Przyciemnione tylne szyby

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Tomeks71
Posty: 89
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI RED 2019,DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Tomeks71 »

Nie wiem. Mieszkam w Nowym Sączu jak ktoś jest ciekawy to możemy się spotkać. Mam Atecę z 2019r.



Sponsor

Re: Przyciemnione tylne szyby

Sponsor


Wozti
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2021, 16:01
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Wozti »

Czesc.
Mam zamiar przyciemnić tylna szybę + boczne tylne.
Zastanawiam się jednak jaki stopień wybrać.
Firma która oferuje usługę ma w ofercie od 30 do 95 % i pracuje na foli 3m.
Zależy mi aby efekt wizualny był fajny mam kolor samochodu Rodium Grey.
Będę wdzięczny za rady ;)

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Kubawojcik »

To jest kwestia mocno indywidualna i powinienes kierowac sie swoimi potrzebami.

Wozti
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2021, 16:01
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Wozti »

Zdaje sobie z tego sprawę ale mam dylematy i nie mam doświadczeń w tej sprawie dlatego potrzebuje rady kogoś bardziej doświadczonego.
Fabrycznie Vag ma podobno około 30-35% nie chce aby w aucie było jak trumnie ale chce aby nie było widać zawartości na tylnym siedzeniu mam małe dziecko i chce zadbać o komfort ;)

kriswarchol
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2018, 13:18
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Samochód: Seat Ateca '18 4x4 190KM TSI DSG Xcellence
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: kriswarchol »

Wozti pisze:
10 kwie 2022, 18:27
Zdaje sobie z tego sprawę ale mam dylematy i nie mam doświadczeń w tej sprawie dlatego potrzebuje rady kogoś bardziej doświadczonego.
Fabrycznie Vag ma podobno około 30-35% nie chce aby w aucie było jak trumnie ale chce aby nie było widać zawartości na tylnym siedzeniu mam małe dziecko i chce zadbać o komfort ;)
Serio to nie bój się nawet 90%, bo zupełnie inna jest perspektywa dla osób siedzących w środku i patrzących na zewnątrz. Przy kolorze czarnym rekomendował bym % jak największy, w tym który wymieniasz - być może warto będzie pewien margines % zostawić, niemniej z tym przyciemnianiem zrobisz dobrze dla wyglądu auta (zobacz jak wiele widać z zewnątrz tego co w środku przy tym standardzie z fabryki), a także dla odbijania ostrych promieni w słoneczne dni na swojej pociechy.

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: coulomb »

A jaki w praktyce wygląda to z perspektywy kierowcy? Przykładowo przy próbie zmiany pasa z lewego na prawy patrzymy (oprócz prawego lusterka) przez prawą tylnią szybę. Czy jej duże przyciemnienie nie spowoduje, że nie przegapimy jakiegoś pojazdu?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


kriswarchol
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2018, 13:18
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Samochód: Seat Ateca '18 4x4 190KM TSI DSG Xcellence
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: kriswarchol »

coulomb pisze:
10 kwie 2022, 21:19
A jaki w praktyce wygląda to z perspektywy kierowcy? Przykładowo przy próbie zmiany pasa z lewego na prawy patrzymy (oprócz prawego lusterka) przez prawą tylnią szybę. Czy jej duże przyciemnienie nie spowoduje, że nie przegapimy jakiegoś pojazdu?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Efekt przyciemnienia od zewnątrz, a widok od wewnątrz to 2 zupełnie osobne sprawy. Ja mam 90% (zerknij na str. 4 tego wątku - zdjęcia) i z takim wyzwaniem nie borykam się nawet w nocy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Misiek »

Wozti pisze:
10 kwie 2022, 15:39
Czesc.
Mam zamiar przyciemnić tylna szybę + boczne tylne.
Zastanawiam się jednak jaki stopień wybrać.
Firma która oferuje usługę ma w ofercie od 30 do 95 % i pracuje na foli 3m.
Zależy mi aby efekt wizualny był fajny mam kolor samochodu Rodium Grey.
Będę wdzięczny za rady ;)
Mnie także nie pasuje za małe przyciemnienie szyb tylnych (tak jakby go w ogóle nie było, do tego za takie pieniądze) i jak już za kilka miesięcy odbiorę samochód, to będzie jedna z licznych modyfikacji. U nas niedaleko firmy jest Autoglass i można to sobie spokojnie potestować - przykładają na boczną oraz na tylną szybę wybraną folię i patrzysz od środka i od zewnątrz czy Ci pasuje, podkład jest przezroczysty, więc nic nie przyklejają, nie marnują. Jak nie, to prosisz o mniejsze lub większe przyciemnienie. Jeżeli masz wątpliwości co do pogorszenia widoczności, to zawsze można inną dać na tył, a inną na boki, nawet jeżeli trochę będzie się różnić.

Kiedyś we Wrocławiu była firma, która przyciemniała szyby w stylu Amerykańskim, czyli od wewnątrz było prawie 100 % przejrzystości, a od zewnątrz 100 % czerni, ale jak kto lubi. Dzięki temu można było przyciemniać i szyby boczne przednie i czołową, bez obawy o przejrzystość, o Policję, czy okresowe badanie techniczne. Nie było to tanie, ponieważ trzeba było szyby wymontowywać i nakładać jakąś tam warstwę w piecu, ale taki rewelacyjny efekt często widzimy na Hollywood'zkich filmach.

Na jednym ze zdjęć aukcji na Allegro wyraźnie widać różnicę pomiędzy widokiem od środka i z zewnątrz : https://allegro.pl/oferta/folia-do-przy ... mLEALw_wcB
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: MrNobody »

Ja w obecnym samochodzie (Nissan Qashqai), mam przyciemnione folią 50%. Bałem się że będzie za ciemno, ale mnie spece przekonali i tak już 6 lat jeżdżę i jest super. Dodam, że samochód obecnie mam w kolorze białym.

50% sprawia, że wciąż dobrze widzę przez te szyby, a zewnątrz prawie nic nie widać w środku.

Jedyna "wada", to jak w jakimś lesie ciemnym potrzeba tyłem jechać, to raczej na lusterka niż przez tylną szybę.

Wozti
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2021, 16:01
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przyciemnione tylne szyby

Post autor: Wozti »

Zobacze co doradzi mi osoba przyciemniająca ale jestem blisko zastosowania foli 70 lub 80% ;)

ODPOWIEDZ