Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:46
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI FWD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: lukasz »

Cześć, miałem pecha i dostałem kamieniem w przednią szybę... Mam mega odprysk na wysokości wzroku kierowcy. Na szczęście mam ubezpiecznie Auto Szyba. Jednak chciałem zapytać czy ktoś już wymieniał w ASO szybę (grzaną) i czy ktoś ma jakieś rady na co zwrócić uwagę lub o czym pamiętać? Na razie zgłosiłem szkodę online i czekam na kontakt ubezpieczyciela. Pozdrawiam!



Sponsor

Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: root »

A nie lepiej oddać do ASO, niech oni się z tym męczą?

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Barton »

Problem z ubezpieczenia szyb jest taki, że ubezpieczyciel co prawda wymieni szybę, ale nie będzie to oryginał tylko zamiennik.
W stosunkowo nowych samochodach jest to swego rodzaju pułapka, ponieważ kiedy z tego skorzystasz, ubezpieczyciel już nigdy nie wymieni szyby na oryginalną. Dlatego trzeba się zastanowić, czy nie lepiej od razu uruchomić AC, nawet kosztem zniżek.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: zinger »

Ubezp szyb ma zazwyczaj limit kwotowy. Trzeba sprawdzic jaki masz ten limit i ile ori szyba kosztje.
I nie wsadza raczej zamiennika, bo mamy podgrzewane szyby a nie zwykle i nie sadze, zeby byly do niej zamienniki. No i przy takiej szybie to chyba nie wystarczy wkleic ale jeszcze trzeba jakas spiac z kompem?

Pamietam, jak wymienialem po kamieniu szybe w Ravce, to mimo, ze robilem z takiego ubezpieczenia i mnie TU do Nordglassa skierowalo, to zamawiali ori szybe z Toyoty, bo nie mieli do mojego auta (mialem wersje US, moze byly jakies roznice, nie wiem).

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Luk4as »

Ubezpieczenie szyb w OWU może wykluczać wymianę szyby przedniej. Czy w gre wchodzi auto casco.

Możesz zrobić to w salonie, szyba chyba około 2,5 - 3,5 nie pamietam dokładnie bo rok temu się orientowałem

Oryginał bez znaczku seata ale ten sam producet co oryginał chyba 1,5 tys

Oczywiście po wymianie wchodzi ustawienie kamer do asystenta chyba koszt 800 zł

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: zinger »

Luk4as pisze:
16 maja 2019, 15:05
Ubezpieczenie szyb w OWU może wykluczać wymianę szyby przedniej. Czy w gre wchodzi auto casco.
Pierwsze slysze, moze jakis przykad podac? Mowimy o dodatkowym ubezpieczeniu Szyby. Przeciez 99/100 wymia dotyczy zapewne szyb czolowych, wiec po co komu takie ubezp?

Aczkolwiek szkoda naprwiana z takiego ubezp i tak podobno jest wpisywana na nasze konto jako szkoda AC, ale pewnosci nie mam.
Moze niech sie wypowie kolega co ubez sprzedaje, mamy tu przynajmniej jednego z tego co sie orientuje.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Luk4as »

Zinger nie dziwie sie ze nie slyszales bo nikt o tym glosno nie mowi. To bylby strzal w kolano dla ubezpieczyciela.

Jakbys przeczytal ogolne warunki ubezpieczenia to natknalbys sie na klauzuel

- wymiana szyby bocznej, wymiana szyby tylnej
- naprawa szyby przedniej

Nie mowie ze kazdy tak ma ale ja tak mialem w przypadku 1 polisy z seata.

Robilem rozeznanie bo dostalem kamieniem w szybe po 1 tygodniu od zakupu auta jadac do kosciola ;) 2 gwiazdki obok siebie na czarnym tle przy podszybiu. Od roku nic sie nie dzieje. Bylo lato byla zima wiec warunki atmosferyczne jakos specjalnie na to nie wplynely

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: xipil »

Mi sama agentka ubezpieczeniowa potwierdziła przy zakupie polisy, żeby nie kupować ubezpieczenia na szybę bo w, nowym aucie mija się to z celem... W kilkuletnim po gwarancji oczywiście jest to opłacalne.

lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:46
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI FWD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: lukasz »

Dzięki Panowie za odpowiedzi i rzucenie światła na sprawę. Według Allianz mam ubezpiecznie wymiany szyby czołowej do 5tyś:
Zorganizujemy i pokryjemy koszty usług i naprawy lub wymiany w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia szyby czołowej, bocznej lub tylnej, jeżeli nie są one związane z innymi uszkodzeniami pojazdu. Jeżeli uszkodzenia nie będą związane z uszkodzeniami innych części pojazdu, np. maski samochodu oraz nie przekroczą 5000 zł, nie stracisz zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC.

Przykładowe sytuacje, w których pomożemy:
Gdy kamień, który wypadnie spod kół jadącego przed Tobą samochodu, wybije przednią szybę, ale nie uszkodzi innych części samochodu.
Gdy nieznany sprawdza wybije szybę boczną i nie uszkodzi innych części Twojego samochodu.
Jutro jadę na oględziny w ASO. Oczywiście chce załatwić sprawę bezgotówkowo i na oryginalnych częściach. Zapytam o koszty szyby i kalibracji kamer itp.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Uszkodzona szyba czołowa i jej wymiana

Post autor: Luk4as »

Usluge bedzie wykonywala zewnetrzna firma zapewne nord glass na zlecenie seata. Sam balem sie ze przy wycince szyby uszkodza rant gorny dachu i bedzie rdzewiec. Miedzy szyba a dachem jest malo miejsca i mozna zarysowac zylka blache.

Obawialem sie tez ze po kalibracji kamer to juz nie bedzie to samo ...

ODPOWIEDZ