OBDeleven

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: OBDeleven

Post autor: bartoleqq »

Jesteś pewien że trzeba mieć plan PRO?

Wg info na stronie obdeleven:

The Basic Plan 

With either of the two devices, those who have purchased OBDeleven have access to the basic features of the tool. These include One-Click Apps, which are pre-made programming functions that unlock hidden features that you buy for credits, full diagnostic scan, the ability to read and/or clear trouble codes from control units, diagnostic data log sharing, fault code lookup, live data, and much more. 

The standalone device is best suited for daily drivers, who have limited mechanical knowledge and want to save money and time with advanced diagnostics, as well as unlock hidden features with One-Click Apps. They are pre-made programming functions that can enable hidden features, as well as make adjustments to your lights, dashboard, car responsiveness and other comfort functions, such as Video In Motio




Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Endrju »

Być może że coś zmieniło ale nie sądzę. Jak ja kupowałem to trzeba było mieć PRO zwykłym tylko można było odczytywać i ładować błędy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: OBDeleven

Post autor: bartoleqq »

Tutaj rozpisano na wykresie, choc troche nieczytelne bo tylko jakosc medium Obrazek
Za ten post autor bartoleqq otrzymał podziękowania (w sumie 2):
flash (31 sty 2023, 20:05) • Rafiner (23 lut 2023, 10:21)
Ocena: 10.53%

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: OBDeleven

Post autor: flash »

bartoleqq pisze:
31 sty 2023, 19:39
Tutaj rozpisano na wykresie, choc troche nieczytelne bo tylko jakosc medium Obrazek
O tak, dzięki!

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: OBDeleven

Post autor: flash »

Z pomocą OBDeleven przeprowadziłem u siebie trochę modyfikacji, m.in:

1. sportowy widok zegarów z cupry

Obrazek

2. stoper

Obrazek

Obrazek

3. wskazanie ilości litrów do zatankowania

Obrazek

oraz inne wedle uznania. Moim zdaniem warto było.


Przez około tydzień (do końca marca) jestem w posiadaniu urządzenia OBDeleven – jestem z Białegostoku, więc jak ktoś chciałby za drobną opłatą użyć i coś u siebie pozmieniać (za własne kredyty lub z mojego konta – do dogadania), to zapraszam na priv. :)

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: OBDeleven

Post autor: flash »

Czy ktoś, kto posiada w swojej atece Traffic Jam Assist i Emergency Assist oraz dostęp do OBDeleven, mógłby się podzielić długim kodowaniem dla sterowników A5, 03, 13 i 09 ?

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: OBDeleven

Post autor: krowka1978 »

Jako, że mam już OBDEleven postanowiłem uruchomić 5 mignięć kierunkowskazów w trybie komfort. Ustawiałem przez adaptacje w centralnej elektryce. 3 to za mało, 5 mam w 500X i tam to się sprawdza.
Po ustawieniu trzeba było ustawić oświetlenie, ambienth, czas włączenia świateł z czujnika i składanie lusterek przy ryglowaniu.
Przy okazji, raz miałem reset radia, trochę błędów zostawiło to, nie kasuję, niech sobie będą na aktualizację softu.
Co do zmian w VAG jest na plus. Coś zmienić we FIAT-ach to lekka droga przez mękę, o ile sterowniki jeszcze pozwolą. Po zmianie parametrów jest coś takiego jak "Osiowanie Proxi" - krytyczny moment, kopiuje konfig do wszystkich centralek.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: OBDeleven

Post autor: bartoleqq »

Kiedyś miałem hyundaia tucsona, to tam ilość mignieć kierunķów można było ustawić bezpośrednio w ustawieniach auta z menu.

paveu
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2022, 22:51
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: OBDeleven

Post autor: paveu »

Rzuciłem okiem na plany https://obdeleven.com/compare?Seat dla urządzenia "NextGen OBDeleven device" i z tego co widzę to podstawowy plan wystarcza do podstawowej diagnostyki wraz z usuwaniem błędów, czy radzicie lepiej iść w pro ? jestem zielony w temacie i się zastanawiam czy free mi wystarczy do podstawowej diagnostyki.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Endrju »

Do usunięcia błędów wystarczy. Jeżeli masz zamiar przeprowadzać kodowanie lub zmianę kodowania(ustawień) sterownika to musisz kupić pro.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
paveu (14 wrz 2023, 12:40)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ