Zegary - analogowe czy LCD ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Kuchar »

Panowie, z takim podejściem to powinniście jeździć samochodami z manualnymi systemami takimi jak szyby na korbkę, lusterka sterowane manualnie, bo elektronika się psuje.. :)
Równie dobrze wyświetlacze w zegarach analogowych (mówię o tym na środku) powinien paść, system multimedialny tak samo.
Bez przesady ;)



Sponsor

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: S3ker »

Równie dobrze po co wam smartfony jak w nich ekrany też się wypalają szczególnie w amoledach takie przypadki się zdarzały ;)
W moim przypadku podstawowa rzecz jaką chciałem mieć w Atece to Virtualny Kokpit, szczególnie jako fan wszelakiego rodzaju gadżetów i najnowszych technologii te wirtualne zegary przemawiały do mnie bardziej niż klasyczne analogi z dziadkowozu. Ale zapewne jak przekroczę magiczny próg 40 albo i więcej to moje zapotrzebowania co do technologii się zmienią albo i nie, a póki co z racji młodego wieku to jedyna słuszna opcja ;)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Kuchar »

Dokładnie, full led pojawił się już w pierwszych Leonach (2012r) i jakoś nikt ( a przynajmniej nigdzie takie sytuacje nie ujrzały forum publicznego) nie zgłaszał uwag i usterek, a jeżeli już faktycznie takie coś było to co najwyżej pojedyńcze przypadki (nie tak jak w przypadku np kangurów 1.5tsi itp), a z kolei VC może jest nowością w Seacie, ale nie w grupie VAG nie wspominając już o innych markach..

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: xipil »

Ja nie jestem przeciwnikiem technologii i nowości, ale obawy do pewnych komponentów mam - szczególnie do takich, których się nie naprawia i wymienia w całości. VC do mnie nie przemawia bo wolę analogi, a nie mam nawet 35 lat. Wolę klasyczne zegary, ktore mają jakieś zarysy i kontury, pomimo że są za szybką. To co zrobili np. z G klasą, w ogóle do mnie nie przemawia,ale to kwestia upodobań.

Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Teo »

No tak, Mercedesy sa ladne z zewnatrz, ale w srodku jak dla mnie - rzecz gustu - to jakies nieporozumienie w wiekszosci modeli.

Powiedzcie mi prosze jeszcze jedna rzecz o zegarach wirtualnych - czy da sie jakos zapisac ich ustawienia, czy za kazdym wlaczeniem auta trzeba sobie wybierac swoje ulubione ustawienia ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Endrju »

Da się ustawić i zapisać, tak aby zawsze było to ustawienie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: thecichy »

Widzę, że gusta różne ale z przewagą dla VC - to właściwie dobrze, że się tak "otwieramy", bo przyczyniamy się do szybszego rozwoju.
Dla mnie "chatkie pozostaje chatkie" i cieszę się z pięknych zegarów (czy ze słońcem czy pod słońce), jestem wzrokowcem i jak się przyglądałem w VC to denerwowała mnie kiepska rozdzielczość (wiem - z daleka nie widać i można się przyzwyczaić). Trzeba natomiast oddać Seatowi, że pozwala nam wybrać, bo niestety niektóre marki zmuszają już kierowców tylko do VC. BTW: w Mercedesach akurat te wyświetlacze (pomimo ich stylistyki) mają rewelacyjną wręcz rozdzielczość, świetną kolorystykę i można szerzej wyświetlać AA, to najlepszy VC jaki widziałem.

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: majcher »

Pojawił się VC w dobrej cenie, jakby ktoś chciał się bawić w podmianę.
https://allegro.pl/oferta/seat-leon-iii ... t=item_img
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

ODPOWIEDZ