Błąd skrzyni - DSG7 w 2.0 TSI

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Magda86.
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2023, 18:08
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd skrzyni - DSG7 w 2.0 TSI

Post autor: Magda86. »

Witam
ASO zaproponowało mi aktualizacje skrzyni biegów jako akcje serwisową.Przejechalam dosłownie 15 km i wyskoczyl błąd skrzyni biegów, dalsza jazda możliwa.Dzwonie do ASO oni mówią że mam podprowadzic auto do nich.Dzis dzwoni do mnie gościu i mówi że usterka jest powazniejsza i muszą zostawić auto na co najmniej tydzień bo prawdopodobnie pompa hydrauliczna jest do wymiana , ale do końca nie wie i da znać jutro.Do tej pory nigdy nie miałam z autem żadnych problemów.Czy ktoś miał już takie problemy po updates?Kto pokrywa koszty?Bo moim zdaniem oni zainicjowali ta usterkę podczas aktualizacji.
Pozdrawiam
Magda



Sponsor

Re: Błąd skrzyni - DSG7 w 2.0 TSI

Sponsor


Lord M
Posty: 79
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Błąd skrzyni - DSG7 w 2.0 TSI

Post autor: Lord M »

Hej a nie było jakieś akcji serwisowej związanej z jakimś problemem z pompą którą podaje ciśnienie. Nie dam się za to pociąć ale podobno była jaką partia wadliwych skrzyń i właśnie tych pomp. Podobno właśnie aktualizowaną skrzynię i jak się coś zaczynało dziać to wymieniali skrzynię czy pompę. Chyba dotyczyło to właśnie Atecki ( ja mam leona bez 4x4 z tym silnikiem i skrzynią). Może ktoś zabierze głos bo chyba nawet na tym forum o tym czytałem.

A co do jakości. Ja po 8000 km miałem wymienianą dwumasę bo tłukła się jak stary Ursus. Niby gwarancja ale ile nerwów mnie to kosztowało to wiem tylko ja. W Krakowie (dwa serwisy Seata) mnie zlały i też próbowali wgrywać aktualizacje i mydlić mi oczy, dopiero w Wrocławiu mi pomogli. Obecne auta są robione na zasadzie "byle taniej" ma wytrzymać gwarancję.

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Błąd skrzyni - DSG7 w 2.0 TSI

Post autor: mczelny2401 »


ODPOWIEDZ