Zagłówki

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Zagłówki

Post autor: Tomeks71 »

Witam. Mam pytanie .Czy z tyłu środkowy zagłówek tylko mi sie tak mało wysuwa? Sprawdzalem i oba skrajne wysuwaje sie wysoko a tan srodkowy tak TYLKO symbolicznie.



Sponsor

Zagłówki

Sponsor


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zagłówki

Post autor: Amadeusz »

Tak. Dopiero teraz miałem potrzebę to sprawdzić i rzeczywiście tak jest. Nie wydaje się Wam to absurdem? Praktycznie dyskwalifikuje to możliwość jazdy na środkowym fotelu przez osobę dorosłą.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Zagłówki

Post autor: Misiek »

Tomeks71 pisze:
31 sie 2019, 17:29
Witam. Mam pytanie .Czy z tyłu środkowy zagłówek tylko mi sie tak mało wysuwa? Sprawdzalem i oba skrajne wysuwaje sie wysoko a tan srodkowy tak TYLKO symbolicznie.
Jest to zabieg celowy, ponieważ tylny środkowy zagłówek wysoko wysunięty znacznie zasłaniałby widoczność we wstecznym lusterku. Jeżeli na środkowym siedzeniu siedzi osoba wysoka, to jeszcze bardziej, jednak przeciwdziała to zasłanianiu widoku podczas najczęstszej jazdy, czyli bez pasażera w środku, ale z nie opuszczonym (przez zapomnienie lub zwykłe lenistwo) zagłówkiem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zagłówki

Post autor: Amadeusz »

Sprawdzilem w pierwszym lepszym "nowym" aucie które pojawiło się na horyzoncie. Było to BMW i środkowy zagłówek wysuwa się bez problemu na całej wysokości podobnie jak boczne.

ODPOWIEDZ