Klimatyzacja - auto

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: Tomeks71 »

Dzięki. Dzisiaj jechałem z dziećmi ok.50 km i wiało chłodem. Zwrócę uwagę na te czynniki.



Sponsor

Re: Klimatyzacja - auto

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: greg_the_lazy »

Tomeks71 pisze:
14 kwie 2019, 22:16
Dzięki. Dzisiaj jechałem z dziećmi ok.50 km i wiało chłodem. Zwrócę uwagę na te czynniki.
ja mam z tyłu "wyłączony" nawiew, właśnie ze względu na dziecko i chłód... w szczególności, że ja lubię mieć chłodno w samochodzie ok. 18-19 stopni, zimą nie przekraczam 22-23 ;)

a faktycznie jak się pozamyka nawiewy albo nie daj boże się je zostawi w pół otwarte, to śwista niemiłosiernie i mam wrażenie, że te otwarte dmuchają mocniej.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: root »

Tomeks71 pisze:
14 kwie 2019, 19:31
Do hetman 72. Nie spamuje tylko pytam . Jeśli się dobrze orientujesz to Nick OBD sam mi podpowiedział abym zadał to samo pytanie na różnych forach. Więc powstrzymać swoje ciągotki i jeśli znasz odpowiedź to ka napisz. Po to jest ten klub aby się dopytać i dzielić wiedzą A nie po to aby spakować. Masz za dużo do czynienia z FB.Pozdrawiam.👌👌👌
Ale pytamy w jednym wątku. Jak ktoś ma zauważyć, to zauważy. Koniec offtopu.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: hetman72 »

Tomeks71 pisze:
14 kwie 2019, 19:31
Do hetman 72. Nie spamuje tylko pytam . Jeśli się dobrze orientujesz to Nick OBD sam mi podpowiedział abym zadał to samo pytanie na różnych forach. Więc powstrzymać swoje ciągotki i jeśli znasz odpowiedź to ka napisz. Po to jest ten klub aby się dopytać i dzielić wiedzą A nie po to aby spakować. Masz za dużo do czynienia z FB.Pozdrawiam.👌👌👌
Ponieważ zostałem wywołany do tablicy: spamowanie to jest pisanie tego samego w różnych wątkach tego samego forum - to zrobiłeś.
Sam piszesz: OBD sam mi podpowiedział abym zadał to samo pytanie na różnych forach - a ty zamiast na różnych forach zadałeś to samo pytanie na tym samym forum w różnych wątkach, nie chcę nikogo obrażać ale to już jest SPAM i niezbyt fajnie to się czyta.
Tyle OT.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: Tomeks71 »

I co w związku z tym?

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: root »

Panowie, koniec dyskusji. Wracamy do klimatyzacji.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: patryk7133 »

A właśnie.
Mam taki problem z klimą często wydaje dziwne dźwięki syczenie lub dźwięk przeciskanego powietrza w rurach coś jak zapowietrzone centralne ogrzewanie.
Bardzo denerwujące zgłaszałem w ASO, No ale u nich jak zwykle wszystko jest Ok nic nie słyszeli i nie ma problemu, a mnie krew zalewa dzień dnia muzyki nie da się słuchać ma ktoś jakieś pomysły.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: patryk7133 »

Witam.

Jestem właśnie po wizycie w ASO DE w PL nie stwierdzili usterki, a w DE byli zszokowani, bo moja klima była prawie pusta nie mogli namierzyć wycieku czynnika napełnili na nowo dodając kontrast i zasugerowali bardzo intensywną eksploatacje za miesiąc mam jechać do kontroli.
Przy okazji kolejnej wizyty poruszę jeszcze kilka kwestii, na które w ASO PL nie mieli rozwiązania póki co klima chodzi wreszcie tak jak powinna, czyli bez uciążliwych dźwięków. :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klimatyzacja - auto

Post autor: hetman72 »

Kontrast w klimie = szybki zgon klimy.
Kontrast potrafi zapchać rurki o małej średnicy (przerabiałem to i skończyło się na wymianie całej klimy).
Co prawda od podania kontrastu do zgonu minęło kilka latek ale po rozebraniu klimy, firma odmówiła naprawy.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ