Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Grzadq »

sailor 88 pisze:
21 lip 2020, 0:05
Frodo pisze:
20 lip 2020, 19:40
Sailor, super instrukcja! Jak z trwałością tych lampek? (Muszę doświetlić co najmniej bagażnik w Tigu, może wytnę jeszcze otwór na lampkę z drugiej strony, bo niestety jest jak w Atece.)
Pozdrawiam!
Jest jeszcze inna ścieżka poprawy oświetlenia na nogi i w bagażniku, bardziej profesjonalna, którą ostatecznie zastosowałem i polecam, bo ta pojedyncza dioda w lampce to nieporozumienie. Należy wymienić w lampce płytkę z jedną diodą na dedykowaną do tych lampek z trzema mocnymi diodami. W ojczystym kraju Volkswagena ktoś zauważył problem i firma HYPERCOLOR produkuje zamienniki do tych lampek, dlatego trzeba zamówić w DE (przysyłają w trzy dni). Lampkę po wyjęciu i odpięciu wtyczki, podważamy i zamieniamy wkład (płytkę z diodami). Operacja trwa kilka sekund, niczego nie trzeba odkręcać ani lutować, po prostu PLUG & PLAY. Temperatura barwowa 6500K, jest identyczna z oryginałem VW (chyba, że ktoś chce inną, to inny kolor zamawia). Polecam, bo wreszcie regulacja oświetlenia na nogi ma sens. Sprawdź tylko, czy masz takie same lampki jak w Atece.

Kupujemy to: https://www.hypercolor.de/LED-Replaceme ... udi-Module

Obrazek


Obrazek
Ale to dalej nie rozwiązuje problemu braku oświetlenia z tyłu? To co opisałeś to dalej tylko wymiana na mocniejsze diody z przodu, dobrze rozumiem?

To co, z tyłem się poddałeś czy zostawiłeś to co było (1 post w tym wątku) a przód zmieniłeś diody?


Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Sponsor

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: sailor 88 »

Grzadq pisze:
21 lip 2020, 22:15
To co, z tyłem się poddałeś czy zostawiłeś to co było (1 post w tym wątku) a przód zmieniłeś diody?
Ze względu na różnice w intensywności oświetlenia między przodem a tyłem, zmieniłem oświetlenie tyłu na takie same lampki jak z przodu, z zastosowaniem oryginalnego mocowania od Kodiaq'a. Czyli, trzeba dokupić dwie lampki, dwie ramki i ewentualnie płytki z trzema diodami(dla mnie jedna dioda jest niewystarczająca).

Ten film wszystko obrazuje:

https://www.youtube.com/watch?v=u73Tmt883fE
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Grzadq »

To jeszcze Cię pomęczę, tamto co montowałeś wcześniej (1 post) zbyt mocno świeciło? Inaczej, co spowodowało że znowu zmieniłeś lampki? ;-) Bo chcę też sobie coś takiego u siebie zrobić i teraz tylko nie wiem która opcja.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: sailor 88 »

Grzadq pisze:
21 lip 2020, 23:00
To jeszcze Cię pomęczę, tamto co montowałeś wcześniej (1 post) zbyt mocno świeciło? Inaczej, co spowodowało że znowu zmieniłeś lampki? ;-) Bo chcę też sobie coś takiego u siebie zrobić i teraz tylko nie wiem która opcja.
Tak zbyt mocno i nie równo, bo tylne i przednie lampki były inne. Inna liczba led'ów, trochę inna barwa i reakcja na regulację jasności świecenia też inna. Poza tym mocowanie tylnych lampek pod fotelem to był mój autorski pomysł (wykonałem ramki z plastiku i przykręciłem do stelaża fotela), a te obecne są dedykowane i pasują idealnie do stelaża na wcisk (mają swoje miejsce). Summa summarum efekt oświetlenia tylnej przestrzeni na nogi jest teraz lepszy tzn. oświetlana jest cała powierzchnia tylnych dywaników, a przedtem bardziej przestrzeń pod fotelem. Ale podkreślam, przy trzech diodach, bo światło jednej gubi się na czarnej gumie i daje efekt tylko w całkowitej ciemności. Szczególnie doceniam to oświetlenie w czasie sprzątania i odkurzania.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Grzadq (22 lip 2020, 21:53)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Grzadq »

Chyba wszystko jasne, dzięki :-)
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: S3ker »

Ja kiedyś kupiłem takie lampki https://pl.aliexpress.com/item/32637685 ... 5c0f711tZL do przodu i do tyłu pod oryginalne zaczepy pod fotel i jestem zadowolony z nich :D
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Grzadq »

Ok, oświetlenie przestrzeni pod nogami zmodernizowane wg receptury sailora. 4x płytki z hypercolor o barwie 6500 K, 2x lampki 5GG947409 z Aliexpres wraz z kablami, 2x uchwyty ze Skody nr 565881547 + 100 zł dla elektryka :-)

Efekt końcowy fantastyczny:

Obrazek

Światło widoczne nawet w dzień, jest naprawdę mocne a nocą spokojnie można sobie wyregulować intensywność w infotainment. Duży zakres regulacji, ale teraz przynajmniej coś widać pod nogami.

Poza tym premium Panie!

*Lampka w bagażniku też wymieniona, polecam każdemu, ta fabryczna jest za słaba.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Kuchar »

Fajna sprawa te świecidełka :D

bop
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2020, 17:36
Lokalizacja: Suwałki
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: bop »

Witam,
też zakupiłem komplet lepiej świecących lampek i już wymieniłem te z przodu i w bagażniku - różnica ogromna, szczerze polecam szczególnie w bagażniku.
Wczoraj odebrałem też uchwyty z salonu Skody i jak znajdę chwilę to zamontuję te same nowe lampki na tył.
Dzięki za zamieszczony w tym temacie opis.
Były:
1. Seat Ibiza 1.4 SE 60KM
2. Seat Altea Stylance 2.0 TDI DSG 140 KM
3. Seat Altea XL Style 2.0 TDI 170 KM
Jest:
Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive 190 KM :D

Online
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

Kupiłem 2 szt. takich pasków ledowych https://allegro.pl/oferta/elastyczna-li ... 0655248686 i zamontowałem po obu stronach w bagażniku. Teraz jest elegancko oświetlony. :)

Zastanawiam się, czy nie dać takich samych jako oświetlenie na nogi, przynajmniej z tyłu, gdzie w ogóle go nie ma, a już sprawdzałem i pod fotelem jest idealne miejsce na taki pasek, metalowe, więc idzie dobrze przykleić. Analogicznie jak w bagażniku, planuję rozdzielić kable na dwa (szybkozłączkami) i puścić wiązkę na tył.

W bagażniku były jednak dwa kable, zaś jak patrzyłem na oświetlenie nóg z przodu, to tam są trzy, Wtyczka taka sama, lampka podobna, ale ma inny numer. Ciężko mi było póki co zobaczyć na szybko, z którym kablem (plusem czy minusem) idzie ten trzeci, ale czy dobrze rozumiem, że jest on odpowiedzialny za "potencjometr", którym na ekranie multimedialnym w ustawieniach regulujemy natężenie światła? Czy ten trzeci kabel też muszę pociągnąć do tyłu, żeby móc regulować moc światła? Czy taka zwykła taśma LED będzie podatna na regulację natężenia? Czy trzeba jeszcze coś dodać do instalacji, żeby działało ściemnianie, czy będzie świeciło na maxa?

ODPOWIEDZ