Otwieranie szyb z pilota

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
arkadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:58
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR 2.0 TDI 150KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: arkadeusz »

patryk7133 pisze:
19 maja 2019, 12:32
tictac1986 pisze:
19 maja 2019, 6:43
Wszystko schodzi mi się do tego nonsensu, że skoro dobrze ktoś pomyślał o przypadkowym otwarciu drzwi z kluczyka i ich zaryglowaniu po pewnym czasie. To czemu tak samo nie działa to w przypadku długotrwałego nacisku na guzik i gdy otworzą się okna, auto się zamknie, ale np wyda jakiś dźwięk, że jednak coś nie gra. No bo co daje zamknięcie zamków gdy wszystkie okna da w dole :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
U mnie tak właśnie to działa zamek się zarygluje, ale gdy szyby są uchylone daje znaki w postaci 3 sygnałów dźwiękowych, a jeśli nie zareaguję po minucie włącza się alarm z tym, że ja mam alarm dokładany być może fabryczny działa inaczej.


Czy dołożenie alarmu to duża ingerencja w auto? Dealer znalazł mi od ręki dokładnie taką konfigurację jak potrzebuję tylko nie ma alarmu, a chcę go mieć. Podobno mają jakąś zaprzyjaźnioną firmę. Tylko nie chce, żeby mi rozebrano 1/4 auta i żeby później coś trzeszczało w nowym aucie 😉


Ateca FR 2.0 TDI 150KM DSG Nevada White
Comfort+, Comfort Assistant+, Alarm, Kessy

Sponsor

Re: Otwieranie szyb z pilota

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: patryk7133 »

Siema.

Montaż alarmu to spora ingerencja w nowy samochód, a szczególnie w elektronikę u mnie zajmował się tym dealer. Odbierając auto nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości i teraz po upływie już 2 lat użytkowania nadal wszystko działa bez błędnie.
Taka mała rada przy odbiorze zwróć uwagę na certyfikat od alarmu by był wypełniony jak należy przez fachowca od montażu alarmu to ważne, a często jest to niedopilnowane, a później są problemy z gwarancją, jak i z ubezpieczalnią.

Pozdrawiam

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: geranium »

jeżeli alarm jest po CAN to teoretycznie wystarczy zdemontować jeden plastyk wpiąć się w CAN podłączyć zasilanie i syrenę i kabel do zapłonu reszta to konfiguracja programowa (wszystko zależy od alarmu) bo jeżeli miał by być analogowy to szkoda zachodu najlepszy alarm to Autokasko :)

https://egrando.pl/alarmy-samochodowe/1 ... frowy.html

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: patryk7133 »

Tak mój alarm jest pod CAN/BUS ale jest też kilka przewodów wpiętych w wiązkę do modułu komfortu i modułu układu kierownicy wiem to bo jak wygłuszałem auto i wpinałem moduł tylnej klapy pod CAN to znalazłem centralkę od alarmu

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: patryk7133 »

W moim przypadku dokładali czujniki monitorowania wnętrza ruch, dźwięk, czujnik wstrząsów, czujnik przechyłu poza tym wszystkie czujniki krańcowe drzwi, klap, szyb, immobilizer, blokada kierownicy są fabrycznie.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: tictac1986 »

A to, przepraszam, alarm nie jest fabrycznie montowany w każdej wersji wyposażenia? W takim aucie powinien to być standard od wersji referenc

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: thecichy »

Oczywiście, że nie jest :) do każdej wersji kosztuje obecnie 1055zł ;)

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: geranium »

tak na dobrą sprawę po co komu dzisiaj alarm ? Kto zwraca dzisiaj uwagę na wyjącą syrenę ? czy posiadając bez kluczykowy system zamknie nam auto gdy odejdziemy odpowiednio daleko ? Jeżeli ktoś myśli że dzięki alarmowi nie ukradną mu kół to się zdziwi..

Przecież sprawę unieruchomienia samochodu załatwia imobilajzer a ten dostajemy za darmo.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: Felix »

Wszystko zależy od podejścia.
Po pierwsze to, że Ty nie zwracasz uwagi na wyjącą syrenę, nie oznacza że jakiś właściciel Ateci z alarmem będzie robił tak samo.
Po drugie z wydaje mi się, że tylko razem z alarmem montowane są zamki z ryglowaniem (takie, których nie można otworzyć od wewnątrz po zamknięciu samochodu). Tu mogę się mylić, ale tak było np. w Ibizie czy Leonie. Bez alarmu nie ma ryglowania. To jednak choć odrobinkę utrudnia zadanie złodziejom.
Po trzecie i najważniejsze, alaram (lub inne dodatkowe zabezpieczenie tego typu, np. jakiś GPS), jest nadal wymagane przez wiele ubezpieczalni w przypadku samochodów powyżej jakiejś kwoty (jakiś czas temu było to 100tyś PLN), żeby móc wykupić AC.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: geranium »

to forum o Atece a nie o oplu czy o piwnicach …i nikt nie kwestionuje podobnych systemów w domach
taką syrenkę trochę bardziej rozgarnięty złodziej załatwia jednym uderzeniem młotka ,,, bo go chyba miał ? bo byłby totalny debil gdyby chodził z piłką

@felix co za problem zostaw nie domkniętą maskę i zobaczysz czy się ktoś zainteresuje


PS nie jestem pewny ale czy tego nie reguluje prawo unijne ? skoro nie można używać sygnału do włączania/wyłączania alarmu ?


Dopisek

Zrobiłem dzisiaj mały test - po zamknięciu auta(auto z alarmem) nie można otworzyć drzwi z wnętrza auta -ciekawe czy to zasługa alarmu czy wszyscy mamy "ryglowanie" może ktoś to zweryfikuje bez alarmu
Ostatnio zmieniony 24 sie 2019, 14:21 przez geranium, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ