Zegary - analogowe czy LCD ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Teo »

Byc moze przymierze sie do Ateki ponownie, wiec nad jednym zaczalem sie zastanawiac... Kiedy kupowałem swoją Atekę wykluczylem z gory mozliwosc kupna auta z zegarami na wyswietlaczu LCD. Ale u mnie bylo to raczej jako walka "organizmu" ze zbyt dużą zmiana jak na jeden raz :) Chcialem miec pewnie cos "normalnego" w nowym aucie. Ale teraz tak sobie mysle, ze moze zegary LCD to nic zlego? Jak uwazacie? Jakie sa zalety i wady zegarow analogowych i LCD ? Ja znalalzem wstepnie takie, chociaz nie wiem czy są mądre :)

ANALOGOWE
+ zawsze sa, nawet jak padnie elektronika czy akumulator*
+ nie mecza oczu (?)
- niewiele mozna zmienic

LCD
+ ustawiamy co chcemy,
- mecza oczy (?)
- wiele z tego co na nich mozna ustawic i tak na wyswietlaczu infotainmentu,



* - slyszalem kiedys w aucie innej marki u znajomego, ze wszystko mu dzialalo, tylko wyswietlacz padl i nic nie widzial z parametrow jazdy, mimo, ze auto dzialalo



Sponsor

Zegary - analogowe czy LCD ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Endrju »

Ja jak zamawialem to VC nie było w ofercie ,gdybym zamawial teraz to napewno bym doplacil. Jak sam stwierdziłeś na analog nic nie zmienisz, a w VC możesz sobie personalizowac zegary do potrzeb nawet danej chwili i masz dane w zasięgu wzroku nie musisz zerkać na radio .
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Tomeks71 »

Ja mam LCD . Polecam. Jak razi ściemniam, lub daje na funkcję MINIMALNĄ i mam luz. Jak nie to daje na klasyczne. Mam 49 lat. Ale te zegary wybrałbym ponownie.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: thecichy »

Ja się bardzo mocno nad tym zastanawiałem... podoba mi się to, że VC daje personalizację, widok mapy, mnogość oraz nośność informacji.
Ale bardziej uwielbiam patrzeć na analogi, które poprzez swoją niezastąpioną fizyczność (trójwymiarowość), subiektywnie są dla mnie przez to atrakcyjniejsze dlatego świadomie zrezygnowałem z VC i to analogi właśnie wybrałem :)

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: l3niwi3c »

Wydaje mi się, że i tak wybierzesz jeden tryb na VC i na nim będziesz jeździł. To prawda, że więcej można sobie ustawić, bo są jeszcze panele boczne, do których można dodać co się chce. Ja jeżdżę zawsze na mapie na pełnym ekranie - bo tak jest ładnie i czysto (obroty mi nie są potrzebne). Zawsze wiem gdzie skręcić, ale najbardziej wykorzystuję to do wyprzedzania - czy zakręt mnie nie zaskoczy. Gdy jeździ się na Android Auto, to wtedy ustawiam panel asystentów, żeby dobrze widzieć czy widzi linie i kiedy włączać kierunkowskaz przy wyprzedzaniu (na tempomacie), żeby auto nie zaczęło mi zwalniać (bo nie można mieć 2 map na raz - wbudowanej na VC i android auto na centralnym ekranie, a szkoda)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Orajo
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2019, 23:37
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Orajo »

VC jest bardzo przydatne. W ogóle nie męczy oczu, nawet w nocy. Możesz mieć widok klasycznych zegarów, na pierwszy rzut oka mało różniący się od fizycznych. Ja trasy robi zwykle na widoku sportowym, ze skalami na krawędziach, bo wtedy jest dosyć duża mapa i widzę spalanie, a do tego układu da się przyzwyczaić. Widok mapy przed kierownica jest naprawdę znacznie wygodniejszy niż na bocznym ekranie. Też nie brałem tego pod uwagę, ale kupiłem gotowca, który to miał. Teraz bym się nie zastanawiał.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: zinger »

Z tymi mapami super, problem w tym, ze wyswietla tylko fabryczna navi, a nie np GM z AA. Dlatego, z mojego punktu widzenia, to bezuzteczny bajer, bo ja fabrycznej navi nie uzywam w ogole (navi bez biezacej informacji o korkach).
Zgadzam sie tez, ze zdecydowana wiekszosc bedzie jezdzila na tych samych ustawieniach. Mysle, ze wszystko jest kwestia przyzwyczajenia, przewaga VC jestna pewno mozliwosc personalizacji. Ja nie mialem tego wyboru, mam analogi i jestem zadowolony. Musialbym pojezdzic chwile z VC, zeby moc porownac i ostatecznie zdecydowac.

JAckson
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:18
Samochód: Seat Ateca 2,0TSI
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: JAckson »

Ja się bałem trochę VC, ale obecnie uważam, że to fajna sprawa.
Jakość grafiki jest naprawde dobra.
Supar sprawa z navi na wyswietlaczu ale, jak wiadomo, tylko wbudowanej i to jest najgorsze w tym wszystkim.

Wojtas
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:21
Samochód: Seat Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Wojtas »

Moim zdaniem wyświetlacz VC w Atece prezentuje się nieco gorzej niż np Passacie. Wygląda na to, że dostaliśmy najmniejszą i najuboższą wersję z niską rozdzielczością. Po dołożonej blędzie widać, ze spokojnie zmieściła by się większa wersja, ale kto wie może po lifcie dadzą. Oprogramowanie VC jest też trochę niedopracowane niektóre informacje nawzajem się przesłaniają np. rozpoznawanie znaków z zegarem. Parę razy zdarzyło mi się również zawieszenie widoku nawigacji na VC na radiu dalej mapa działała.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zegary - analogowe czy LCD ?

Post autor: Pepeg »

Jak długo VC nie bedzi obsługiwał google maps, dla mnie będzie bezużyteczne. Gdyby obsługiwał to bym na pewno brał, a tak to wolę zwykłe analogi, wg mnie mamy najładniejsze z całej trójki od VAG.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ