Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: Teo »

Dzisiaj pewnie zaplace mandat... ucze sie wciaz samochodu, ale wjechalem do miejscowosci jadac 80 km/h, grzebiac przy tempomacie... niestety od razu na fotoradar. Moja wina, ale zdjecie pewnie bedzie.
Natomiast przy okazji zauwazylem, ze wlaczony na telefonie Yanosik nie dal komendy glosowej o fotoradarze. Sprawdzilem - po odlaczeniu polaczenia BT telefon-samochod Yanosik "gada" bez problemu. Przy polaczeniu aktywnym - nie. Dlaczego ? I czy da sie jakos to naprawic ?



Sponsor

Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: Endrju »

Sprawdź w ustawieniach yanosika głośność komunikatów, niekiedy po aktualizacji yanosika też nie mam komunikatów.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: Teo »

Sprawdzilem. Komunikaty są, ale nie przez BT.
Jakkolwiek nie ustawialbym Yanosika, nie chce przekazywac zadnych komunikatow glosowych przez zestaw glosnomowiacy auta... :(

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: thecichy »

Prowdopodobnie przypadkiem ściszyłeś sobie media w telefonie przy połączeniu BT (i przy BT masz ściszone a przy głośniku telefonu podgłoszone). W androidzie jest tak, że poziomy głośności dla mediów mają oddzielne ustawienie (zapamiętywane z ostatniego połączenia!) dla BT i dla głośnika telefonu. Ściągnij sobie dowolną apkę z ustawianiem poziomów głośności, która ma widget z podglądem poziomów a: 1) zauważysz, że się zmienia przy połączeniu/odłączeniu BT, 2) zawsze zweryfikujesz czy poziom jest odpowiedni (po porzednim połączeniu/odłączeniu) :)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: Teo »

@Thecichy: niestety nie to jest problemem... rzeczywiscie kazde medium am swoj poziom glosnosci - w przypadku polaczeni BT jest nawet ikonka BT przy pasku poziomu glosnosci. I glosnosc jest wtedy na maksium...

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Brak dzwieku z telefonu po podlaczeniu BT

Post autor: hetman72 »

Co nieco można ustawić w konfiguracji programu, też to kilka dni temu przerabiałem i metodą prób ustawiłem prawie dobrze.
Nie jest idealnie ale Plusem jest to, że wsiadam do samochodu, Yanosik uruchamia się sam, i bez wyciągania z kieszeni mam komunikaty, co prawda przycina początek i koniec zdania, ale przynajmniej wiem że coś się dzieje.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ