Spoilery szyby tylnej

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Spoilery szyby tylnej

Post autor: sailor 88 »

Jeżeli ktoś zainteresowany, to są już dostępne do ATK-i spoilery na szybę tylną na wzór Cupra Ateca...
Wersja 2016-20 i 2021-22.

https://pl.aliexpress.com/item/10050046 ... pt=glo2pol


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Spoilery szyby tylnej

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
03 paź 2022, 23:44
Jeżeli ktoś zainteresowany, to są już dostępne do ATK-i spoilery na szybę tylną na wzór Cupra Ateca...
Wersja 2016-20 i 2021-22.

https://pl.aliexpress.com/item/10050046 ... pt=glo2pol
Dzięki serdeczne, wreszcie się pojawiły (po ocenach / komentarzach widać, że nówka, z września). Cena przystępna i po komentarzach klientów wygląda, że powinien pasować. Jeszcze tylko pół roku poczekać na nowy, z niezgubionymi opcjami, samochód i można zamawiać.

W propozycjach na dole był jeszcze taki, gdyby tego pierwszego zabrakło, cena taka sama :
https://pl.aliexpress.com/item/10050046 ... 7115%21rec
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: sailor 88 »

Zamówione i zamontowane...efekt zajefajny, wyglądają jak elementy fabryczne i bryła tylnej klapy zyskuje na wyglądzie (w/g mnie oczywiście). Ale jeżeli ktoś liczy na łatwy montaż, czyli taki jak przewidział producent (odtłuścić i przykleić) to przestrzegam...albo już na wstępie się nie przyklei, a jeżeli nawet, to odpadnie na pierwszym zakręcie ;) i jeszcze uszkodzi inne auto. Wykonanie jest bardzo dobre, zwymiarowanie i materiał też, natomiast problemem jest krzywizna przylegania spoilera do szyby, co skutkuje sprężynowaniem i odstawaniem od szyby, a dwa listki taśmy o szerokości 6mm nie są w stanie tego utrzymać. Prawdopodobnie producent nie uwzględnił skurczu materiału w procesie stygnięcia po wyjęciu z formy wtryskarki. Należy więc zebrać (zeszlifować) materiał spoilera w górnej części i drogą eksperymentalną dopasować spoiler do szyby. Nie da się również zastosować większej ilości taśmy dwustronnej ze względu na brak wypełnienia środka spoilera, dlatego ja zastosowałem klej do szyb.

Kilka godzin pod ściskami i oto efekt:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (27 paź 2022, 12:27) • marcin89 (27 paź 2022, 13:22)
Ocena: 10.53%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: konrut96 »

sailor 88 pisze:
27 paź 2022, 11:44
Zamówione i zamontowane...efekt zajefajny, wyglądają jak elementy fabryczne i bryła tylnej klapy zyskuje na wyglądzie (w/g mnie oczywiście). Ale jeżeli ktoś liczy na łatwy montaż, czyli taki jak przewidział producent (odtłuścić i przykleić) to przestrzegam...albo już na wstępie się nie przyklei, a jeżeli nawet, to odpadnie na pierwszym zakręcie ;) i jeszcze uszkodzi inne auto. Wykonanie jest bardzo dobre, zwymiarowanie i materiał też, natomiast problemem jest krzywizna przylegania spoilera do szyby, co skutkuje sprężynowaniem i odstawaniem od szyby, a dwa listki taśmy o szerokości 6mm nie są w stanie tego utrzymać. Prawdopodobnie producent nie uwzględnił skurczu materiału w procesie stygnięcia po wyjęciu z formy wtryskarki. Należy więc zebrać (zeszlifować) materiał spoilera w górnej części i drogą eksperymentalną dopasować spoiler do szyby. Nie da się również zastosować większej ilości taśmy dwustronnej ze względu na brak wypełnienia środka spoilera, dlatego ja zastosowałem klej do szyb.

Kilka godzin pod ściskami i oto efekt:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Czy mógłbyś jeszcze raz wrzucić fotki i trochę więcej? Niestety jakiś błąd jest. Jakiego kleju dokładnie używałeś?

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
27 paź 2022, 11:44
Zamówione i zamontowane...efekt zajefajny, wyglądają jak elementy fabryczne i bryła tylnej klapy zyskuje na wyglądzie (w/g mnie oczywiście). Ale jeżeli ktoś liczy na łatwy montaż, czyli taki jak przewidział producent (odtłuścić i przykleić) to przestrzegam...albo już na wstępie się nie przyklei, a jeżeli nawet, to odpadnie na pierwszym zakręcie ;) i jeszcze uszkodzi inne auto. Wykonanie jest bardzo dobre, zwymiarowanie i materiał też, natomiast problemem jest krzywizna przylegania spoilera do szyby, co skutkuje sprężynowaniem i odstawaniem od szyby, a dwa listki taśmy o szerokości 6mm nie są w stanie tego utrzymać. Prawdopodobnie producent nie uwzględnił skurczu materiału w procesie stygnięcia po wyjęciu z formy wtryskarki. Należy więc zebrać (zeszlifować) materiał spoilera w górnej części i drogą eksperymentalną dopasować spoiler do szyby. Nie da się również zastosować większej ilości taśmy dwustronnej ze względu na brak wypełnienia środka spoilera, dlatego ja zastosowałem klej do szyb.

...
Miałem wcześniej napisać, ale jakoś tak zapomniałem i dopiero teraz kolega konrut96 przypomniał :

Bardzo mnie martwi to, że te dodatkowe spoilery nie są równe z krawędzią oryginalnego spoilera dachowego. Na Twoich zdjęciach wyraźnie to widać, a ani na aukcji sprzedawcy z Ali, ani na innych zdjęciach (kupujących) tego nie widać i jest pięknie, ładnie i równiutko. Nie wiesz z czego to wynika : z niedoróbki producenta (niedokładane dopasowanie i zdjęcie "poglądowe", czyli nie konkretnego, sprzedawanego produktu), czy z Twoich przeróbek, dopasowywania, o którym pisałeś ? A może różnica w wersji przedliftowej i poliftowej ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
03 lis 2022, 9:43
Bardzo mnie martwi to, że te dodatkowe spoilery nie są równe z krawędzią oryginalnego spoilera dachowego. Na Twoich zdjęciach wyraźnie to widać, a ani na aukcji sprzedawcy z Ali, ani na innych zdjęciach (kupujących) tego nie widać i jest pięknie, ładnie i równiutko. Nie wiesz z czego to wynika : z niedoróbki producenta (niedokładane dopasowanie i zdjęcie "poglądowe", czyli nie konkretnego, sprzedawanego produktu), czy z Twoich przeróbek, dopasowywania, o którym pisałeś ? A może różnica w wersji przedliftowej i poliftowej ?
Napisałem przecież, że są idealnie dopasowane, powtórzę więc...wszystkie krawędzie (górna, boczna i dolna) są dobrze dopasowane do elementów nadwozia, problemem jest przyleganie do szyby. To co widzisz na zdjęciu, to cień jest !!! Nie kleiłbym na stałe takiej niedoróbki przecież...
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022, 10:49 przez sailor 88, łącznie zmieniany 1 raz.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: sailor 88 »

konrut96 pisze:
03 lis 2022, 6:40
Czy mógłbyś jeszcze raz wrzucić fotki i trochę więcej? Niestety jakiś błąd jest. Jakiego kleju dokładnie używałeś?
Użyłem kleju Würth Classic Plus. Więcej fotek nie mam, ewentualnie dorobię... I jeszcze jedno...w dolnej krawędzi, na styku z blachą podszybia nie zastosowałem kleju, a na dodatek wyszlifowałem dwa kanały dla wypływu wody, która mogłaby się wewnątrz zbierać. Szczególnie zimą mogłoby to być niekorzystne.

Obrazek

Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: konrut96 »

sailor 88 pisze:
03 lis 2022, 10:46
konrut96 pisze:
03 lis 2022, 6:40
Czy mógłbyś jeszcze raz wrzucić fotki i trochę więcej? Niestety jakiś błąd jest. Jakiego kleju dokładnie używałeś?
Użyłem kleju Würth Classic Plus. Więcej fotek nie mam, ewentualnie dorobię... I jeszcze jedno...w dolnej krawędzi, na styku z blachą podszybia nie zastosowałem kleju, a na dodatek wyszlifowałem dwa kanały dla wypływu wody, która mogłaby się wewnątrz zbierać. Szczególnie zimą mogłoby to być niekorzystne.

Obrazek

Obrazek
Wygląda to dość dobrze. Trochę "odcina" szybę od karoserii.
Możliwe, że to będzie moją następną modyfikacją. Na razie czekam na dynamiczne kierunki w lusterkach. 😄

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: sailor 88 »

konrut96 pisze:
03 lis 2022, 6:40
Czy mógłbyś jeszcze raz wrzucić fotki i trochę więcej? Niestety jakiś błąd jest. Jakiego kleju dokładnie używałeś?
Proszę bardzo, dodatkowe fotki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
konrut96 (04 lis 2022, 5:56)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Spoilery szyby tylnej

Post autor: S3ker »

Wygląda to spoko, choć ja poszedłem inną drogą i w mojej XC wymieniłem cały spoiler na ten z cupry + lotki :D fakt zabawa dużo droższa ale efekt jak w FR/Cupra :D
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

ODPOWIEDZ