Dźwięk otwartych drzwi

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: JACA »

Czy można deaktywować lub przynajmniej zmniejszyć głośność sygnalizacji dźwiękowej otwartych drzwi kierowcy. Dźwięk, jak dla mnie, jest dość irytujący a czasem potrzebuję mieć otwarte drzwi i dźwignia biegów (DSG) w pozycji N - wtedy ta franca (Ateca znaczy) się drze jak wściekła ;)


--
Jaca

Sponsor

Dźwięk otwartych drzwi

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: Endrju »

Gdzieś widziałem opis ,jak znajdę to podrzuce.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

fisherman
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2019, 16:52
Samochód: Ateca Xcellence 2.0TDI 150KM DSG brilliant silver
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: fisherman »

Święta racja, ten dźwięk jest strasznie głośny i denerwujący. Sam chętnie poznam sposób jak go wyłączyć lub chociaż wyciszyć.

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: JACA »

Endrju, no i jak tam, udało się coś znaleźć :?:
--
Jaca

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: Endrju »

Niestety nie mogę tego odnaleźć. 🤨
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: thecichy »

Zgadzam się, że dźwięk jest denerwujący ale.. ze względu na własne (i wszystkich dookoła) bezpieczeństwo nie powinniśmy dopuszczać do wykonywania czynności na postoju niezwiązanych z prowadzeniem samochodu gdy skrzynia nie jest w pozycji P (takie jest moje zdanie) czy to sięganie po coś do tyłu, czy to sięganie po coś / chowanie czegoś do schowka i tym bardziej otwieranie drzwi - coś nam przypadkowo wypadnie z samochodu, po coś będziemy chceli sięgnąć, mogą się różne rzeczy wydarzyć a pamiętajmy, że autohold nie działa przy przełożeniu N. Osobiście sugeruję (i polecam) wyrobienie sobie odruchu: zatrzymałem się, nie prowadzę, chcę po coś sięgnąć, coś zobaczyć -> najpierw tryb P. (ale to tylko moje skromne 2gr)

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: Orłoś »

Brawo👍 Też uważam, że jak zatrzymujemy się w jakimkolwiek celu, nie mówiąc już o wysiadaniu to zawsze skrzynia w pozycji P. Inaczej w najlepszym wypadku pokażą Was jak gonicie za samochodem na YouTubie, w najgorszym to już wolę nie pisać...Tak z ciekawości JACA po co Ci pozycja N w DSG tak często?
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Wojtas
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:21
Samochód: Seat Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: Wojtas »

Wydaje mi się, że mamy jeszcze jedną sytuację, w której "wyje alarm" nawet przy włączonym trybie P. Chodzi mi o otwarcie drzwi np. przed bramą bez wyłączenia silnika. Dostajemy komunikat żeby wyłączyć silnik. Tylko po co skora i tak zaraz wsiądę lub wyłączy się sam? Inna sprawa, że nie zawsze włącza się ten alarm np. zaraz po odpaleniu można wysiąść nie gasząc zapłonu i jest cisza.

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Dźwięk otwartych drzwi

Post autor: JACA »

Orłoś pisze:
22 paź 2019, 22:03
Tak z ciekawości JACA po co Ci pozycja N w DSG tak często?
Może nie jakoś często, ale czasem, jak to w garażu, potrzebuję kulnąć go trochę do przodu, do tyłu. Dlatego w garażu zostawiam auto z dźwignią w pozycji N.
Otwarcie drzwi, gdy samochód stoi w garażu, nawet bez kluczyka, żeby coś wyjąć ze schowka, coś włożyć, pobawić się ustawieniami (to już z kluczykiem ;) ), wywołuje ten irytujący dźwięk :roll:
--
Jaca

ODPOWIEDZ