Otwieranie szyb z pilota

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Otwieranie szyb z pilota

Post autor: tictac1986 »

Przy długim przytrzymaniu przycisku otwierającego zamki otwierają się domyślnie wszystkie szyby. Teraz przyjmijmy, że guzik został nacisnięty mimowolnie to auto zamknie się po czasie samo, ale jeżeli guzik przytymano, samochód zostanie po braku otwarcia drzwi zamknięty, ale szyby już nie. No i tu mi się nie zgadza...naciśnięcie guzika w spodniach może się zdarzyć tak samo jak jego dłuższe przytrzymanie (dociśnięcie), tylko, że w tym przypadku auto pozostawiamy zamknięte z otwartymi szybami.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Otwieranie szyb z pilota

Sponsor


overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: overheat »

Chodzi Ci o to, jeśli dobrze rozumiem, że chciałbyś, żeby razem z samoistnym ryglowaniem zamków po pewnym czasie, również same zamykały się szyby?

Jeśli tak, to obawiam się, że specjalnie tego nie ma i nie będzie. Ze względów bezpieczeństwa. Ktoś mógłby się pochylić do środka nie wiedząc, że za 3 sekundy samochód będzie się auto-ryglował i okna mogły by mu „kłapnąć” głowę. Czy to dziecku, czy przechodniowi, czy nawet złodziejowi... to bez różnicy. Po prostu elektryczne okna muszą być obsługiwane pod kontrolą.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: tictac1986 »

Dokladnie o to mi chodziło. Tylko w takim razie jaki sens ma autoryglowanie się auta, kiedy okna są otwarte. Po co funkcja otwierania wszystkich w pilota. Pytam, bo mamy w rodzinie dwie Ateci i tacie przydarzyło się otworzyć okna nieświadomie gdy klucz był w kieszeni. Zdziwił się lekko jak wrócił do auta.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: tictac1986 »

Automatyczne domykanie jest super, choć też mogło by mieć miejsce po zaryglowaniu zamka kliknięciem a nie dopiero długim trzymaniem. Jednak otwierania szyb długim przytrzymaniem nie rozumiem.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: patryk7133 »

overheat pisze:
18 maja 2019, 15:44
Chodzi Ci o to, jeśli dobrze rozumiem, że chciałbyś, żeby razem z samoistnym ryglowaniem zamków po pewnym czasie, również same zamykały się szyby?

Jeśli tak, to obawiam się, że specjalnie tego nie ma i nie będzie. Ze względów bezpieczeństwa. Ktoś mógłby się pochylić do środka nie wiedząc, że za 3 sekundy samochód będzie się auto-ryglował i okna mogły by mu „kłapnąć” głowę. Czy to dziecku, czy przechodniowi, czy nawet złodziejowi... to bez różnicy. Po prostu elektryczne okna muszą być obsługiwane pod kontrolą.
Witam.
Nie sądzę by to były względy bezpieczeństwa szyby w Ateca, jak i w wielu autach po napotkaniu na opór nie domkną się chciałem to wyłączyć, Fajnie byłoby czasem kogoś docisnąć :), ale nikt nie umiał podać kodowania nie ważne.
Co do domykania się szyb po nieumyślnym otwarciu to u mnie włącza się alarm w takim przypadku.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: overheat »

patryk7133 pisze:
18 maja 2019, 23:09
overheat pisze:
18 maja 2019, 15:44
Chodzi Ci o to, jeśli dobrze rozumiem, że chciałbyś, żeby razem z samoistnym ryglowaniem zamków po pewnym czasie, również same zamykały się szyby?

Jeśli tak, to obawiam się, że specjalnie tego nie ma i nie będzie. Ze względów bezpieczeństwa. Ktoś mógłby się pochylić do środka nie wiedząc, że za 3 sekundy samochód będzie się auto-ryglował i okna mogły by mu „kłapnąć” głowę. Czy to dziecku, czy przechodniowi, czy nawet złodziejowi... to bez różnicy. Po prostu elektryczne okna muszą być obsługiwane pod kontrolą.
Witam.
Nie sądzę by to były względy bezpieczeństwa szyby w Ateca, jak i w wielu autach po napotkaniu na opór nie domkną się chciałem to wyłączyć, Fajnie byłoby czasem kogoś docisnąć :), ale nikt nie umiał podać kodowania nie ważne.
Co do domykania się szyb po nieumyślnym otwarciu to u mnie włącza się alarm w takim przypadku.
Hmmm... to wyczerpałem pomysły w takim razie. Ciekawe czy Tiguan ma taką możliwość.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: tictac1986 »

Wszystko schodzi mi się do tego nonsensu, że skoro dobrze ktoś pomyślał o przypadkowym otwarciu drzwi z kluczyka i ich zaryglowaniu po pewnym czasie. To czemu tak samo nie działa to w przypadku długotrwałego nacisku na guzik i gdy otworzą się okna, auto się zamknie, ale np wyda jakiś dźwięk, że jednak coś nie gra. No bo co daje zamknięcie zamków gdy wszystkie okna da w dole :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: patryk7133 »

tictac1986 pisze:
19 maja 2019, 6:43
Wszystko schodzi mi się do tego nonsensu, że skoro dobrze ktoś pomyślał o przypadkowym otwarciu drzwi z kluczyka i ich zaryglowaniu po pewnym czasie. To czemu tak samo nie działa to w przypadku długotrwałego nacisku na guzik i gdy otworzą się okna, auto się zamknie, ale np wyda jakiś dźwięk, że jednak coś nie gra. No bo co daje zamknięcie zamków gdy wszystkie okna da w dole :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
U mnie tak właśnie to działa zamek się zarygluje, ale gdy szyby są uchylone daje znaki w postaci 3 sygnałów dźwiękowych, a jeśli nie zareaguję po minucie włącza się alarm z tym, że ja mam alarm dokładany być może fabryczny działa inaczej.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: zinger »

A ja do dzisiaj nie wiedzialem, ze jest taka opcja jak otwarcie wszystkich szyb z pilota :)

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Otwieranie szyb z pilota

Post autor: greg_the_lazy »

patryk7133 pisze:
tictac1986 pisze:
19 maja 2019, 6:43
Wszystko schodzi mi się do tego nonsensu, że skoro dobrze ktoś pomyślał o przypadkowym otwarciu drzwi z kluczyka i ich zaryglowaniu po pewnym czasie. To czemu tak samo nie działa to w przypadku długotrwałego nacisku na guzik i gdy otworzą się okna, auto się zamknie, ale np wyda jakiś dźwięk, że jednak coś nie gra. No bo co daje zamknięcie zamków gdy wszystkie okna da w dole :)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
U mnie tak właśnie to działa zamek się zarygluje, ale gdy szyby są uchylone daje znaki w postaci 3 sygnałów dźwiękowych, a jeśli nie zareaguję po minucie włącza się alarm z tym, że ja mam alarm dokładany być może fabryczny działa inaczej.
No to na fabrycznym tak nie działa, bo często w garażu zostawiam trochę uchylone okna. I nic nie wyło, a przynajmniej żaden z sąsiadów nie zgłaszał Obrazek
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ