OBDeleven

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: OBDeleven

Post autor: patryk7133 »

Tak właśnie myślałem, że to przestawienie z Seat na Audi to pozbycie się jakiegoś ograniczenia Eco. :)
Efekt tej zmiany podoba mi się pojeżdżę trochę i zobaczę jak będzie wyglądało spalanie, bo coś mi mówi, że przy normalnej jeździe to spalanie może być nawet mniejsze.

Ps: Do tej pory moje spalanie na trasie praca dom w godzinach rannych to 6,2/6,5 l/100 km w godzinach szczytu 7,1/7,6 l/100 km trasa 50/50.
Poobserwuję przez tydzień jak teraz będzie. :)



Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Endrju »

Raczej z tym większym spalanie to raczej różnic A minimalna nawet jak jest. Ja u siebie takowego nie zauważyłem, może dlatego że u mnie nie ma raczej korków. A pewnie przy ruszaniu ta różnica jest większa.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: OBDeleven

Post autor: patryk7133 »

Witam.
Nie zdążyłem zaobserwować spalania Wszystko się posypało!
Wczoraj zauważyłem utratę funkcjonalności w ograniczniku prędkości mianowicie brak zapamiętywania poprzednich ustawień, zmiana po odchyleniu przełącznika w górę czy duł zmieniła się z 10 tek na jednostki, a odciągnięcie dźwigni do siebie, gdzie wcześniej była zmiana jednostek nie ma żadnej funkcji, no ale na tym nie koniec dziś wracając z pracy standardowa sytuacja jadąc na tempomacie przede mną auto zwalnia by zjechać, a moja Ateca rzuca kotwicę na autostradzie szok, no i na desce zrobiło się żółto! ACC błąd ACC nie dostępny. Podłączyłem pod OBDeleven i masakra 4 błędy z ACC i radaru jeden opisany jako "Nie prawdopodobny błąd" Na tym nie koniec w sterowniku silnika też błąd!
Przywróciłem ustawienia z powrotem na Seat. ACC jest dostępny i mam nadzieję, że tak pozostanie jak do tej pory nigdy nie miałem problemów z radarem czy czujnikami, a tu nagle wysyp błędów z powodu kodowania charakterystyki pedału gazu szok.

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 140
Rejestracja: 27 lip 2017, 10:36
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: OBDeleven

Post autor: Eldar »

Całkiem normalne i częste zachowanie ;)

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: OBDeleven

Post autor: dario37 »

UUU.Coś tu znikneło....?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: OBDeleven

Post autor: Luk4as »

wydawało Ci się :)

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: OBDeleven

Post autor: tomal218 »

patryk7133 pisze:
14 gru 2018, 23:28
Witam.
Nie zdążyłem zaobserwować spalania Wszystko się posypało!
Wczoraj zauważyłem utratę funkcjonalności w ograniczniku prędkości mianowicie brak zapamiętywania poprzednich ustawień, zmiana po odchyleniu przełącznika w górę czy duł zmieniła się z 10 tek na jednostki, a odciągnięcie dźwigni do siebie, gdzie wcześniej była zmiana jednostek nie ma żadnej funkcji, no ale na tym nie koniec dziś wracając z pracy standardowa sytuacja jadąc na tempomacie przede mną auto zwalnia by zjechać, a moja Ateca rzuca kotwicę na autostradzie szok, no i na desce zrobiło się żółto! ACC błąd ACC nie dostępny. Podłączyłem pod OBDeleven i masakra 4 błędy z ACC i radaru jeden opisany jako "Nie prawdopodobny błąd" Na tym nie koniec w sterowniku silnika też błąd!
Przywróciłem ustawienia z powrotem na Seat. ACC jest dostępny i mam nadzieję, że tak pozostanie jak do tej pory nigdy nie miałem problemów z radarem czy czujnikami, a tu nagle wysyp błędów z powodu kodowania charakterystyki pedału gazu szok.
A przestawiales wczesniej cos w sterowniku 44 ?reakcja bardziej liniowa na pedale gazu
oso soplón !!! :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: OBDeleven

Post autor: patryk7133 »

Nie tego nie znałem!
Robiłeś to? Możesz coś więcej powiedzieć.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: OBDeleven

Post autor: tomal218 »

Obrazek
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: OBDeleven

Post autor: tomal218 »

No niby lepiej ale przestawilem jeszcze kontroler 1 na audi i jest napewno lepiej mialem tez takie bledy jak ty ale to przed kodowaniem kontrolera 1,nawet mialem blad kluczyka ze rozladowany wzielem drogi i dalej to samo wiec cos tu nie tak komp w aucie nic nie pokazuje
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ