Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

Misiek pisze:
15 lut 2023, 10:33
flash pisze:
15 lut 2023, 0:44
...
nie chciałem pozbawiać się oświetlenia jakbym musiał zdemontować tymczasowo półkę.
...
A ja sobie wykombinowałem złącze, jakieś gniazdo, właśnie w celu łatwego ewentualnego demontażu półki.
No tak, złącze do szybkiego odpinania światła OK, ale jak odepniesz i wyjmiesz, to nie masz oświetlenia w bagażniku. :P



Sponsor

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Sponsor


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

Kontynuując temat, tak jak pisałem wcześniej, zamówiłem kolejne ledy (jak do bagażnika) i zamontowałem jako oświetlenie na nogi, z przodu i z tyłu. Przód był fabrycznie, ale słaby, więc teraz jest o wiele lepiej, a tyłu nie było w ogóle, więc wygląda to tak:

Obrazek

Działa regulacja/ściemnianie, w ustawieniach jest skala 0-10, choć nie ma tam numerków, ale tyle jest stopni/kroków klikając +/-, ustawienie na 1 jest chyba minimalnie mocniejsze niż maksymalne na fabrycznych. :P Przy otwieraniu drzwi zapalają się na maxa. Kiedy otwieramy zamknięty samochód z kluczyka (lub zbliżeniowo), to światła w nogach zapalają się dopiero po fizycznym otwarciu drzwi, reaguje i na przód i na tył. No i jak dobrze zauważyłem, to oczywiście działają jak jest ciemno (zschynchronizowane ze światłami i oświetleniem wnętrza).

Może kolorowe LEDy byłyby fajniejsze, ale nie znalazłem nic fajnego, bo też i mało szukałem. Grunt że oświetlenie jest, proste, białe, czyste, dość zgodne z barwą reszty lampek i ja jestem mocno usatysfakcjonowany, pasażerowie mam nadzieję też będą. Na tym kończę poprawianie fabryki w kwestii oświetlenia.

Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Jack232 »

sailor 88 pisze:
21 lip 2020, 0:05

Jest jeszcze inna ścieżka poprawy oświetlenia na nogi i w bagażniku, bardziej profesjonalna, którą ostatecznie zastosowałem i polecam, bo ta pojedyncza dioda w lampce to nieporozumienie. Należy wymienić w lampce płytkę z jedną diodą na dedykowaną do tych lampek z trzema mocnymi diodami. W ojczystym kraju Volkswagena ktoś zauważył problem i firma HYPERCOLOR produkuje zamienniki do tych lampek, dlatego trzeba zamówić w DE (przysyłają w trzy dni). Lampkę po wyjęciu i odpięciu wtyczki, podważamy i zamieniamy wkład (płytkę z diodami). Operacja trwa kilka sekund, niczego nie trzeba odkręcać ani lutować, po prostu PLUG & PLAY. Temperatura barwowa 6500K, jest identyczna z oryginałem VW (chyba, że ktoś chce inną, to inny kolor zamawia). Polecam, bo wreszcie regulacja oświetlenia na nogi ma sens. Sprawdź tylko, czy masz takie same lampki jak w Atece.

Kupujemy to: https://www.hypercolor.de/LED-Replaceme ... udi-Module

Obrazek


Obrazek
Witam.
Właśnie jestem po zakupie i instalacji ledów z podanego przez Sailor 88 linku. Jasność oświetlenia bagażnika na 3 ledach jednej lampki jest więcej niż zadawalaja. Montaż banalnie prosty, bez żadnych przeróbek. Zakupiłem i zamontowałem czerwone ledy do oświetlenia nóg w pierwszym rzędzie (czerwone pasują mi do koloru oświetlenia ambiete w boczkach drzwi). Światło na tyle mocne, że wymagało dużego zmniejszenia jasnosci w ustawieniach, żeby nie przeszkadzało podczas jazdy. Podczas otwierania drzwi lampki świecą mocno, po uruchomieniu silnika przygaszają do zadanego w ustawieniach poziomu jasności. Całość zajęła mi ok. pół godziny . I co ważne nie wyskakuje żaden błąd oświetlenia samochodu. Jestem w 100%zadowolony z podmiany. Podziękowania dla sailor 88 za podanie linka.
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

Piotrek89
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2020, 8:36
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Piotrek89 »

Cześć, kupiłem podświetlenie takie jak na zdjęciu - można kolory i natężenie światła ustawić przez aplikacje na telefonie. Planuje odciąć wtyczkę i podłączyć bezpośrednio do kabli od podświetlenia przestrzeni na nogi. Dzisiaj w mojej głowie zrodziło się pytanie - Czy jeżeli podłączył bym to, do podświetlenia ambiente które jest w drzwiach, czy dało by się zmieniać barwę przy pomocy ustawień w radiu🤔 .
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: sailor 88 »

Piotrek89 pisze:
02 kwie 2023, 8:06
Dzisiaj w mojej głowie zrodziło się pytanie - Czy jeżeli podłączył bym to, do podświetlenia ambiente które jest w drzwiach, czy dało by się zmieniać barwę przy pomocy ustawień w radiu🤔 .
Teoretycznie jest to możliwe...musiałbyś odciąć sterownik z tego zestawu i przejść na sterowanie kolorami ze sterownika auta tzn. odszukać przewody w wiązce/kostce drzwi i do nich podłączyć analogiczne przewody z Twojego paska. Każdy moduł LED ma cztery przewody, trzy RGB i wspólna ANODA. Jeżeli poprawnie połączy się przewody odpowiedzialne za konkretne kolory, powinno zadziałać...ale trochę dłubaniny pewno będzie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: geranium »

Piotrek89 pisze:
02 kwie 2023, 8:06
Cześć, kupiłem podświetlenie takie jak na zdjęciu - można kolory i natężenie światła ustawić przez aplikacje na telefonie. Planuje odciąć wtyczkę i podłączyć bezpośrednio do kabli od podświetlenia przestrzeni na nogi. Dzisiaj w mojej głowie zrodziło się pytanie - Czy jeżeli podłączył bym to, do podświetlenia ambiente które jest w drzwiach, czy dało by się zmieniać barwę przy pomocy ustawień w radiu🤔 .
za pewne nie bo są potrzebne lampki ze sterowaniem LIN a nie analogowe.
ale możesz zastosować orginalne lampki np. 8W0947415

Adasmos78
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2024, 14:13
Lokalizacja: Bytom/Tarnowskie Góry
Samochód: Ateca 2019 Xcellence 2.0TDI 190kM
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Adasmos78 »

Po przeczytaniu tego posta też stwierdziłem ,że poskąpili bo oświetlenie jest tragiczne ta sama lampka 1 diodowa wszędzie :/
Nie wspomnę braku oświetlenia ambiente tylnych drzwi i braku możliwości zmiany koloru na nogi :( Dobrze że natężenie jeszcze się da regulować ;)
Postanowiłem że to będzie mój pierwszy mod w Atece ,a kolor wybrała żona i w sumie miała rację pasuje idealnie do reszty XD
Oczywiście od razu oświetlenie w bagażniku zmienione na te z Audi i schowek przy okazji ,ale na takie same jak na nogi tylko białe :D
Wszystko wyszło 150zł ,a efekt kosmos :D
Dla mnie to jest pierwszy must have prawdziwego Ateciarza :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Olej napędowy zawiera o 15% więcej energii niż benzyna :twisted:

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 106
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: YoursTruly »

Nie za mocny ten kolor? Czy tylko na zdjęciu tak wyszło?

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

YoursTruly pisze:
02 lut 2024, 7:41
Nie za mocny ten kolor? Czy tylko na zdjęciu tak wyszło?
U siebie zmieniłem na białe ledowe paski, to na zdjęciach też mocniej podbijało jasność niż w rzeczywistości, więc podejrzewam, że tu tak samo: na zdjęciu mocno, a w aucie w sam raz. :)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Misiek »

YoursTruly pisze:
02 lut 2024, 7:41
Nie za mocny ten kolor? Czy tylko na zdjęciu tak wyszło?
Na pewno tylko na zdjęciu, bo sam się już wielokrotnie przekonałem, że "cyfrowe oko" widzi zawsze inaczej niż ludzkie, szczególnie różnice w sile oświetlenia, kontrasty. Kiedyś w firmie robili zdjęcia załogi na tle okna i nie pomogły nawet zamknięte ciemne żaluzje, bo ludzi w ogóle nie było widać, a oko widziało prawie normalnie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ