OBDeleven

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Zigor
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI 190km 4x4
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: OBDeleven

Post autor: Zigor »

lacoda pisze:
13 cze 2021, 7:42
Taki poranny komunikat w aplikacji obd eleven. Kto chce mieć pro na zawsze to chyba warto pomyśleć o przejściu teraz.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ciekawe. Mało można znaleźć szczegółów ile kosztuje taka subskrypcja? Czy wtedy też będą dodatkowo jeszcze kredyty? I nie fajnie że wrzucili taką informację na dwa dni przed zmianą ;)



Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: OBDeleven

Post autor: lacoda »

Hej, mam obdeleven w wersji pro i atece fl. Chciałem sobie aplikacja uruchomić dodstkowe kolory i test zegarów. Aplikacja pobrała kredyty, ale zero efektów w samochodzie. Infotainment zresetowałem, ale zero efektu.
Uprzedzam że wybierając w aplikacji zaznaczyłem atece od 2020 I swoje wwrsje fr.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Endrju »

Nie wiem jak z kolorami ale jak masz VC to test zegarów nie działa. Działa na analogowych zegarach.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: OBDeleven

Post autor: lacoda »

Endrju pisze:Nie wiem jak z kolorami ale jak masz VC to test zegarów nie działa. Działa na analogowych zegarach.
Liczyłem że na VC zadziała. Widziałem chyba w VW i liczyłem że w seacie też się uda. Dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: OBDeleven

Post autor: geranium »

lacoda pisze:
19 lip 2021, 9:54
Hej, mam obdeleven w wersji pro i atece fl. Chciałem sobie aplikacja uruchomić dodstkowe kolory i test zegarów. Aplikacja pobrała kredyty, ale zero efektów w samochodzie. Infotainment zresetowałem, ale zero efektu.
Uprzedzam że wybierając w aplikacji zaznaczyłem atece od 2020 I swoje wwrsje fr.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
a masz możliwość wyboru kolorów w aucie ? wiem że zrezygnowano z tego na korzyść tylko jednego koloru wybranego podczas zakupu
nigdzie też nie widziałem testu VC ani w seacie ani w skodzie

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Endrju »

Jest w Audi ale nigdzie nie znalazłem kodowania ani nie udało minie się zakodować. A kolory można zakodować. Jak znajdę kodowanie to podrzucę link.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: OBDeleven

Post autor: lacoda »

Endrju pisze:Jest w Audi ale nigdzie nie znalazłem kodowania ani nie udało minie się zakodować. A kolory można zakodować. Jak znajdę kodowanie to podrzucę link.
Chyba faktycznie widziałem te zegary w Audi. Za kodowanie kolorów będę wdzięczny. Niby jest ich 8, ale hak będzie więcej to fajne

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: OBDeleven

Post autor: geranium »

wydanie 2021-166

Kod: Zaznacz cały

Ambientebeleuchtung (mehrfarbig) - Farben anpassen
Die Farben werden in RGB-Kodierung angegeben. Wird ein eine Farbe auf {R:0, G:0, B:0} gesetzt, wird die Farbe nicht angezeigt. Die jeweils ersten drei Kanälblöcke wirken für das Infotainment und das AID, die zweiten drei Blöcke für die LED-Ambienteleisten, welche via LIN-Bus angesteuert werden. Nach Abschluss der Codierung ist das Infotainment über den Reset neuzustarten (10 Sekunden den Einschaltknopf halten).
Hinweis: Die Farben werden im Infotainment und AID in der Regel 1:1 wiedergegeben. Bei den LIN-Farben können leichte Anpassungen notwendig sein, da die Farben aufgrund der unterschiedlichen Leuchtstärke der LEDs dort abweichen können.

STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > …
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Rotwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Gruenwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Blauwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Innenlicht 2.Generation-Rotwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Innenlicht 2.Generation-Gruenwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Innenlicht 2.Generation-Blauwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
bzw. (bei neueren Steuergeräten)
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Rotwert" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Gruenwert" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste-Blauwert" Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste LIN-Rotwert_Farbe_?_lin" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste LIN-Gruenwert_Farbe_?_lin" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambientelicht Farbliste LIN-Blauwert_Farbe_?_lin" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen

Ambientebeleuchtung (mehrfarbig) - Farben erweitern auf 30 Möglichkeiten

Bei »Facelift BCMs« (ab Index BA) existieren 20 weitere Farbsätze, welche der Gruppe Ambience_lightning_color_list_2 & Ambience_lightning_color_list_lin_2 zugeordnet sind. Das Vorgehen ist analog zu der Anpassung der Farben im vorherigen Kapitel.
STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > …
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_2-Rotwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_2-Gruenwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_2-Blauwert Farbe ?" > Werte im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_lin_2-Rotwert_Farbe_?_lin > Wert im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_lin_2-Gruenwert_Farbe_?_lin > Wert im Bereich von 0-255 anpassen
> Kanäle "Ambience_lightning_color_list_lin_2-Blauwert_Farbe_?_lin > Wert im Bereich von 0-255 anpassen

Ambientebeleuchtung (mehrfarbig) - Farbzuordnung zu Fahrprofil ändern

STG 19 > Codierung > Byte 11 > Bit 7 aktivieren ("FPA_Funktion_AMB")
STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > … 
> Kanal "Innenlicht 2.Generation-Ambiente_Farbwahl_FPA_waehlbare_Kopplung" > Wert auf "aktiv" anpassen
> Kanal "Innenlicht 2.Generation-Ambiente_Farbwahl_FPA_waehlbare_Kopplung_Status_hmi_default" > Wert auf "gekoppelt" anpassen
> Kanal "Ambientelicht Zuordnung der Farbe zum Fahrprofil-Fahrprofil_?" > Wert wie gewünscht anpassen
Die Zuordnung kann je nach Gateway unterschiedlich sein. Hier muss eventuell durchprobiert werden. Die Farbwerte werden aus der Kanalliste "Ambientelicht Farbliste" und "Ambientelicht Farbliste LIN" abgerufen. Die Funktion muss im Anschluss noch im CAR-Menü unter Ambientebeleuchtung aktiviert werden.
Ambientebeleuchtung - Abdimmen der Türbeleuchtung deaktivieren
In der Standardkonfiguration wird das Ambientelicht bei geschlossenen Türen und während der Fahrt gedimmt. Dies lässt sich deaktivieren.
STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > … 
> Kanal "Innenbeleuchtung Parameter-p_helligkeit_Tueren_geschlossen_HD_zu_zuendung_aus_tueren" > Wert auf "100 %" anpassen
> Kanal "Innenbeleuchtung Parameter-p_helligkeit_Fzg_geschlossen_zuendung_ein_tueren" > Wert auf "100 %" anpassen

Ambientebeleuchtung - Farben anpassen (Leon III 5F)

STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > … (Beispiel: immer rot)
> Kanal "Leuchte17TFL R BLK SRB3TFL R BLK SR KC3-Lichtfunktion A 17" > Wert auf "nicht aktiv" anpassen (Werkseinstellung: Ambientelicht 3)
> Kanal "Leuchte16BLK SLB35BLK SL KC9-Lichtfunktion B 16" > Wert auf "Ambientelicht 3" anpassen (Werkseinstellung: nicht aktiv)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Misiek »

lacoda pisze:
19 lip 2021, 18:24
Endrju pisze:Jest w Audi ale nigdzie nie znalazłem kodowania ani nie udało minie się zakodować. A kolory można zakodować. Jak znajdę kodowanie to podrzucę link.
Chyba faktycznie widziałem te zegary w Audi. Za kodowanie kolorów będę wdzięczny. Niby jest ich 8, ale hak będzie więcej to fajne

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
A filmik na Canal Ateca już widziałeś ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: OBDeleven

Post autor: lacoda »

Mam 2 pytania. Czy ma ktoś kodowanie do możliwości otwierania okien po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi ? Teraz jak wyłączę silnik i ktoś wysiądzie to mogę zapomnieć o otwarciu okien. Muszę włączyć zapłon.
Druga sprawa to czy istnieje kodowanie do lusterek. Chodzi o to żeby otwierały sie dopiero po włączeniu zapłonu.
Sprawa tyczy ateci fl z 2021

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ