Zwiększanie obrotów przy mocnym hamowaniu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Zwiększanie obrotów przy mocnym hamowaniu

Post autor: l3niwi3c »

Cześć,
Zauważyłem dzisiaj, że gdy jadę w trybie sport z większą prędkością (100km) i mocniej przyhamuję gdy skrzynia zmniejsza wtedy biegi obroty podskakują. Wygląda to tak, że bieg się zmniejsza i obroty na chwilę skaczą nawet do 3, albo 4 tys. (nie pamiętam dokładnie - to było już przy niższym biegu). Słychać tak, jak bym przy hamowaniu lekko gazował co jakiś czas.
W trybie normal gdy bieg spada, obroty też skaczą, ale są to małe wartości i tego nie słychać.
To normalne, zawsze tak było?


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Zwiększanie obrotów przy mocnym hamowaniu

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zwiększanie obrotów przy mocnym hamowaniu

Post autor: Endrju »

Przy dsg oczywiście. Skrzynia redukuje bieg i zapina odpowiedni do obrotów który jest gotowy do nagłego przyśpieszenia. W manuale tego nie będzie bo wciszkasz sprzęgło i zazwyczaj po dochamowaniu wrzucisz dopiero odpowiedni bieg. A wracając do dsg to przy trybie sport masz wyższe wartości obrotów niż przy normal więc i skok obrotów się różni.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zwiększanie obrotów przy mocnym hamowaniu

Post autor: l3niwi3c »

dzięki Endrju, jakoś wcześniej tego nie zauważyłem, bo jeździłem na normal i na VC nie widziałem obrotomierza. Teraz chciałem pojeździć na sport żeby zobaczyć jak się jeździ po mieście i te skoki mnie zdziwiły :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ