Trzeszczące uszczelki

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Trzeszczące uszczelki

Post autor: l3niwi3c »

Cześć,
Czy to normalne, że teraz gdy zrobiło się gorąco bardzo trzeszczą mi uszczelki? Gdy naciskam na szybę z zewnątrz, słychać to bardzo głośno. Oczywiście na nierównej drodze również koncert uszczelkowy :).
Uszczelki przed zimą były spryskane środkiem (chyba sylikon) żeby mi drzwi nie przymarzły.


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Trzeszczące uszczelki

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: michal 76 »

Nie, u mnie nic nie trzeszczy

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Felix »

Tak, w grupie VAG to normalne. Trzeszczą te zamszowe uszczelki na ramie szyb bocznych.
Problem znany od lat. Miałem to w Leonie, występuje w Golfie i właściwie wszystkich innych modelach.
Pomaga na chwilę mycie samochodu.
No trochę dłużej pomaga serwis. Mają oni specjalny środek od VAG do smarowania tych uszczelek. Nie pamiętam jak się on nazywa, ale można go też normalnie kupić w necie, ale jest dość drogi.
Jak zgłosisz to w serwisie, to powinni Ci nasmarować te uszczelki i na kilka miesięcy będzie spokój.
Silikon pomaga tylko na chwilę, ale na dłuższą metę może pogorszyć sprawę.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: l3niwi3c »

Reklamacja została uznana. Spryskali mi uszczelki czymś i jest ok. Jak będzie dalej źle to mam wrócić z problemem.
Serwisant coś mówił, że niektóre auta przyjeżdżały z uszczelkami błyszczącymi, a inne z matowymi (jak by z osadem) - wywnioskowałem, że to fabryka zapomniała o czymś. Ktoś był z takim problemem, ale z innym autem (chyba leon - nie pamiętam). Zrobili to co u mnie i podobno pomogło, bo koleś nie wrócił
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Yanek
Posty: 41
Rejestracja: 07 mar 2019, 9:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Yanek »

Też miałem ten problem, byłem na serwisie i spryskali mi uszczelki ich środkiem,nie trzeszczą już ale trzy godziny czyściłem karoserię,wnęki i środek z kropek po tym specyfiku...masakra.jak by wiadrem wylewali.na przyszłość kupię w serwisie ten preparat koszt około 80 zł i sam będę aplikował .

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Felix »

Właśnie jestem w serwisie na upgrade softu silnika i też przy okazji zgłosiłem ten problem :)

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Tomektr »

Ja kupiłem dressing do plastikow zewnętrznych i opon i zawsze po myciu przejadę drzwi do okoła i jest spokój. Koszt np z firmy Shine Garage Back2Black Polymer Tire Dresing 35 zł

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Manek »

U mnie wysmarowali tym:
https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pr ... gKStvD_BwE
co pomaga dosłownie na chwilę i nie załatwia tematu. W upalne dni te uszczelki mocno się osuszają i wszystko zaczyna trzeszczeć. Zastanawiam się czy nie wysmarować tego olejem jadalnym.
Yanek pisze:
31 maja 2019, 8:24
Też miałem ten problem, byłem na serwisie i spryskali mi uszczelki ich środkiem,nie trzeszczą już ale trzy godziny czyściłem karoserię,wnęki i środek z kropek po tym specyfiku...masakra.jak by wiadrem wylewali.na przyszłość kupię w serwisie ten preparat koszt około 80 zł i sam będę aplikował .
A wiesz może jak ten środek się nazywa lub cokolwiek innego, numer katalogowy?

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: TomeL »

Z tzw. domowych sposobów, kiedyś, lata temu słyszałem o glicerynie (krem do rąk) ale sam nie sprawdzałem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Trzeszczące uszczelki

Post autor: Felix »

@Manek, to wysmarowali Ci nie tym co trzeba. Toć to smar do uszczelek gumowych, a my mówimy o tej zamszowej.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to właściwy środek to Krytox (G052172A) I tym powinni smarować.

ODPOWIEDZ