Skrzynia DSG 7

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Lord M
Posty: 90
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Lord M »

Dokładnie chyba chodzi o ten moment. https://youtu.be/lerBUWhcv1E?t=222



Sponsor

Re: Skrzynia DSG 7

Sponsor


Lord M
Posty: 90
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Lord M »


jabaraks
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: jabaraks »

Lord M pisze:
28 kwie 2024, 8:47
A tutaj o DQ200

https://www.youtube.com/watch?v=VqfxQgS1BPw
W filmie jest informacja, że niektórzy dolewają olej do skrzyni (z 1,5 l do 3 l) tuż po wyjeździe z salonu.

W związku z tym mam do Was 3 pytania:

1. Robił ktoś z Was taką operację?

2. Czy da się to zrobić nie tracąc gwarancji?

3. Kogo w Krakowie/Małopolsce polecacie do takich działań?

Skylla
Posty: 22
Rejestracja: 03 mar 2024, 16:33
Samochód: Ford
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Skylla »

Inni skrzyniarze z YT zalewają 2.3 l, więc to trochę na czuja opcja. Oryginalnie jest zdaje się 1,7 l. Na gwarancji pewnie lepiej nie kombinować, chociaż trudno przewidzieć, tym bardziej, że Seat naprawia gwarancyjnie także sprzęgła i to one ewentualnie znacznie wcześniej padają.

Rafiner
Posty: 825
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Rafiner »

Skylla pisze:
28 kwie 2024, 21:27
Inni skrzyniarze z YT zalewają 2.3 l, więc to trochę na czuja opcja. Oryginalnie jest zdaje się 1,7 l. Na gwarancji pewnie lepiej nie kombinować, chociaż trudno przewidzieć, tym bardziej, że Seat naprawia gwarancyjnie także sprzęgła i to one ewentualnie znacznie wcześniej padają.
Ja przymierzam sie do wymiany oleju i tez zastanawiam sie co do ilosci oleju. Automatyczni zalewaja 2,5 litra, w ostatnim filmie Krupa mowi ze leja 3 litry.
Szczerze to 3 litry to hardkore troche, ale 2,3-2,5 litra brzmia sensowniej. Jak nie dowiem sie co i jak to kaze zalac sobie 2,3 litra. 0,5 litra ponad fabryke to nie dramat, a jednak to 30% oleje wiecej wiec juz lepiej bryzga po zebatkach.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

patryk7133
Posty: 1084
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: patryk7133 »

jabaraks pisze:
28 kwie 2024, 21:20
Lord M pisze:
28 kwie 2024, 8:47
A tutaj o DQ200

https://www.youtube.com/watch?v=VqfxQgS1BPw
W filmie jest informacja, że niektórzy dolewają olej do skrzyni (z 1,5 l do 3 l) tuż po wyjeździe z salonu.

W związku z tym mam do Was 3 pytania:

1. Robił ktoś z Was taką operację?

2. Czy da się to zrobić nie tracąc gwarancji?

3. Kogo w Krakowie/Małopolsce polecacie do takich działań?
Jest to opisane na tym forum jak samemu w prosty sposób wymienić olej w skrzyni DQ 200.

flash
Posty: 303
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: flash »

Jako że dobijam pomału do 50k km przebiegu, to chyba skuszę się na wymianę oleju w skrzyni biegów DSG7 (DQ200, tzw. sucha) z takim interwałem.

Podsumowując lekturę 35 stron tego wątku: :D

- wymienić olej w przekładni (zalecane 1.7 L lub trochę więcej),
- wymienić olej w mechatronice (0.9 L lub trochę więcej),
- filtra nie ma (jest magnes zbierający opiłki), więc nie ma czego wymieniać,
- wymiana przez korek odpowietrzający.

Wymienić spokojnie i ostrożnie, i wszystko powinno być ok. Dobrze zrozumiałem? :)

farel
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:17
Samochód: Szybki
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: farel »

sailor 88 pisze:
21 kwie 2024, 10:50
farel pisze:
21 kwie 2024, 9:57
TomeL pisze:
18 kwie 2024, 15:50
LordM dynamiczna wymiana oleju w skrzyni w ASO kosztuje 1500zl z olejem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
W DSG nie ma wymiany dynamicznej tylko statyczna.
Jest, jest...oprócz dq200, czyli tzw. suchej w pozostałych typach można:

Nie ma najmniejszego sensu, DSG to manual z robotem. Olej spływa cały, jak ktoś wciska dynamikę to zwyczajnie naciaga na koszta.
Za ten post autor farel otrzymał podziękowanie:
Lord M (30 kwie 2024, 18:17)
Ocena: 5.26%

Lord M
Posty: 90
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Lord M »

farel pisze:
30 kwie 2024, 16:36
sailor 88 pisze:
21 kwie 2024, 10:50
farel pisze:
21 kwie 2024, 9:57


W DSG nie ma wymiany dynamicznej tylko statyczna.
Jest, jest...oprócz dq200, czyli tzw. suchej w pozostałych typach można:

Nie ma najmniejszego sensu, DSG to manual z robotem. Olej spływa cały, jak ktoś wciska dynamikę to zwyczajnie naciaga na koszta.
Oglądnąłem jeszcze raz tą reklamówkę i nasuwają mi się pewne pytanie. Po pierwsze nie powiedzieli w jakim DSG zmieniają olej. O ile wiem Tiguan miał montowany silnik DADA (1,5 TSI) a tam była dodawana skrzynia DQ200. Ja nie wiem co tu dynamicznie wymieniać jak tam jest fabrycznie mniej niż 2 litry oleju. Ale przyjmijmy, że mamy mocniejszą jednostkę i DQ381. Do DQ381 wchodzi około 6 litrów oleju i potwierdzam, że u mnie też spłynął czarny olej. Jednakże, Pan serwisant mówi coś o przepalonym oleju ale jak olej może być przepalony kiedy w skrzyni nie ma "ognia" (jak w silniku). Olej w skrzyni paskudzi się od sprzęgieł bo zawsze następuje praca ale przepalenie to mocne nadużycie. To że olej degraduje się wraz z upływem czasu, tarciem w sprzęgłach i od pracy z różnymi elementami metalowymi/ciernymi które w sposób naturalny się ścierają. Kolor oleju to nie wyznacznik zużycia olej o czym wiedzą posiadacze diesli. Tam po kilku kilometrach nowy olej wygląda jak mazut.

Ciekawostka jeszcze jest jedna. Pan serwisant wkręca się maszyną zamiast filtra. Ok. Warto zauważyć, że nie spuścił nawet grama oleju i teraz nasuwa się pytanie skąd on wytrzasnął szklankę zapaskudzonego oleju pod koniec filmu, skoro cała skrzynia została wypłukana i olej płuczący skrzynię wymieszał się z tym co spłynęło na początku? Ja wiedziałem jak z mojej skrzyni spływa nadmiar oleju przez przelew (po wymianie oleju) i pomimo przewachlowania biegami (i złapaniu temperatury zgodnie z serwisówką). Miał kolor niemal identyczny do tego co wlewano (pod autem było ciemno ale na pewno nie było to coś co spłynęło z auta na początku.

I jeszcze jedno co mnie uderzyło. Filtr w maszynie Ravenola (słowa prezentera) wymienia się co 10-15 wymian. Czyli w czasie filtrowania resztki oleju z VAG mieszają się z tym z Merca itd.

Sorry ale ten film nie wzbudza mojego zaufania. Ja zmieniłem olej bo nie wierzę w longlife ani w silniku ani w skrzyni ani nawet w układzie chłodzenia, jednak jak ktoś ma fantazję - proszę bardzo. Powtórzę jeszcze raz. Silniki są bardziej ciorane bo jednak panują w nich wyższe temperatury i ciśnienia ale nikt nie wpada na pomysł płukania silników (widziałem takie maszyny i usługi w np Autobacs w Japonii). Jak ktoś wymienia olej częściej (co np 50-60 tys km) to sam olej najlepiej umyje skrzynie, jednakże jeśli ktoś wymienia olej co serwisowe 120 tys km to spłynie mu bagno i wtedy takie wypłukanie ma może sens ale pytanie jest jak dużo takie płukanie da w ciągu 10 min kiedy mamy błoto z ostatnich kilku lat. Widzieliście na filmach od Krupatronic jak skrzynie mogą być uwalone zwłaszcza w misce.
Za ten post autor Lord M otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (30 kwie 2024, 22:48) • Rafiner (01 maja 2024, 9:25)
Ocena: 10.53%

farel
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:17
Samochód: Szybki
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: farel »

Lord M pisze:
30 kwie 2024, 18:48


Oglądnąłem jeszcze raz tą reklamówkę i nasuwają mi się pewne pytanie. Po pierwsze nie powiedzieli w jakim DSG zmieniają olej. O ile wiem Tiguan miał montowany silnik DADA (1,5 TSI) a tam była dodawana skrzynia DQ200.
Żaden Tiguan drugiej generacji nie ma DQ200,wszystkie maja DQ381 LUB DQ500.

Wszystkie DSG są podobne i żadna nie wymaga dynamiki.
Co do filmu, większość tego typu materiałów na yt to zwyczajnie reklama i tak jest w przypadku tego filmu.
Jak zalecają dynamikę w DSG to zwyczajnie szukają frajerów.

ODPOWIEDZ