Słaba jakość reflektorów - rysy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: Bart »

Muszę bardziej zwrócić uwagę jak wyglądają mnie, ale odzywam się w temacie bo przypomniało mi się jak próbowałem zgłosić problem ze źle dopasowanymi lampami z tyłu.... tak samo jeżdżenie 2-3 razy do ASO, wytapianie godzin aż rozbiorą i zrobią zdjęcia od spodu, aż gwarant łaskawie obejrzy i wyrazi opinie.. i na końcu nic. Zmarnowany czas.
Za ten post autor Bart otrzymał podziękowanie:
JERRY (18 lip 2020, 10:04)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: tomal218 »

JERRY pisze:
23 cze 2020, 20:29
Obrazek

Pęknięcie w rogu

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jakiś czas temu zauważyłem, że na przednich reflektorach występują pęknięcia.

Byłem z tym problemem w serwisie w maju przy okazji wymiany słownika klapy bagażnika.
Zrobili zdjęcia protokół i ok. Po kilku dniach telefon - czy mogę przyjechać na ponowne oględziny.
Wzięli więc auto na podnośnik i patrzyli czy od spodu nie ma obtarć na zderzaku. Sprawdzili całe auto czujnikiem, wszystkie spasowania elementów i zagladali wszędzie gdzie się dało.
Wszystko ok (samochód bezwypadkowy).

Nadmienię że jestem pierwszym właścicielem auta i przy odbiorze był sprawdzany czujnikiem lakieru.

Po kilku tygodniach telefon z serwisu (22.06.)
Czy zgodzę się na pozostawienie Seata na kilka dni w serwisie na demontaż przodu, ponieważ importer tego wymaga - muszą zrobić pełną dokumentację.

Czy ktoś może u siebie coś podobnego zauważył lub przerabiał temat?


Audi A6 podobno ma ten problem jak poinformował kierownik serwisu w Warszawie.
to raczej mikro pekniecia niz rysy ,zostawic auto na kilka dni heh smiech ,glos to do centrali poznac ,to widac golym okiem ze do wymiany ,ja mam oklejone folia ale jutro sprawdze i dam znac
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: tomal218 »

u mnie nic takiego nie wystepuje
Za ten post autor tomal218 otrzymał podziękowanie:
JERRY (18 lip 2020, 10:05)
Ocena: 5.26%
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: greg_the_lazy »

też przyjrzałem się swoim reflektorom i nie widzę takich pęknięć. reflektory oklejone mam folią.
Za ten post autor greg_the_lazy otrzymał podziękowanie:
JERRY (18 lip 2020, 10:05)
Ocena: 5.26%
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: Bart »

Ja znalazłem w rogu światła przeciwmgielnego jedno pęknięcie. Nie ma zewnętrznych śladów uderzenia kamykiem itd.
Zgaduje, że to po prostu słabo wykonany egzemplarz, ale zgłaszać tego chyba nie będę bo to będzie droga przez mękę, a na końcu nie uznają... a przy rozkręcaniu ułamie się jeszcze jakiś zaczep albo przerysuje obudowę ;) Nie dziękuję.

PS. Sorry za brud ;) ale fotka robiona po deszczu.

Obrazek
Za ten post autor Bart otrzymał podziękowanie:
JERRY (18 lip 2020, 10:05)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: JERRY »

Po 7-mio dniowym pobycie Ateci w serwisie, reklamacja nie została uwzględniona, (pomimo starań kierownika serwisu).
Zdemontowany został cały przód by sprawdzić bezwypadkowość auta. Sprawdzili wszystko, gdy sie okazało, że auto jest bezwypadkowe, importer odmówił uwzględnienia reklamacji twierdząc, że lampy zostały uszkodzone na skutek używania nie odpowiedniej chemi (zbyt agresywnej) do mycia i konserwacji. Jednocześnie nie wskazano jakiej chemi nie należy stosować.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: Kuchar »

Tragedia, ale zakładałem, że nic z tym nie pójdzie ugrać. :(

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: tomal218 »

JERRY pisze:
18 lip 2020, 10:22
Po 7-mio dniowym pobycie Ateci w serwisie, reklamacja nie została uwzględniona, (pomimo starań kierownika serwisu).
Zdemontowany został cały przód by sprawdzić bezwypadkowość auta. Sprawdzili wszystko, gdy sie okazało, że auto jest bezwypadkowe, importer odmówił uwzględnienia reklamacji twierdząc, że lampy zostały uszkodzone na skutek używania nie odpowiedniej chemi (zbyt agresywnej) do mycia i konserwacji. Jednocześnie nie wskazano jakiej chemi nie należy stosować.
Musi sie znajsc pare osob z takimi kwiatkami moze na zagranicznych forach i leona i wtedy napisac zazalenie do centrali ,a ja na twoim miejscu bym napisal do Centrali i opisal problem papier cirpliwy teraz takie czasy -ograniczyc zaufanie do 0
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: sailor 88 »

JERRY pisze:
18 lip 2020, 10:22
Po 7-mio dniowym pobycie Ateci w serwisie, reklamacja nie została uwzględniona, (pomimo starań kierownika serwisu).
Zdemontowany został cały przód by sprawdzić bezwypadkowość auta. Sprawdzili wszystko, gdy sie okazało, że auto jest bezwypadkowe, importer odmówił uwzględnienia reklamacji twierdząc, że lampy zostały uszkodzone na skutek używania nie odpowiedniej chemi (zbyt agresywnej) do mycia i konserwacji. Jednocześnie nie wskazano jakiej chemi nie należy stosować.
Okazuje się, że to problem dość powszechny, a z uznawaniem gwarancji różnie, VW w przypadku Tiguana uznał bezproblemowo i wymienił lampy na nowe.
Znalezione w sieci: " W VW Tiguanie (2014 po-lift) mojej mamy pojawiły się podobne pęknięcia ok 8-9 miesięcy po wyjechaniu z salonu. Pojawiły się na dwóch reflektorach przednich niemalże jednocześnie i szły od kantu na jakieś 3-4 cm.
Gwarancję uznano bezproblemowo, na podstawie czynników nie wynikających z użytkowania auta. Napisali tylko, że wada fabryczna i w wyniku naprężeń nastąpiło pęknięcie... tylko jakim cudem w 2 naraz?
".

Karoq: https://www.karoq-klub.pl/forum/viewtop ... 949978df39
Leon:https://www.wykop.pl/link/4228461/pekaj ... -historia/
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Słaba jakość reflektorów - rysy

Post autor: JERRY »

Frodo pisze:
18 lip 2020, 11:54
To kpina! Najpierw sprawdzają czy nie było uderzenia bo problem ewidentnie mechaniczny a potem... "chemia" winna. :shock:
PS. będę miał na sprzedaż prawą lampę w dobrej cenie, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzebna (jak jechałem dzień po moim wypadku, to zauważyłem, że pomoc drogowa "Seat"a zostawiła to co odpadło i leżało już uprzątnięte przez jakieś służby - kawałek zderzaka wstawał z czarnego worka przy śmietniku, więc wziąłem prawą lampę i ten kawałek prawego zderzaka z LED przeciwmgielną i czujnikami; musiałbym jeszcze obejrzeć z każdej strony, ale na pierwszy rzut oka w idealnym stanie. Na pewno nie wersja UK. 😁)
Kierownik serwsu też tak uważa (po pierwszych oględzinach stwierdził że to musi być wada fabryczna), nawet Atece zastępczą dał od siebie.
Również nie mógł pokazać odpowiedzi importera - wszystko tajemnica.
Ogólnie trzeba czekać na więcej zgłoszeń tych lamp. Masakra :shock:
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

ODPOWIEDZ