertem, prawnikiem, rzecznikiem praw konsumentów, czy programem TV (niepotrzebne skreślić).
Nie chodzi tylko o gwarancje ..
Dziś to cwaniactwo, odnoszenie się do starszych na Ty , odpowiedzi dzieci do rodziców itd... Wszystko jest inne.
Kiedyś tylko prawdą i uczciwością do czegoś się dochodziło a teraz cwaniakowaniem , kombinowaniem i złodziejstwem ...
Kiedyś ukradłeś chleb to rękę ucinali a teraz 400 czy 500 zł jest tylko wykroczeniem ...
Trochę brakuje mi takich prawników jak w USA, którzy biorą sprawy Goliat vs David i wyciągają z tego duże odszkodowania.

W takim przypadku koncerny inaczej by podchodziły do kwestii rozpatrywania spraw gwarancyjnych.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Taaaaaaaaa - sprawa sprzed około miesiąca - ugoda pomiędzy policją, a rodziną uduszonego podczas interwencji "Afroamerykanina"- 27 MILIONÓW DOLARÓW ! Tylko dać się zabić i rodzina na parę pokoleń ma byt zapewniony.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 446
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Grz_Bo pisze:
14 maja 2021, 11:20
Eleonor pisze: Nie chodzi tylko o gwarancje ..
Dziś to cwaniactwo, odnoszenie się do starszych na Ty , odpowiedzi dzieci do rodziców itd... Wszystko jest inne.
Kiedyś tylko prawdą i uczciwością do czegoś się dochodziło a teraz cwaniakowaniem , kombinowaniem i złodziejstwem ...
Kiedyś ukradłeś chleb to rękę ucinali a teraz 400 czy 500 zł jest tylko wykroczeniem ...
Trochę brakuje mi takich prawników jak w USA, którzy biorą sprawy Goliat vs David i wyciągają z tego duże odszkodowania.

W takim przypadku koncerny inaczej by podchodziły do kwestii rozpatrywania spraw gwarancyjnych.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Taaaaaaaaa - sprawa sprzed około miesiąca - ugoda pomiędzy policją, a rodziną uduszonego podczas interwencji "Afroamerykanina"- 27 MILIONÓW DOLARÓW ! Tylko dać się zabić i rodzina na parę pokoleń ma byt zapewniony.
No cóż wszystko ma swoją cenę.

Za to w Polsce pewnie byś w takiej sytuacji dostał uściski komendanta policji z kondolencjami.

Co lepsze?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 446
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Grz_Bo »

Frodo pisze:@Marzenka, nie wiem czy jesteś konsumentem. Jeśli tak, to warto z tego skorzystać, niech urząd walczy za Ciebie! :)
Na marginesie: ja jak miałem kilka lat temu problem z umową w Play i też ktoś by mógł pomyśleć, że nie ma szans. Zgłosiłem do UKE i zapłacili karę. Warto!
Obrazek

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


ODPOWIEDZ