Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Misiek »

Luk4as pisze:
20 mar 2021, 13:17
@geranium w przypadku kamer to sie nazywa technologia a nie madrosc. Przejscie w tryb parkingowy moze odbywac sie np po GPS - brak ruchu przez 3 minuty daje znac dla kamery ze odbywa sie postuj i nalezy przejsc w tryb parkingowy. Powrot w tryb jazdy odbywa sie po wykryciu ruchu przez GPS

Dla niewtajemniczonych w swiat wideorejestratorow na obecna chwile jedynymi sensownymi zakupami kamer sa modele

VIOFO A119 kazdy model oraz A129 kazdy model
Xiaomi A800
Hikvision DC5322-G2

Niestety wiekszosc spoleczenstwa idzie w kierunku marketowek Mio etc albo ostrych chinoli opartych na podzespolach z poprzedniej epoki.

Zapraszam do lektury forum autowrzuta.pl
Najważniejsze, że ceny nie przerażają, bo po Twoim wpisie spodziewałem się profesjonalnych kamer po kilkaset zł, w sensie sporo powyżej 500. Ja planuję któryś z wyższych modeli 70mai i to się u Ciebie potwierdziło. Kiedyś trafiłem gdzieś na test, opis i bardzo chwalili i nawet na YT jakość nagrań była na prawdę wysoka i mimo to i tak ostrzegali, że YT przekodowuje i jak się porówna oryginał z YT, to bardzo widać różnicę. Jak się ogląda nagrania z kamer u ruskich z kanału DTP coś tam, to czasami aż się włos jeży na głowie, aż taka fatalna jakość, ale cóż - tam jest inna kultura i chyba bardziej patrzą na pieniądze, a nie na jakość, że czasami z pierwszych telefonów nagrania były lepszej jakości.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

A dlaczego nie chcesz korzystac z low bitrate ? Jedyny sensowny tryb parkingowy

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: geranium »

Luk4as pisze:
20 mar 2021, 13:17
@geranium w przypadku kamer to sie nazywa technologia a nie madrosc. Przejscie w tryb parkingowy moze odbywac sie np po GPS - brak ruchu przez 3 minuty daje znac dla kamery ze odbywa sie postuj i nalezy przejsc w tryb parkingowy. Powrot w tryb jazdy odbywa sie po wykryciu ruchu przez GPS

Dla niewtajemniczonych w swiat wideorejestratorow na obecna chwile jedynymi sensownymi zakupami kamer sa modele

VIOFO A119 kazdy model oraz A129 kazdy model
Xiaomi A800
Hikvision DC5322-G2

Niestety wiekszosc spoleczenstwa idzie w kierunku marketowek Mio etc albo ostrych chinoli opartych na podzespolach z poprzedniej epoki.

Zapraszam do lektury forum autowrzuta.pl
a ile tej technologii GPS mają kamerki w przyzwoitej cenie i nie tylko?
czyli stojąc na wahadle przechodzi ci w tryb parkingowy ?(brak ruchu)
zawsze można przełączyć ręcznie na kamerce (lub zwykły przełącznik załatwi sprawę..)
nie po to kupuje się kamerkę 4k aby nagrywać z małym bitrate lub poklatkowo

po co komu kamerka z ekranem ? jak jest technologia wifi np 70mai
Ostatnio zmieniony 21 mar 2021, 11:43 przez geranium, łącznie zmieniany 2 razy.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

@geranium poczytaj autowrzute to zostana rozwiane Twoje watpliwosci.

Jesli Twoim zdaniem jest uzasadnione nagrywanie przez pol dnia postoju samochodu na parkingu w jakosci 4K gdzie ruch jest znikomy a jak wszyscy wiedza ze 4K daje duza szczegolowosc ktora jest przydatna gdzie jest duzy ruch ...

Dla tych ktorzy nie maja mozliwoscu podlaczenia zasilania ze sterowaniem ACC producenci dali mozliwosc aktywacji/dezaktywacji trybow po GPS, a dla takich co stoja na wahadle jak @geranium dali mozliwosc decydowania czy postoj po 3 5 czy 10 minutach przelacza w tryb parkingowy

Nagrywanie na postoju w jakosci 4K nie ma zadnego uzasadnienia, wrecz jest problemem bo samochod pozostawiony o 8 na parkingu, uszkodzony o 8:30 pomimo ze nagralby uszkodzenie ... wlasciciel uszkodzonego pojazdu wracajac o 18 do auta niemialby czego ogladac bo nagranie byloby juz 2 razy nadpisane ...

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

@Frodo zaden tryb poza low bitrate nie da Ci pewnosci ze nagra zdarzenie. Tryby buforowane sa zawodne. Jesli chcemy dbac o auto i wciagniemy sie w temat wideorejestratorow to warto kupic sobie powerbanka dedykowanego do auta. Fakt kosztuje okolo tysiaka. Ale mamy pewnosc ze pradu nigdy nie zabraknie. Sam mam Cellink Neo9, Cellink Neo6 + dodatkowa bateria. Wszystko dziala w oparciu o A129 GPS Duo + 256 GB i uwazam ze to fajne polaczenie pod warunkiem ze nie masz kochanki i zona nigdy nie trafi na Twoje rozmowy prowadzone z nia podczas poruszania sie autem :P

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: geranium »

@luk4as widać nie doczytałeś, czasami warto poczytać profesjonalne strony a nie tylko fora że istnieją czujniki ruchu(nie mające nic wspólnego z GPS) ma go np. Tracer z Biedronki.. jak i wiele innych, podobnie wygląda zabezpieczenie nagrań po wykryciu "kolizji" i nic nie jest nadpisywane
system działa podobnie do monitoringu, gdy wykryje ruch zaczyna nagrywać.. tak więc w nocy to jakieś dwa nagrania w zależności od ruchu
mam taki zabudowany z tyłu jako rezerwa do 70mai i spisuje się doskonale a że ma swoją baterię nie ma problemu z zasilaniem

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

@Frodo jakby Ci tu wytlumaczyc ...

Wiesz dlaczego z hulajnoga elektryczna nie jezdzimy autobusem ? Albo nie trzymamy jej w domu ?

https://i.iplsc.com/tak-wybuchla-elektr ... 125-F4.jpg

Dlatego tez w samochodach nie uzywa sie zwyklych powerbankow bo wiemy co moze sie z nimi stac a tym bardziej latem gdzie temperatura w srodku samochodu stojacego na sloncu jest wysoka.

Niestety technologia kosztuje. Kazdy z nas chce jezdzic Ateca a nie Niva bo widzi roznice...

W przypadku innych technologii tez trzeba dostrzegav roznice ...



Na dniach ma wejsc do sprzedazy polska wersja Cellinka i wieksza wersja 12000mAh ma kosztowac okolo 600 zl, mniejsza pewnie okolo 400

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Bartek_Ateca »

michal 76 pisze:
20 mar 2021, 16:27
Luk4as pisze:
20 mar 2021, 13:17
@geranium w przypadku kamer to sie nazywa technologia a nie madrosc. Przejscie w tryb parkingowy moze odbywac sie np po GPS - brak ruchu przez 3 minuty daje znac dla kamery ze odbywa sie postuj i nalezy przejsc w tryb parkingowy. Powrot w tryb jazdy odbywa sie po wykryciu ruchu przez GPS

Dla niewtajemniczonych w swiat wideorejestratorow na obecna chwile jedynymi sensownymi zakupami kamer sa modele

VIOFO A119 kazdy model oraz A129 kazdy model
Xiaomi A800
Hikvision DC5322-G2

Niestety wiekszosc spoleczenstwa idzie w kierunku marketowek Mio etc albo ostrych chinoli opartych na podzespolach z poprzedniej epoki.

Zapraszam do lektury forum autowrzuta.pl
Kolega ma rację, Viofio a 119 ma rozdzielczość 2,5 K A129 1k ( FULL HD), 70mai A800S ma 4 K + FULL HD tył. Ja osobiście używam Viofio a119 i w drugim samochodzie mam 70mai A800S tył + przód.
@michal 76 jak zamontowałeś tylną kamerkę? Chodzi mi o końcowy etap gdy kabel wychodzi z podsufitki - zostawiłeś na widoku, czy jakoś puściłeś przez peszle i pod plastikiem klapy?

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: Luk4as »

@Frodo skoro nie zostawiasz powerbanka w aucie to zycie w stresie musi byc czym innym spowodowane :P

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Bezpieczniki SEAT ATECA 2016-2019...,Schematy

Post autor: patryk7133 »

Przeszło 2 lata używam kamerki w Atece z trybem parkingowym na początku myślałem o zakupie Cellink Neo9 jednak szybko doszedłem do wniosku, że niepotrzebna strata kasy moja kamerka działa w trybie low bitrate i prądu z akumulatora nie brakuje może na kilkudniowe postoje to Cellink będzie przydatny, ale ja nie widzę potrzeby na kupowanie tak drogiego powerbank.

ODPOWIEDZ