Przyciemnione tylne szyby

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Misiek »

Wozti pisze:
12 kwie 2022, 19:58
Zobacze co doradzi mi osoba przyciemniająca ale jestem blisko zastosowania foli 70 lub 80% ;)
Właśnie wczoraj parkowałem pod sklepem obok SUV'a z mocno przyciemnionymi szybami i sam na własne oczy przekonałem się, że z zewnątrz przez tylne w środku nie widać KOMPLETNIE NIC (pełnego Słońca nie było, ale było mocno jasno), a przez boczne i przez przednią 40, może maksymalnie z 50 % ciemniej. Nie wiem tylko jaki procent gość zastosował. Powiem Ci, że jak na moje oczy wygląda to bardzo fajnie, tyle że to był jakiś wielki amerykański SUV z ogromnymi szybami. Musisz więc zrobić sobie próbę z przyłożeniem różnych folii.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Przyciemnione tylne szyby

Sponsor


TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

Odebrałem w tym tygodniu: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 112#p40112
I faktycznie zgadzam się z kolegami, że przyciemnienie tylnych szyb w aktualnej Atece jest liche. W wielu innych autach miałem fabrycznie przyciemnione tylne szyby i efekt był krótko mówiąc ciemniejszy;) Dlatego zdecydowałem się na przyciemnienie szyb - za tydzień w sobotę jestem umówiony. Folia Solar Screen. I mam do wyboru następujące warianty, jeżeli chodzi o przepuszczalność światła: 5%, 15%, 25%, 35%, 45%. Chciałbym uzyskać ciemny efekt z zewnątrz, ale jednocześnie tak, żebym cokolwiek dostrzegł w lusterku wstecznym jadąc nocą. Moim zdaniem 5% odpada, za ciemna. Wydaje mi się, że 15% na cały tył może się sprawdzić. 35% i 45% zdecydowanie za jasne. Zastanawiam się jeszcze nad 25%, bo jednak ten tył jest trochę fabrycznie przyciemniony. Intuicja podpowiada mi jednak 15%. Co Wy na to?
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Misiek »

TOMEK111 pisze:
30 wrz 2023, 21:04
Odebrałem w tym tygodniu: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 112#p40112
I faktycznie zgadzam się z kolegami, że przyciemnienie tylnych szyb w aktualnej Atece jest liche. W wielu innych autach miałem fabrycznie przyciemnione tylne szyby i efekt był krótko mówiąc ciemniejszy;) Dlatego zdecydowałem się na przyciemnienie szyb - za tydzień w sobotę jestem umówiony. Folia Solar Screen. I mam do wyboru następujące warianty, jeżeli chodzi o przepuszczalność światła: 5%, 15%, 25%, 35%, 45%. Chciałbym uzyskać ciemny efekt z zewnątrz, ale jednocześnie tak, żebym cokolwiek dostrzegł w lusterku wstecznym jadąc nocą. Moim zdaniem 5% odpada, za ciemna. Wydaje mi się, że 15% na cały tył może się sprawdzić. 35% i 45% zdecydowanie za jasne. Zastanawiam się jeszcze nad 25%, bo jednak ten tył jest trochę fabrycznie przyciemniony. Intuicja podpowiada mi jednak 15%. Co Wy na to?
Nie napisałeś gdzie będziesz wymieniał, ale na przykład w Auto Glass (około kilometra od Ciebie, obok Biedronki na Konstytucji 3 Maja, przy rondzie) mogą przyłożyć arkusz do szyby i zobaczysz na własne oczy, czy nie za bardzo przyciemnia i wybrać najciemniejszą, ale jednocześnie na tyle przepuszczalną, że jak to napisałeś będzie dobrze widać w nocy. Wcale nie musisz u nich oklejać, obyś tylko dopytał o stopień przepuszczalności.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

Dzięki za podpowiedź. Jestem umówiony w C.A.S.H. Tak, jak pisałem, wybrałem folię Solar Screen (metalizowana, dożywotnia gwarancja), za oklejenie całego tyłu 700 zł. Pozostaje tylko kwestia 15% czy 25%. Ale myślę, że i tam będzie możliwość "przymiarki" folii. Jak już będzie zrobione, wrzucę fotki.
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Misiek »

TOMEK111 pisze:
01 paź 2023, 10:42
Dzięki za podpowiedź. Jestem umówiony w C.A.S.H. Tak, jak pisałem, wybrałem folię Solar Screen (metalizowana, dożywotnia gwarancja), za oklejenie całego tyłu 700 zł. Pozostaje tylko kwestia 15% czy 25%. Ale myślę, że i tam będzie możliwość "przymiarki" folii. Jak już będzie zrobione, wrzucę fotki.
W związku z tym, że kiedyś mnie już przed tym przestrzegano, przekazuję tą przestrogę i Tobie : zapytaj najpierw jak i z której strony szyby przyklejają filię przyciemniającą. Chodzi o to, że niektórzy, albo z niewiedzy, albo po prostu z ułatwienia sobie życia (lub obniżenia ceny) naklejają folę na ruchome szyby bez ich demontażu, czyli do linii drzwi / uszczelek i wtedy bardzo często kończy się to po wielokrotnym opuszczaniu szyby stopniowym uszkadzaniem krawędzi filii, co prowadzi do jej późniejszego odklejania, a co najmniej dostaniem się powietrza. Druga sprawa, to strona do której przyklejają folię na szyby stałe - mnie przestrzegano przed naklejaniem od zewnątrz, bo podczas mycia i pracy wycieraczki tylnej szyby folia stopniowo się uszkadza od drobinek brudu, czy kamyczków (piasku), a nawet matowieje, przez co po jakimś czasie trzeba ją wymienić. Oczywiście naklejając filię od wewnątrz na ogrzewaną szybę trzeba to zrobić fachowo i umiejętnie, żeby nie uszkodzić drucików i przede wszystkim nie pozostawić powietrza. Ale to wszystko o czym piszę, to jest doświadczenie i profesjonalizm, czego niektórym w każdym chyba zawodzie niestety czasami brakuje.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
TOMEK111 (02 paź 2023, 15:36)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

@Misiek - Kleją od środka. Nie w każdym aucie demontują boczek. W przypadku Ateci kleją poniżej poziomu uszczelek (demontują uszczelki przy klejeniu), także folia jest nieco poniżej linii uszczelki. Poza tym na tą folię dają dożywotnią gwarancję. Patrząc też na komentarze klientów i auta, które były u nich na różnych "zabiegach", nie sądzę, żeby odwalali fuszerkę. Przymiarka z folią 15% i 25% jak najbardziej możliwa, także nie będę już jechał do Auto Glass. Ale wielkie dzięki za sugestię:)
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Misiek »

TOMEK111 pisze:
02 paź 2023, 15:35
@Misiek - Kleją od środka. Nie w każdym aucie demontują boczek. W przypadku Ateci kleją poniżej poziomu uszczelek (demontują uszczelki przy klejeniu), także folia jest nieco poniżej linii uszczelki. Poza tym na tą folię dają dożywotnią gwarancję. Patrząc też na komentarze klientów i auta, które były u nich na różnych "zabiegach", nie sądzę, żeby odwalali fuszerkę. Przymiarka z folią 15% i 25% jak najbardziej możliwa, także nie będę już jechał do Auto Glass. Ale wielkie dzięki za sugestię:)
Wcale nie zarzucałem im, że "fuszerują", bo nie spotkałem żadnych opinii o nich, a tylko pisałem, że delikatnie mówiąc "różnie bywa" w każdym zawodzie, usługach.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

Przymiarka zrobiona, jednak zdecydowałem się cały tył zrobić 15%. Odbieram dzisiaj po południu.
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

Obrazek
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: TOMEK111 »

Obrazek
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

ODPOWIEDZ