OBDeleven

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: tweety »

Ja jeżdżę na tym indywidualnym trybie i na bank zmienia mi zarówno tryb skrzyni, czułość gazu jak i DCC - wszystko wraca do normal, chociaż na pokrętle dalej świeci się indywidual. Totalnie wkurzające i bezsensowne.



Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: DeDe »

Widzę z tego co tu każdy pisze, że zależy chyba to od skrzyni biegów , ja mam manual i u mnie pamięta ustawienia a jak ktoś ma automat to już widzę że nie koniecznie, nie wiem może się mylę ....?

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: OBDeleven

Post autor: overheat »

W instrukcji jest czarno na białym napisane jak to działa:
W momencie wyłączenia silnika samochód zawsze zapisuje profil jazdy, który był wybrany w chwili wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Natomiast w momencie ponownego rozruchu silnika ani silnik, ani skrzynia nie uruchomią się w wybranym ustawieniu. Aby powrócić do żądanego ustawienia silnika i skrzyni, należy wybrać ponownie odpowiedni profil jazdy lub kilkakrotnie nacisnąć przycisk systemu Easy Connect.
Przypuszczam, że wymogi prawne odnośnie emisji sprawiają, że samochód musi domyślnie startować w profilu o niskiej emisji. Tak czy inaczej to po prostu rutyna: wsiadasz, odpalasz, start-stop off, wrzucasz D, krótkie pociągnięcie dźwigni do siebie żeby przełączyć silnik/skrzynię na S i... jazda :D

Dodatkowo
Po ponownym rozruchu silnika po korzystaniu z profilu Offroad lub Snow, system wznawia się zawsze w profilu Normalny.

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: tweety »

To, że wraca to jedno ale to, że wraca do normal ale na pokrętle dalej mam podświetlony ostatni tryb to już totalny idiotyzm. Muszę zmienić na chwilę na inny tylko po to żeby znowu wybrać ten na którym chce jechać.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: OBDeleven

Post autor: overheat »

tweety pisze:
17 paź 2018, 15:26
To, że wraca to jedno ale to, że wraca do normal ale na pokrętle dalej mam podświetlony ostatni tryb to już totalny idiotyzm. Muszę zmienić na chwilę na inny tylko po to żeby znowu wybrać ten na którym chce jechać.
Tak dokładnie jest, rozmawiałem o tym w salonie :| Jeśli miałeś profil sport, to po wyłączeniu/włączeniu samochodu masz już w nim tylko kierownicę i ACC (być może dlatego zostaje na pokrętle). Silnik i skrzynię musisz sobie przestawić na nowo z D na S. Na początku mnie to denerwowało, po pół roku mam to już głęboko w du&#@ ;-)

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Felix »

Niestety tak to rozwiązali, właśnie że względu na jakieś wymogi eko. Przynajmniej taka jest wersja oficjalna.
W Atece przynajmniej jest pokrętło. W leonie trzeba klikać na ekranie (przycisk Mode, potem tryb na ekranie ew. wybór trybu pokrętłem w radiu). Jeszcze bardziej upierdliwe...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: PiotrekDriver »

Witam. Moze glupie pytanie, ale czy czynności robione z Obd11 takie jak np. powitalne zegary, sila nawiewu w auto i inne gadżety rozumiem że nie powodują utraty gwarancji ani nic takiego :D?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: OBDeleven

Post autor: sailor 88 »

PiotrekDriver pisze:
18 paź 2018, 16:22
Witam. Moze glupie pytanie, ale czy czynności robione z Obd11 takie jak np. powitalne zegary, sila nawiewu w auto i inne gadżety rozumiem że nie powodują utraty gwarancji ani nic takiego :D?
Nie powodują !
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: PiotrekDriver »

Okej dzieki, w takim razie moze pokusze sie o zakup tego gadżetu 😜

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: OBDeleven

Post autor: greg_the_lazy »

Rozkładanie lusterek bocznych po zapłonie

1. Modułu 09 Elektroniczna jednostka sterująca
2. Adaptacja
3. Wybierz: Spiegelverstellung
4. Ustaw: Signalisierung_Spiegelanklappung ustaw „Not Active”
Potwierdź , kod: 31347
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ