Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: geranium »

flash pisze:
12 lut 2023, 18:19
Kupiłem 2 szt. takich pasków ledowych https://allegro.pl/oferta/elastyczna-li ... 0655248686 i zamontowałem po obu stronach w bagażniku. Teraz jest elegancko oświetlony. :)

Zastanawiam się, czy nie dać takich samych jako oświetlenie na nogi, przynajmniej z tyłu, gdzie w ogóle go nie ma, a już sprawdzałem i pod fotelem jest idealne miejsce na taki pasek, metalowe, więc idzie dobrze przykleić. Analogicznie jak w bagażniku, planuję rozdzielić kable na dwa (szybkozłączkami) i puścić wiązkę na tył.

W bagażniku były jednak dwa kable, zaś jak patrzyłem na oświetlenie nóg z przodu, to tam są trzy, Wtyczka taka sama, lampka podobna, ale ma inny numer. Ciężko mi było póki co zobaczyć na szybko, z którym kablem (plusem czy minusem) idzie ten trzeci, ale czy dobrze rozumiem, że jest on odpowiedzialny za "potencjometr", którym na ekranie multimedialnym w ustawieniach regulujemy natężenie światła? Czy ten trzeci kabel też muszę pociągnąć do tyłu, żeby móc regulować moc światła? Czy taka zwykła taśma LED będzie podatna na regulację natężenia? Czy trzeba jeszcze coś dodać do instalacji, żeby działało ściemnianie, czy będzie świeciło na maxa?
bagażnik to tylko oświetlenie a więc tylko plus i minus
oswietlenie na nogi to całkowicie inna sprawa gdy masz możliwośc zmiany koloru jak dekor, a więc trzeci to LIM



Sponsor

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Sponsor


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

geranium pisze:
12 lut 2023, 19:54
bagażnik to tylko oświetlenie a więc tylko plus i minus
oswietlenie na nogi to całkowicie inna sprawa gdy masz możliwośc zmiany koloru jak dekor, a więc trzeci to LIM
Zmiany koloru w nogach? Pierwszy słyszę :shock:

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: S3ker »

Ja mam z tyłu zabudowane ledy pod nogi na fabryczne vw mocowania ale w jednym kolorze aka czerwony, taki też z przodu wylądował i ogólnie ambiente też czerwone używam to ładnie pasuje :D
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

flash pisze:
12 lut 2023, 18:19
Kupiłem 2 szt. takich pasków ledowych https://allegro.pl/oferta/elastyczna-li ... 0655248686 i zamontowałem po obu stronach w bagażniku. Teraz jest elegancko oświetlony. :)

Zastanawiam się, czy nie dać takich samych jako oświetlenie na nogi, przynajmniej z tyłu, gdzie w ogóle go nie ma, a już sprawdzałem i pod fotelem jest idealne miejsce na taki pasek, metalowe, więc idzie dobrze przykleić. Analogicznie jak w bagażniku, planuję rozdzielić kable na dwa (szybkozłączkami) i puścić wiązkę na tył.

W bagażniku były jednak dwa kable, zaś jak patrzyłem na oświetlenie nóg z przodu, to tam są trzy, Wtyczka taka sama, lampka podobna, ale ma inny numer. Ciężko mi było póki co zobaczyć na szybko, z którym kablem (plusem czy minusem) idzie ten trzeci, ale czy dobrze rozumiem, że jest on odpowiedzialny za "potencjometr", którym na ekranie multimedialnym w ustawieniach regulujemy natężenie światła? Czy ten trzeci kabel też muszę pociągnąć do tyłu, żeby móc regulować moc światła? Czy taka zwykła taśma LED będzie podatna na regulację natężenia? Czy trzeba jeszcze coś dodać do instalacji, żeby działało ściemnianie, czy będzie świeciło na maxa?
Odpowiadam sam sobie i innym przy okazji. :)

Właśnie sprawdziłem dokładnie: do lampki oświetlenia nóg z przodu idą jednak normalnie dwa kable, a nie trzy – jak mi się niesłusznie widziało. Identycznie jak w bagażniku, rozdzieliłem kable na dwa, podłączyłem testowo wyżej wspomniane ledy z bagażnika i działa pięknie. Przód i tył. Ściemnianie również. Można książki czytać. :lol: Światła z tych 25 cm jest naprawdę dużo, można uciąć taśmę jak komuś za dużo, albo po prostu ustawić mniejsze natężenie. Analogicznie do strony kierowcy robimy stronę pasażera i mamy eleganckie oświetlenie w kabinie, no i w bagażniku też. Idę zamawiać kolejne cztery sztuki ledów.

Koszt takiego rozwiązania: 4x 20 zł za paski LED 25 cm (link wyżej) to 80 zł, szybkozłączki wago 6 szt. za 10.90 zł (w Leroy Merlin), z czego do wnętrza potrzeba 4 szt. (po 2 na każdą stronę), to 4x niecałe 2 zł to 8 zł, razem ok. 88 zł. Porównując do dołożenia instalacji a'la fabrycznej na tył: ramka do lampki 18 zł (w skodzie), lampka 25 zł i kabel 10 zł (allegro), 2 szybkozłączki to 4 zł, razem 57 zł za jedną stronę, za dwie 114 zł, przy czym mamy fabryczne płytki z jedną diodą, która daje minimum światła. Wnioski wyciągnijcie sami.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: geranium »

flash pisze:
12 lut 2023, 20:06
geranium pisze:
12 lut 2023, 19:54
bagażnik to tylko oświetlenie a więc tylko plus i minus
oswietlenie na nogi to całkowicie inna sprawa gdy masz możliwośc zmiany koloru jak dekor, a więc trzeci to LIM
Zmiany koloru w nogach? Pierwszy słyszę :shock:
to ty pisałeś o trzech przewodach do lampki ....
ale skoro nie słyszałeś to zapewne też nie widziałeś więc sobie zobacz :lol: :lol:


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

geranium pisze:
13 lut 2023, 20:11
to ty pisałeś o trzech przewodach do lampki ....
ale skoro nie słyszałeś to zapewne też nie widziałeś więc sobie zobacz :lol: :lol:

Ale to rozumiem jest fabryczne oświetlenie ledowe kolorowe w drzwiach i w nogach? Jakieś namiary na tego typu oświetlenie do kupienia i schemat podłączenia?

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

flash pisze:
12 lut 2023, 18:19
Kupiłem 2 szt. takich pasków ledowych https://allegro.pl/oferta/elastyczna-li ... 0655248686 i zamontowałem po obu stronach w bagażniku. Teraz jest elegancko oświetlony. :)
Dorzucam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 lut 2023, 21:53)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Misiek »

flash pisze:
14 lut 2023, 12:31
flash pisze:
12 lut 2023, 18:19
Kupiłem 2 szt. takich pasków ledowych https://allegro.pl/oferta/elastyczna-li ... 0655248686 i zamontowałem po obu stronach w bagażniku. Teraz jest elegancko oświetlony. :)
Dorzucam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek
Właśnie dokładnie o czymś takim (efekcie oświetleniowym) myślałem, wygląda to rewelacyjnie, wreszcie wszystko dokładnie widać. Ja jeszcze tylko myślę o dodaniu takiej samej listwy, tylko że długiej, przymocowanej centralnie na pokrywie bagażnika (tej na linkach) lub na klapie, bo gdzieś u kogoś tak widziałem i jest jeszcze lepiej, jaśniej. Ewentualnie tylko ta jedna długa zamiast tych dwóch małych po bokach, żeby nie było za jasno.

A jak umocowałeś gaśnicę ? Czy ten czarny "kubraczek" był w komplecie, czy razem z mocowaniem, a może jeszcze inne rozwiązanie ? Ile dałeś za tą matę i z czego jest wykonana ? Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: flash »

Misiek pisze:
14 lut 2023, 23:09

Właśnie dokładnie o czymś takim (efekcie oświetleniowym) myślałem, wygląda to rewelacyjnie, wreszcie wszystko dokładnie widać. Ja jeszcze tylko myślę o dodaniu takiej samej listwy, tylko że długiej, przymocowanej centralnie na pokrywie bagażnika (tej na linkach) lub na klapie, bo gdzieś u kogoś tak widziałem i jest jeszcze lepiej, jaśniej. Ewentualnie tylko ta jedna długa zamiast tych dwóch małych po bokach, żeby nie było za jasno.

A jak umocowałeś gaśnicę ? Czy ten czarny "kubraczek" był w komplecie, czy razem z mocowaniem, a może jeszcze inne rozwiązanie ? Ile dałeś za tą matę i z czego jest wykonana ? Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Tak, też myślałem o zamocowaniu dłuższej listwy na półce bagażnika, wtedy byłoby bardziej od góry i po środku oświetlone, ale nie chciałem pozbawiać się oświetlenia jakbym musiał zdemontować tymczasowo półkę. Po bokach jest dla mnie zdecydowanie najlepiej – tyle ile się dało poprawić fabrykę.

Na gaśnicę kupiłem pokrowiec-uchwyt z mocowaniem na rzep, na allegro są aukcje, ok. 21 zł. Matę dostałem "w gratisie" w salonie, wykonana jest z jakiegoś dość miękkiego plastiku, ale z drugiej strony jest dość sztywna. Nie ma funkcji antypoślizgowych, dlatego zastanawiam się jeszcze nad kupieniem siatki do bagażnika na podłogę. Pozdrawiam! :)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Oświetlenie przestrzeni na nogi-modernizacja

Post autor: Misiek »

flash pisze:
15 lut 2023, 0:44
...
nie chciałem pozbawiać się oświetlenia jakbym musiał zdemontować tymczasowo półkę.
...
A ja sobie wykombinowałem złącze, jakieś gniazdo, właśnie w celu łatwego ewentualnego demontażu półki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ