Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: Endrju »

I tu się z Tobą nie zgodzę. Miałem gwoździe w oponie i czujnik spełnił swoje zadanie w 100%. Przy różnicy 0.4 poinformował mnie że jest spadek, wyszedłem z auta i na oko to nie było widać różnicy ale oczywiście zmierzylem ciśnienie no i faktycznie było niższe więc dopompowalem do poziomu reszty. Na drugi dzień po ok 15 min jazdy znowu to samo gong i wtedy już wiedziałem że jest coś nie tak, więc pojechałem do warsztatu. Gościu zdjął oponę i mówi do mnie że mam gwoździa wbitego. Gdybym nie miał czujników to bym dopiero zobaczył jakby był już kapec albo iskry w lusterku.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Sponsor


xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: xipil »

Potwierdzam, że bzdura o tych iskrach. Pręt rozbebeszy mi bok opony, alert o ciśnieniu miałem, wcześniej niż odczuwalne skutki, zdążyłem jeszcze na luzie przejechać 500m i zatrzymać się sensownym miejscu zanim opona siadła na amen.

Może i nie jest skuteczny przy ruszaniu, ale w przypadku problemu w trakcie jazdy reaguje bardzo szybko.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: Luk4as »

Ktoś na forum pisał, że miał uszkodzoną oponę i czujnik ciśnienia nie zadziałał, stad mój wniosek. Ale widzę, że większość z Was ma pozytywne doświadczenia.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: hetman72 »

Luk4as pisze:
24 wrz 2019, 23:27
geranium i w przypadku Ateca niestety najpierw w lusterku zobaczysz iskry od felgi toczacej sie po asfalcie niz czujnik poinformuje Cie o spadku cisnienia w kole
Rozumiem, że to znasz z autopsji?
----
Wczoraj byłem w serwisie na wymianie oleju i zgłosiłem kilka drobiazgów.
Między innymi taki, że od 3 tygodni zapala mi się kontrolka ubytku ciśnienia w kole, a nie widać tego ubytku.
W serwisie znaleźli szybko przyczynę, wbity gwóźdź.
Ubytek ciśnienia był tak minimalny, że machnąłbym na to ręką a komputer mimo to to wykrył.
Sam myślałem że to nic nie warty ficzer, ale okazuje się że działa i to nawet nieźle.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: geranium »

Luk4as pisze:
24 wrz 2019, 23:27
geranium i w przypadku Ateca niestety najpierw w lusterku zobaczysz iskry od felgi toczacej sie po asfalcie niz czujnik poinformuje Cie o spadku cisnienia w kole
nie bardzo chyba znasz zasadę działania w Atece stąd ten post..

może to ci pomoże
"zwykłe " czujniki ciśnienia mierzą ciśnienie nie zależnie od tego czy stoimy czy jedziemy i pokazują wynik na wyświetlaczu..
w Atece jest mierzona różnica w prędkościach obrotowych kół (dlatego nie ma czujników w kołach) a więc trzeba tych kilka metrów przejechać aby system zaczął działać..
na tej samej zasadzie i z tych samych czujników korzystają inne systemy jak ABS ASR itd..

jeżeli nie mierzy ci różnicy prędkości kół to jak ci mogą działać wyżej wspomniane systemy??

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: rybsko »

Czy w poliftowej Atece (2.0 TSI 4drive) nadal nie ma czujników w kołach? Czy może coś się zmieniło?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana opon a czujnik ciśnienia TPMS

Post autor: sailor 88 »

System dalej taki sam...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ