Skrzynia DSG 7

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
atecaozto
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2024, 9:52
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: atecaozto »

Lord M pisze:
Rafiner pisze:
26 lut 2024, 22:52
Lord M pisze:
26 lut 2024, 20:06
Obyś miał rację a najlepiej aby nic Ci się nie działo. Ostatnio jak byłem w salonie widziałem piękną Atece, chyba w naprawdę dopasionej wersji z silnikiem 1,5 - 178 tys. Nie żebym nie mógł sobie pozwolić ale 1,5 TSI i tyle kasy, to mocno niezdrowa przesada. Może jakby był 2.0 TSI to bym naprawdę mocno się zastanowił.
I to jest chore, ze teraz musialbym za swoja tyle dac jak piszesz. Teraz bum pewnie nie kupil, w 4 lata mi pensja nie poszla w gore tak jak auta. A ja sie wahalem wtedy, ze za 2.0 chcieli 134 tys zl i finalnie nie kupilem, wersja wyposazenia full jak moja. Pluje sobie w brode caly czas i zonie wytykam jej skapstwo.
Ha. Jak ja kupowałem mojego Leona (5F), dosłownie na 5 minut przed tym całym szaleństwem z lockdownem to moje auto kosztowało ok 115 tys zł. Fakt, że było z placu delera (zaklejone etc) ale nadal. Moja żona powiedziała, żebym sobie kupił bo widziała jak mi się dobrze nim jeździ. Chwała jej za to. Ateca świetne auto ale jak wtedy kupowałem to nie było nic sensownego w salonie a termin kilku tygodni (co jak wiemy wydłużyło się w miesiące) mnie jakoś nie przekonywał.

Teraz z pały wszedłem na Cuprę i 2.0 TSI (190KM) z DCC i paroma dodatkami kosztuje 200 tys. Absurd. Co ciekawe to Seat (VAG) wygasza chyba produkcję bo na Cuprze są dostępne raptem 4 kolor a ten przepiękny zielony nie.
Tak, seat powoli chce przenieść sprzedaż na cupre, świadczy o tym okrojenie jednostek w Seacie, jak i również brak DSG w wersji FR, oraz kolory, jednak marka seat spokojnie powinna pozostać jeszcze sporo lat, jednak sporo aut nadal się sprzedaje a cupra nie jest osiągalna dla wielu właśnie ze względu na sporą różnicę w cenie

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka



Ateca 1.5 TSI 150KM DSG7 2024r.

Sponsor

Re: Skrzynia DSG 7

Sponsor


vonstanleyos
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2024, 15:28
Samochód: CUPRA ATECA
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: vonstanleyos »

[/quote]
atecaozto pisze:
27 lut 2024, 6:56
vonstanleyos pisze:Dobra, po testach już mniej więcej mogę dokładne opisać kiedy ten dźwięk występuje. Mam wrażenie, że jak puszczam nogę lekko z galu lub lekko dodaje to słychać ten świst, tak jakbym jechał na polsprzegle. Wiem, że to je mocno zużywa i czy ktoś wie jak unikać takiego żeglowania skrzyni? Czy w ASO mogą wgrać nowy soft do skrzyni?
No a jak z obrotami?? Masz tak właśnie jak opisywałem że lekko wchodzą na wyższe? Ja myślę że jak toruxe dotrę auto to będę jeździł bardziej dynamicznie, i to w sumie tyle

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
Właśnie nie zauważyłem żadnej zmiany w obrotach. Też uważam, że musi się dotrzeć i po 1,5km zacznę jeździć bardziej dynamicznie.

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Lord M »

atecaozto pisze:
27 lut 2024, 8:22
Lord M pisze:
Rafiner pisze:
26 lut 2024, 22:52


I to jest chore, ze teraz musialbym za swoja tyle dac jak piszesz. Teraz bum pewnie nie kupil, w 4 lata mi pensja nie poszla w gore tak jak auta. A ja sie wahalem wtedy, ze za 2.0 chcieli 134 tys zl i finalnie nie kupilem, wersja wyposazenia full jak moja. Pluje sobie w brode caly czas i zonie wytykam jej skapstwo.
Ha. Jak ja kupowałem mojego Leona (5F), dosłownie na 5 minut przed tym całym szaleństwem z lockdownem to moje auto kosztowało ok 115 tys zł. Fakt, że było z placu delera (zaklejone etc) ale nadal. Moja żona powiedziała, żebym sobie kupił bo widziała jak mi się dobrze nim jeździ. Chwała jej za to. Ateca świetne auto ale jak wtedy kupowałem to nie było nic sensownego w salonie a termin kilku tygodni (co jak wiemy wydłużyło się w miesiące) mnie jakoś nie przekonywał.

Teraz z pały wszedłem na Cuprę i 2.0 TSI (190KM) z DCC i paroma dodatkami kosztuje 200 tys. Absurd. Co ciekawe to Seat (VAG) wygasza chyba produkcję bo na Cuprze są dostępne raptem 4 kolor a ten przepiękny zielony nie.
Tak, seat powoli chce przenieść sprzedaż na cupre, świadczy o tym okrojenie jednostek w Seacie, jak i również brak DSG w wersji FR, oraz kolory, jednak marka seat spokojnie powinna pozostać jeszcze sporo lat, jednak sporo aut nadal się sprzedaje a cupra nie jest osiągalna dla wielu właśnie ze względu na sporą różnicę w cenie

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie zmiana z Seata na Cuprę to zabieg który ma sztucznie podnieść cenę auta. Takie czasy. W sumie ja z swoim Seatem mogę nałożyć emblematy cupry bo w sumie 2.0TSI to teraz tylko w Cuprze. :P No ale koniec OT

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Eleonor »

Rafiner pisze:
26 lut 2024, 22:44
Eleonor pisze:
26 lut 2024, 8:22
Rafiner pisze:
25 lut 2024, 22:26
Ale to zmienilem, zeglowanie wylaczylem, teraz jest ok, narazie testuje.
Zmieniłeś to sam tym?:

FPA_Funktion_Freilauf_DefaultON - zmienić na Nieaktywne

Czy inaczej to zrobiłeś?
Nie , mam przeprogramowana cala skrzynie, nie ja wylaczalem tylko tuner. Teraz sie genialnie jezdzi.
Ile jeśli można wiedzieć dałeś za te przeprogramowanie
Jak została rozpisana praca skrzyni u Ciebie?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2024, 15:31 przez Eleonor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Lord M
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Lord M »

U mnie za zrobienie programy TVS (Drivability) kosztowało 2700 zł ale to było chwilę temu.

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Kubawojcik »

vonstanleyos pisze:
26 lut 2024, 23:32
Dobra, po testach już mniej więcej mogę dokładne opisać kiedy ten dźwięk występuje. Mam wrażenie, że jak puszczam nogę lekko z galu lub lekko dodaje to słychać ten świst, tak jakbym jechał na polsprzegle. Wiem, że to je mocno zużywa i czy ktoś wie jak unikać takiego żeglowania skrzyni? Czy w ASO mogą wgrać nowy soft do skrzyni?
Wyłącz klimatyzacje i zobacz czy dzwiek zniknie.
Za ten post autor Kubawojcik otrzymał podziękowanie:
vonstanleyos (27 lut 2024, 14:11)
Ocena: 5.26%

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Kubawojcik »

Coc iekawe teraz udało mi się wyłączyć żeglowanie w trybie normal a w eco nadal działa :)

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Eleonor »

Kubawojcik pisze:
27 lut 2024, 14:06
Coc iekawe teraz udało mi się wyłączyć żeglowanie w trybie normal a w eco nadal działa :)
Zastosowałeś jakieś inne niż do tej pory kodowanie że w eco zostało ?
Zdradź tajemnicę :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: Kubawojcik »

Teraz mam tak, wczesniej juz chyba tak probowalem i nie dzialalo a teraz zakodowałem i jest żeglowanie w trybie eco a na normal nie ma więc idealnie:

Fpa funktion freilauf defaultON = not active
Fpa funktion freilauf = active

vonstanleyos
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2024, 15:28
Samochód: CUPRA ATECA
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Skrzynia DSG 7

Post autor: vonstanleyos »

Kubawojcik pisze:
27 lut 2024, 14:05
vonstanleyos pisze:
26 lut 2024, 23:32
Dobra, po testach już mniej więcej mogę dokładne opisać kiedy ten dźwięk występuje. Mam wrażenie, że jak puszczam nogę lekko z galu lub lekko dodaje to słychać ten świst, tak jakbym jechał na polsprzegle. Wiem, że to je mocno zużywa i czy ktoś wie jak unikać takiego żeglowania skrzyni? Czy w ASO mogą wgrać nowy soft do skrzyni?
Wyłącz klimatyzacje i zobacz czy dzwiek zniknie.
Nie pomogło.

ODPOWIEDZ