Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Misiek »

zkw pisze:
21 lut 2024, 9:58
Witam, mam zamiar wymienić podgrzewana przednią szybę. Mam stary typ z "drucikami" czy ktoś się orientuje czy nowy typ z folią grzewczą będzie kompatybilny? Wolałbym dopłacić i mieć lepszą...
A dlaczego sądzisz, że ta "foliowa" jest lepsza ? Że bardziej współczesna i uważana za "nowoczesną", to tak, ale właściwości użytkowe uważam, że są gorsze. Mam porównanie Galaxy - drucikowa i Ateca - foliowa i ta drucikowa grzeje o wiele szybciej i intensywniej i jeszcze na niej nigdy się nie zawiodłem, nawet przy silnym mrozie i zaszronieniu, zalodzeniu (jedynie musiałem solidnie zgarnąć śnieg), i w zasadzie jedyny mankament, to stopniowe z czasem uszkadzanie się kolejnych drucików lub zestawów. Kiedyś Endrju przeprowadzał test i odlodzenie trwało bardzo, bardzo długo, dobre kilka minut, zdecydowanie dłużej niż przy drucikowej, kiedy zawsze po maksymalnie dwóch minutach miałem mokrą szybę. Fakt jest jednak taki, że tej zimy już kilka razy używałem pod firmą grzania i nie było aż takiej tragedii, jednak warunki nie były aż takie ciężkie jak u Endrju. Jeżeli więc masz wybór, a foliową da się zamontować i podłączyć i nie przeszkadzają Ci druciki, w sensie że ich aż tak bardzo nie widzisz, to ja bym jednak wybierał drucikową.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Endrju »

Dokładnie w poprzedniej Atece miałem szybę z drutami a w obecnej mam bez drutów i potwierdzam że poprzednia odmrażała szybę szybciej. Owszem jedynym mankamentem są druciki i to że na pewno kiedyś ulegną uszkodzeniu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 338
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: DarekWa »

I dodam że z folią często ludzie zgłaszają problem z zasięgiem telefonów komórkowych wewnątrz auta

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Misiek »

DarekWa pisze:
18 mar 2024, 18:18
I dodam że z folią często ludzie zgłaszają problem z zasięgiem telefonów komórkowych wewnątrz auta

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
U mnie na szczęście nie, ale za to otwieranie i zamykanie bramy muszę klikać z mniejszej odległości os bramy, albo klikać przy samej szybie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ