Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:46
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI FWD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: lukasz »

root pisze:
12 cze 2019, 15:28
Zgłaszałeś się do ASO i oni to załatwiali, czy najpierw do ubezpieczyciela?
Najpierw do ASO. Tam dali dokumenty (bo auto w leasingu) i kazali dzwonić do ubezpieczyciela. Po uzyskaniu nr szkody, podpisałem dokumenty w ASO i potem już bez gotówkowo się toczyło. Po zamówieniu szyby (ok 1 tydzień) zaprosili na wymianę. Wymiana pół dnia - rano odstawiłem auto, popołudniu do odbioru ;)



Sponsor

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Sponsor


Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Wojtas_gt »

Odgrzewam temat - ateca FL 2020 polroczna, kamien w czarne pole u gory, pekla po 20km, jestem umowiiny do ASO, mam PZU pelna opcja z ochronami znizek, szyba ogrzewana, wszystkie systemy wspomagajace, znaki drogowe, pelna opcja, jade do nich rozpoczac szkode, wszystkim mają sie zajac, zamowic szybe bo nie w Polsce, juz sprawdzono.

Pytanie - jak Wam sie spisywaly systemy zwiazane z kalibracją po wymianie, bo u mnie wszystko od nowosci auta dziala bez usterkowo i mysle czy kazde ASO posiada odpowiednie oprzyrzadowanie do kalibracji, czy u Was wszystko dziala poprawnie po wymianoe szyby?

hyziek
Posty: 17
Rejestracja: 11 gru 2020, 9:28
Samochód: Ateca FL 2.0 TSI FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: hyziek »

Ja wymieniałem w poprzednim aucie (Leon ST 2016). Czujniki działały tak samo jak przed wymianą. Wymiana oczywiście w ASO.
Za ten post autor hyziek otrzymał podziękowanie:
Wojtas_gt (08 cze 2021, 12:20)
Ocena: 5.26%

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: piotrzet »

Wojtas_gt pisze:
08 cze 2021, 10:42
Odgrzewam temat - ateca FL 2020 polroczna, kamien w czarne pole u gory, pekla po 20km, jestem umowiiny do ASO, mam PZU pelna opcja z ochronami znizek, szyba ogrzewana, wszystkie systemy wspomagajace, znaki drogowe, pelna opcja, jade do nich rozpoczac szkode, wszystkim mają sie zajac, zamowic szybe bo nie w Polsce, juz sprawdzono.

Pytanie - jak Wam sie spisywaly systemy zwiazane z kalibracją po wymianie, bo u mnie wszystko od nowosci auta dziala bez usterkowo i mysle czy kazde ASO posiada odpowiednie oprzyrzadowanie do kalibracji, czy u Was wszystko dziala poprawnie po wymianoe szyby?
ASO musi mieć odpowiednie urządzenia inaczej nie byłoby ASO. Tutaj to raczej kwestia umiejętności mechaników ;)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Misiek »

piotrzet pisze:
08 cze 2021, 11:34
Wojtas_gt pisze:
08 cze 2021, 10:42
Odgrzewam temat - ateca FL 2020 polroczna, kamien w czarne pole u gory, pekla po 20km, jestem umowiiny do ASO, mam PZU pelna opcja z ochronami znizek, szyba ogrzewana, wszystkie systemy wspomagajace, znaki drogowe, pelna opcja, jade do nich rozpoczac szkode, wszystkim mają sie zajac, zamowic szybe bo nie w Polsce, juz sprawdzono.

Pytanie - jak Wam sie spisywaly systemy zwiazane z kalibracją po wymianie, bo u mnie wszystko od nowosci auta dziala bez usterkowo i mysle czy kazde ASO posiada odpowiednie oprzyrzadowanie do kalibracji, czy u Was wszystko dziala poprawnie po wymianoe szyby?
ASO musi mieć odpowiednie urządzenia inaczej nie byłoby ASO. Tutaj to raczej kwestia umiejętności mechaników ;)
... a także profesjonalnego podejścia, solidności oraz dobrych chęci, czytaj zaangażowania. Nieraz się okazywało, że mając dostęp do wszystkich możliwych narzędzi i komputerów diagnostycznych oraz także mając odpowiednią wiedzę - nie wszystko jednak było robione prawidłowo i poprawnie, wszystko zależy od konkretnego pracownika i tego czy właśnie akurat dzisiaj po prostu ma dobry dzień i "mu się chce". Patrz przykład z "przeciekającą" po iluś tam miesiącach po wymianie szybą, bo nałożyli za mało lub nierówno kleju, czy za słabo docisnęli.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: piotrzet »

Dokładnie to napisałem wyżej tylko znaczenie krócej ;)

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: vioox »

U mnie poszło wszystko dobrze systemy działają jak działały od nowości...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Wojtas_gt »

OK, dziękuje wszystkim, czekam na sygnał z ASO i odstawiam auto, nie ma wyjścia. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie, poinformuję. Jeśli ktoś nie wie - wtórnik naklejki można zamówić w wydziale komunikacji za 19zł, póki co urzędnicy nie mają żadnych informacji o wycofywaniu ich z użytku, zapowiadanego w prasie na wrzesień 2022, a odzyskana naklejka raczej nie licuje w nowym aucie.

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Wojtas_gt »

To znowu ja, szyba zostala wymieniona w ASO, bez grzebania gdzies pod slupkami nie ma sladu wymiany, szyba oryginalna, bezgotówkowa szkoda, AC PZU z wariantem ochrony zniżek, szyba grzana taflowo, auto z wszystkimi systemami i kamerami, kosztorys za calosc 5100 brutto. Oby sie to nie powtorzylo, serwis ma i tak co robić, kilka szyb tygodniowo wymieniają. Dzis na grupie passata B8 widzialem ten sam przypadek, szyba jest VW AG wiec nic tu nie ma do rzeczy ze to seat.

zkw
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2018, 16:30
Samochód: ATECA 1.4 ECOTSI 4DRIVE EXELLENCE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: zkw »

Witam, mam zamiar wymienić podgrzewana przednią szybę. Mam stary typ z "drucikami" czy ktoś się orientuje czy nowy typ z folią grzewczą będzie kompatybilny? Wolałbym dopłacić i mieć lepszą...

ODPOWIEDZ