ACC - stala predkosc?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

ACC - stala predkosc?

Post autor: Teo »

Pytanie - jak dziala ACC, ze dostosowuje predkosc do auta pzed nami - to wiem. Ale czy majac ACC jestesmy w stanie ustawic predkosc jak bez ACC, tzn. zeby auto utrzymywalo predkosc np. 100 km/h niezaleznie od wszystkiego?
Tzn czy ACC jest upgradem, ktory doklada dodatkowe funkcje, czy zmienia funkcje usuwajac w/w funkcjonalnosc ?



Sponsor

ACC - stala predkosc?

Sponsor


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: Pepeg »

Ustawiasz prędkość ale jak się pojawi samochód przed Tobą to zacznie zwalniać i dostosuje prędkość do poprzedzającego auta. ACC super gadżet do jazdy w korku, ale przy tradycyjnej jeździe autostradowej wolałbym tradycyjny tempomat, ACC działa bardzo zachowawczo. Potrafi zwolnić nawet jeśli wykryje samochód na sąsiednim pasie. Wg mnie najlepszym rozwiązaniom byłaby możliwość zmiany trybu pracy tempomatu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: Teo »

Czyli odpowiedziana moje pytanie jest to, ze w ACC nie da sie ustawic stalej predkosc. Ok.

A jak ACC zachowa sie, kiedy auto sie pojawi przede mna i ACC zacznie zwalniac, a ja wtedy dodam gazu lub zahamuje? Czy ACC po wcisnieciu dowolnego z pedalow wylacza sie na stale, czy tylko do czasu, kiedy nie puszcze pedalu hamulca/gazu ?

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: Pepeg »

Jak zahamujesz to się wyłączy. Jak dodasz gazu będzie przyspieszać, w momencie puszczenia gazu prędkość powróci do wcześniej zaprogramowanej. Możesz też zwalniać, przyspieszać za pomocą dźwigni tempomatu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: zinger »

Nie rozumiem w czym problem.ACC dziala rewelacyjnie moim zdaniem. Nie zdazylo mi sie zeby zareagowal na auto na sasiednim pasie.
A co do predkosci to przeciez ja ustawiasz i tyle jedzie o ile cos wolniejszego sie przed autem nie pojawi. Wtedy zwalnia do jego predkosci i ja utrzymuje zachowujac zapodana odleglosclcllc.

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: Barton »

zinger pisze:
06 wrz 2019, 21:37
Nie rozumiem w czym problem.ACC dziala rewelacyjnie moim zdaniem. Nie zdazylo mi sie zeby zareagowal na auto na sasiednim pasie.
Zareaguje jak próbuje wyprzedzać się prawym pasem, może o to chodziło koledze wyżej.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: Amadeusz »

Tak zdarza się to na drodze dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu ze światlami z pasem do skrętu w lewo, jadąc lewym szybkim pasem potrafi zareagować na samochody stojącę do skrętu w lewo na skrajnym lewym, ale ogólnie to jest fantastyczna opcja, przestałała mnie noga boleć i kręgosłup na dłuchich trasach po przesiadce do tego auta.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: hetman72 »

Zawsze można przełączyć na Limiter ale ... kto z tego raz skorzystał oprócz testów to ja nie wiem.
ACC działa rewelacyjnie, szkoda że nie ma opcji dostosowywania się do znaków ;-)

Za to jak z ACC podjeżdżam do stojących na światłach samochodów to strach się bać, zupełnie ich nie wykrywa.
A awaryjne hamowanie to dopiero w ostatnim momencie się niekiedy załącza, więc czujnym trzeba być.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: root »

Konkretnie i bez oceniania:
Teo pisze:
06 wrz 2019, 18:42
czy majac ACC jestesmy w stanie ustawic predkosc jak bez ACC, tzn. zeby auto utrzymywalo predkosc np. 100 km/h niezaleznie od wszystkiego?
Nie.
Teo pisze:
06 wrz 2019, 18:42
Tzn czy ACC jest upgradem, ktory doklada dodatkowe funkcje, czy zmienia funkcje usuwajac w/w funkcjonalnosc ?
Zmienia/zamienia istniejącą funkcjonalność.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ACC - stala predkosc?

Post autor: hetman72 »

Zasadnicze pytanie do twórcy wątku, po co mu stała prędkość bez wykrywania i dostosowywania się do poprzedzającego auta?
Bez odpowiedzi na to pytanie dalsze rozważania są bezprzedmiotowe.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ