Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: Misiek »

MrNobody pisze:
05 wrz 2022, 12:48
Ja zarejestrowałem samochód 28 września i po prostu już jej nie naklejałem.
...
Rok temu jeszcze obowiązywały, a jeżeli rejestrowałeś w tym roku, to takiej daty jeszcze nie było :D Przypomina mi się film "Back To The Future" :lol:


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: rybsko »

Ja już niestety nakleiłem naklejkę środowiskową na Niemcy powyżej, więc odklejenie rejestracyjnej i tak dałoby mizerny efekt. Czekam aż wydarzy się jakaś kolejna naklejkowa rewolucja. Zdaje się, że każdy kraj wydaje swoje środowiskowe w kompletnym nieporozumieniu z innymi krajami i niedługo osoby podróżujące za granicę będą musiały zmieścić całą kolekcję tego szajsu.

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: MrNobody »

Misiek pisze:
06 wrz 2022, 3:45
MrNobody pisze:
05 wrz 2022, 12:48
Ja zarejestrowałem samochód 28 września i po prostu już jej nie naklejałem.
...
Rok temu jeszcze obowiązywały, a jeżeli rejestrowałeś w tym roku, to takiej daty jeszcze nie było :D Przypomina mi się film "Back To The Future" :lol:
Ajć, moj błąd ;) miało być 28 sierpnia

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: geranium »

Teo pisze:
04 wrz 2022, 21:21
Jak czytam od dziś naklejka z numerem rejestracyjnym staje się "wlepką" - nie ma już jej w prawie polskim. Tak samo jak traca waznosc karty pojazdu. Wiec zdejmujecie, czy zostawiacie ? :)
musiało by mnie popierdolić żeby ją rwać!
tak jakby w czymś przeszkadzała.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
06 wrz 2022, 22:22
Teo pisze:
04 wrz 2022, 21:21
Jak czytam od dziś naklejka z numerem rejestracyjnym staje się "wlepką" - nie ma już jej w prawie polskim. Tak samo jak traca waznosc karty pojazdu. Wiec zdejmujecie, czy zostawiacie ? :)
musiało by mnie popierdolić żeby ją rwać!
tak jakby w czymś przeszkadzała.
Właśnie - u mnie jest na dole w samym narożniku, więc w ogóle w niczym nie przeszkadza (poza tym, że jest), nie zasłania widoku na cokolwiek. To tylko kilka cm w pionie. Poza tym u mnie szyba jest bardzo długa (wysoka ?) plus długa deska rozdzielcza (podszybie), więc nawet jeżeli, to bardzo ciężko byłoby tam się dostać, operować. Chyba że ktoś ma praktykę, tak jak wspominana wyżej myjnia.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

marcin89
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2021, 16:47
Samochód: Ateca 1.5, DSG, EXP
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: marcin89 »

Tez nie widze powodu, zeby zdzeirac. Mi i tak dochodzi EURO4 na Niemcy i winieta na Szwajcarie, takze... jedna naklejka w ta czy w ta..

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: Fiflak »

Podzielę się moim sposobem na bezproblemowe usuwanie naklejek (rejestracyjnych i innych). Podgrzewam mocno szybę suszarką z obu stron. Potrzeba trochę cierpliwości, grzeję nawet kilka minut. W autach z manualną klimą czasami wystarczy dać nawiew na maxa na przednią szybę szybę (i oczywiście wysiąść z auta, szybko robi się sauna) - nie działa to w autach z automatyczną i półautomatyczną klimą - nie da się tam uzyskać tak gorącego strumienia powietrza. Po takim zabiegu naklejka schodzi bez problemu. Pozostają resztki kleju na szybie, które można usunąć np. benzynką ekstrakcyjną - chwilę śmierdzi ale szybko wietrzeje. Odradzam stosowanie acetonowego zmywacza do paznokci i innych bardzo mocnych rozpuszczalników - np. aceton trwale odbarwia niektóre tworzywa sztuczne, a łatwo aby coś nakapało na deskę przy takich zabiegach. Widziałem też kiedyś jak ktoś zdjął naklejkę żyletką w 5 min w warsztacie blacharskim (praktyka czyni mistrza), ale moim zdaniem łatwo w ten sposób zrobić krzywdę sobie i autu.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: sailor 88 »

Dla porządku powinniśmy się jeszcze przedyskutować ;) , czy również Kartę Pojazdu należy wyrzucić do kosza (niszcząc przedtem), zachować w domowym archiwum czy zwrócić organowi wydającemu, bo razem z naklejką na szybie również i ona 4 września została wykasowana z polskich przepisów i nie jest już potrzebna ani przy sprzedaży auta, ani w Wydziale Komunikacji przy rejestracji...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Zdejmujecie naklejkę rejestracyjnąz szyby ? :)

Post autor: Teo »

sailor 88 pisze:
10 wrz 2022, 18:44
Dla porządku powinniśmy się jeszcze przedyskutować ;) , czy również Kartę Pojazdu należy wyrzucić do kosza (niszcząc przedtem), zachować w domowym archiwum czy zwrócić organowi wydającemu, bo razem z naklejką na szybie również i ona 4 września została wykasowana z polskich przepisów i nie jest już potrzebna ani przy sprzedaży auta, ani w Wydziale Komunikacji przy rejestracji...
Zdaje się, że stała się ona książeczką kolekcjonerską. Nie ma tam żadnych danych urzędowych, nie jest też dokumentem, który obecnie cokolwiek poświadcza. Dla urzędu nie ma znaczenia. Można nią palić w piecy zgodnie z tym co mówił Kaczyński albo zachowac dla potomnych jak ciekawostkę. Urząd jej raczej nie przyjmie.

ODPOWIEDZ