Kamera cofania - inna niż miała być :(

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

Przed kupnem dealer pokazał mi kamerę cofania - sprawdziłem - super!!! Z łukami gdzie wjadę, zmiana na rybie oko więc przy wyjeździe widzę całą drogę i spokojnie mogę wyjechać.
Po odbiorze okazało się, że nie ma łuków sprzęgniętych z kierownicą, a w zamian są dwie zielone kreski, ale to jeszcze nic.
Najważniejsze, że nie ma opcji rybiego oka :( tylko dlatego to kupiłem. Powiedziałem, że to duży problem. Poprosiłem dealera o dowiedzenie się czy można to jakoś programowo zmienić, bo kamera pewnie jest ta sama - tylko kąt widzenia trzeba zmienić.
Jeszcze się nie dowiadywałem, choć minęły już miesiące - próbowałem się do niej przekonać, ale jakoś nie mogę - nie przydaje mi się :(.
Okazało się, że dealer pokazywał mi kamerę cofania z opcji 360 stopni i nie wiedział że ta co kupuję jest zupełnie inna :(.
Może Wy wiecie czy można coś na to poradzić by był widok rybiego oka?



Sponsor

Kamera cofania - inna niż miała być :(

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: Endrju »

Oficjalnie Ci powiedzą w ASO ze nie. Bo to o czym mówisz to jest system Area View czyli podgląd 360° a to wiąże się z doposazeniem auta w kamerę z przodu i po bokach plus sterowniki.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

No to ja chcę tylko te sterowniki i wraz z nimi ten widok rybiego oka.
Jak żona wyjeżdża z parkingu, a obok stoi ciężarówka to nic nie widać, a z rybim okiem wszystko widać.
Ja to tyłem parkuję więc trochę mniej się boję.

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

Teraz wiem, że to dodatkowa opcja, ale zamawiając zamawiałem tamto i sprzedawcy mówiłem, że biorę bo mi się to przyda - rybie oko. I to kilkakrotnie testowaliśmy i sprawdzaliśmy. I mówiłem, że jak żona będzie wyjeżdżała to .........

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: Endrju »

Nie rozumiesz to nie są sterowniki jako same programy tylko montują Ci dodatkowe Skrzynecka w aucie plus te kamery dodatkowe i dopiero wtedy masz rybie oko. A dołożyć to teraz to się nie opłaca, bardzo drogo by Cię to wyniosło.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

Wszystko rozumiem. Już to przemyślałem. Chodzi o to, że kamera z tyłu jest taka sama jak w 360 (domyślam się, że taka sama).
Ona ma oprogramowanie takie, że kąt widzenia wynosi ....... strzelam 120 stopni i to jest wpisane w oprogramowaniu kamery, ale jak wpiszesz 160 stopni to będzie rybie oko.
W wersji 360 widzisz normalnie i rybie oko na jednej kamerze, a w mojej tylko normalnie, więc trzeba zmienić w oprogramowaniu z normalnie na rybie oko - już nawet nie chcę mieć wyboru widoków.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: Endrju »

I tu jest właśnie cały problem, że kamera u Ciebie nie jest taka sama jak u mnie. Przynajmniej tak było w Passacie , gdy kumpel dokładał area view to zmieniał ta kamerę która miał z parktronikiem. Nie sądzę aby w Atece było inaczej.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: dario37 »

Jednym słowem dealer zrobił Cię w bambuko.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

Endrju pisze:
02 cze 2017, 8:34
I tu jest właśnie cały problem, że kamera u Ciebie nie jest taka sama jak u mnie. Przynajmniej tak było w Passacie , gdy kumpel dokładał area view to zmieniał ta kamerę która miał z parktronikiem. Nie sądzę aby w Atece było inaczej.
Ale w 360 jest mój widok plus rybie oko - można przełączyć, a w moim brak tego "guziczka na ekranie :) "

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kamera cofania - inna niż miała być :(

Post autor: GrabarzLeon »

dario37 pisze:
03 cze 2017, 17:43
Jednym słowem dealer zrobił Cię w bambuko.
Wierzę, że Raczej sam nie wiedział, bo szukał i szukał i nie znalazł. Dla mnie to nie ma znaczenia - ja płacąc 1000zł kupowałem to co widziałem, a dali coś innego.
Sprawa jeszcze nie została zamknięta - będą niestety negocjacje.
Ja chciałbym "przeprogramowanie na rybie oko", albo zwrot, bo się do niej niestety nie przekonałem. W ostateczności coś żeby złagodzić żal.

ODPOWIEDZ