Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Bartek_Ateca »

sailor 88 pisze:
18 mar 2021, 18:16
Bartek_Ateca pisze:
18 mar 2021, 17:47
Chciałem zrobić, tak jak piszesz, ale u mnie w zaznaczonych punktach nie ma wolnego miejsca :(
Spróbuj w takim razie adapter w miejsce bezpieczników (jak na zdjęciu), a bezpiecznik do adaptera. W sumie dwa bezpieczniki w adapterze i chronione są dwa obwody.
Obrazek
Help needed again :) Niestety nie mam możliwości wpięcia bypassa z żółtym kablem jak zaznaczył @sailor 88 - przeszkadzają dwa sąsiednie bezpieczniki (z prawej i lewej). Podpięcie bypassa z żółtym kablem w miejscu gniazdka zapalniczki (w pozycji po zapłonie) nie uruchamia trybu parkingowego - kamera wyświetla komunikat o braku kabla do tego trybu. Czy jest inne miejsce, w które mogę wpiąć ten bypass z żółtym kablem? Bezpiecznik tylnej wycieraczki?



Sponsor

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: sailor 88 »

Bartek_Ateca pisze:
23 mar 2021, 21:52
Help needed again :) Niestety nie mam możliwości wpięcia bypassa z żółtym kablem jak zaznaczył @sailor 88 - przeszkadzają dwa sąsiednie bezpieczniki (z prawej i lewej). Podpięcie bypassa z żółtym kablem w miejscu gniazdka zapalniczki (w pozycji po zapłonie) nie uruchamia trybu parkingowego - kamera wyświetla komunikat o braku kabla do tego trybu. Czy jest inne miejsce, w które mogę wpiąć ten bypass z żółtym kablem? Bezpiecznik tylnej wycieraczki?
Jak widać, każda wersja wyposażenia ma trochę inną "elektrykę", musisz więc sam u siebie za pomocą najprostszego multimetru albo nawet samej żarówki 12V z kabelkami ustalić gdzie masz napięcie po zapłonie i bez, jak i gdzie zmieścisz bypass.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: geranium »

ktoś kiedyś szukał...
Obrazek
Obrazek
jak pisałem można bez "łamania" :)
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Frodo (31 mar 2021, 17:22)
Ocena: 5.26%

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Bartek_Ateca »

geranium pisze:
31 mar 2021, 17:18
ktoś kiedyś szukał...
Obrazek
Obrazek
jak pisałem można bez "łamania" :)
Mnie się nie udało... mimo wszystko kawałek się odłamał :oops:

Niemniej jednak udało mi się zamontować finalnie wideorejestrator na przód i tył. Podpięcie adapterów pod pozycje drzwi i zapalniczki załatwiło sprawę :)
Trochę się męczyłem z plastikami klapy (bałem się, żeby nic nie ułamać) ale koniec końców obyło się bez strat. Gdyby ktoś miał podobne problemy to służę pomocą.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: patryk7133 »

Ja też robiłem to tak jak na zdjęciach ale i tak się połamały bardzo tandetny ten plastik

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Misiek »

patryk7133 pisze:
01 kwie 2021, 19:38
Ja też robiłem to tak jak na zdjęciach ale i tak się połamały bardzo tandetny ten plastik
A może to jest świadome działanie, jak postarzanie sprzętu elektronicznego - ma działać 2 - 3 lata i do wymiany, a tutaj dają tani, słaby plastik lub zaczepy jednorazowego użytku i serwis na zarobek na częściach, bo klienci łamią. Do tego jeszcze powiedzą: "Bo jak się robi nieumiejętnie, nie zna się na rzeczy, to i takie efekty".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: patryk7133 »

No co do wymiany tych gumowych przelotek to jest mega problem sporo przewodów sporo różnych wtyczek. Oczywiście wszystkie wtyczki trzeba by było rozbroić co nie jest takie łatwe, ale da się zrobić :D nie ma rzeczy niemożliwych :D.

Ps: Bo jest tam sporo zatrzasków :).

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

Zamiennikiem od Viofo ?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

Aha nie zamiennik tylko druga na zamiane. Rozumiem

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

@Frodo to Twój wpis ?

Witam. Udało mi się rozwiązać problem, więc nakreślę kilka zdań bo być może kiedyś komuś się ta wiedza przyda.

Problem: zawieszanie się kamery w trybie parkingowym po nieokreślonym czasie jego pracy. Czasem 5 min czasem 2h innym razem 10h.

Czynności, które wykonałem celem ustalenia problemu; zmiana firmvare z 2.2 na wcześniejszy 2.1- brak poprawy. Zmiana kart SD x 2- brak poprawy. Reset kamerki-brak poprawy. Zmiana kamerki na inny egzemplarz x 2- problem trwa dalej. Zmiana modułu GPS - problem trwa dalej.

Kolejną czynnością miała być wymiana adaptera zasilania HK3 na inny egzemplarz, gdyż jedynym wspólnym mianownikiem usterek na testowanych kamerach był właśnie HK3. Nie mniej przed demontażem okablowania postanowiłem uprzednio zmienić gniazdo bezpiecznika na inne. Oczywiście tylko to, które jest non stop pod napięciem. Szybka decyzja, miernik napięcia i w 2min zmieniłem gniazdo bezpiecznika.

I po tygodniu obserwacji mogę śmiało napisać, że problem został definitywnie wyeliminowany.

Nie mniej zastanawia mnie dlaczego w ogóle mial miejsce?
Zarówno to wcześniejsze ganizado bezpiecznika jak i to obecne są cały czas pod napięciem a tylko połączenie z tym jednun feralnym powodowało wieszanie się kamery /nie jej wyłączenie/.

ODPOWIEDZ