DSG zimą.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

DSG zimą.

Post autor: Rafiner »

Czy macie doświadczenia i dobre rady odnośnie jazdy z DSG zimą ? Chodzi o FWD i suche DSG.
Nie chodzi mi o asfalt, tylko o potencjalne zakopanie się w śniegu, podjazd pod strome wzniesienie zalodzone itp.
Lepiej tryb M na 1 czy D i pozostawić skrzyni decyzje ?
Co radzicie ?


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

DSG zimą.

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: DSG zimą.

Post autor: dario37 »

Dobre pytanie.Aczkolwiek ja użytkuje Atekę już trzeci rok i nie miałem jeszcze okazji jeżdzić np.w świezym śniegu,po prostu u mnie na D.Ś. brak zimy.....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: DSG zimą.

Post autor: zinger »

Wczoraj rano podjezdzalem pod dosyc strome wznesienie swiezo po opadach snniegu (lekko rozjezdzone bylo, ale nadal byl snieg na drodze) i auto calkiem ladnie szlo pod gore, z lekkimi poslizgami, ale dosyc pewnie. Jechalem na D operujac tylko gazem. Na pewno znaczenie maja tez opony.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: DSG zimą.

Post autor: Rafiner »

Dzięki za info, ale jestem z Podkarpacia i śnieg leży na bocznych drogach, a ponadto mam krótki podjazd z 10m, ale ostry bez możliwości rozpedzenia się - od razu podjazd do domu prostopadły do drogi głównej.
Chciałbym info trochę fachowe, podparte wiedza techniczna co jest zdrowsze dla skrzyni DSG.
Czytałem wątek o "papierowej" DSG 7b suchej, te niby co mam i tam nawet ktoś zatrzymuje się, bo auto pełza na 2b poprzez poślizg nie schodząc do 1b. U mnie przechodzi na 1b, może nowsza skrzynia, albo oprogramowanie.
W każdym razie może ktoś coś napisze o tym.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ