Listwa klapy bagaznika

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: dario37 »

michal 76 pisze:
21 lis 2017, 21:01
Nie to nie jest oryginał, ta na zderzaku też. Tą na klapie kupiłem pod wskazanym na górze linku pasuje idealnie
Michal76 kupiłem ta listwę.Czy masz jakieś wskazówki odnosnie montażu?


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Listwa klapy bagaznika

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: michal 76 »

dario37 pisze:
09 gru 2017, 23:48
michal 76 pisze:
21 lis 2017, 21:01
Nie to nie jest oryginał, ta na zderzaku też. Tą na klapie kupiłem pod wskazanym na górze linku pasuje idealnie
Michal76 kupiłem ta listwę.Czy masz jakieś wskazówki odnosnie montażu?
Dario ja mam dwie lewe ręce do pracy wymagających estetycznego wykonania. A jednak wyszło, tak więc Tobie też się uda. Jedyna rzecz jaką musisz rozbić to odmierzyć od skrajnych rogów miejsce położenia listwy na zderzaku. Ja zaznaczyłem początek położenia listwy przyklejając taśmę malarską. Później zdjąłem folie zabezpieczające klej i przykleiłem. Udało się za pierwszym razem

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: dario37 »

Dzieki Michal.W takim razie myślę,że sobie poradzę. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: michal 76 »

Dario jak tam wyszło?

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: dario37 »

Michal jeszcze nie kleiłem.Jest za zimno,a nie mam garażu.Jak przykleję to wrzuce fotkę.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: zinger »

Jedna uwaga - po przyklejeniu dobrze docisnijcie kazdy fragment. Ja niestety nie zwrocilem na to uwagi i na koncowkach mi delikatnie odstaje. Tzn jest przyklejona na calej dlugosci, ale nie przylega idealnie. Boje sie, ze zima dostanie sie tam woda, przyjdzie mroz i bedzie kicha.
Od strony wizualnej wyglada elegancko. Chcialbym zobaczyc na zywo ta oryginalna listwe za 550zl, czy w ogole jest jakas roznica.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: dario37 »

zinger pisze:
12 gru 2017, 11:28
Jedna uwaga - po przyklejeniu dobrze docisnijcie kazdy fragment. Ja niestety nie zwrocilem na to uwagi i na koncowkach mi delikatnie odstaje. Tzn jest przyklejona na calej dlugosci, ale nie przylega idealnie. Boje sie, ze zima dostanie sie tam woda, przyjdzie mroz i bedzie kicha.
Od strony wizualnej wyglada elegancko. Chcialbym zobaczyc na zywo ta oryginalna listwe za 550zl, czy w ogole jest jakas roznica.
Dobra wskazówka. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: sailor 88 »

zinger pisze:
12 gru 2017, 11:28
Jedna uwaga - po przyklejeniu dobrze docisnijcie kazdy fragment. Ja niestety nie zwrocilem na to uwagi i na koncowkach mi delikatnie odstaje. Tzn jest przyklejona na calej dlugosci, ale nie przylega idealnie. Boje sie, ze zima dostanie sie tam woda, przyjdzie mroz i bedzie kicha.
Od strony wizualnej wyglada elegancko. Chcialbym zobaczyc na zywo ta oryginalna listwe za 550zl, czy w ogole jest jakas roznica.
Różnica jest zasadnicza ! Ta z Allegro to jest zwykła listwa cięta z metra za kilka złotych, tylko odpowiednio przycięta(dopasowana) do danego modelu. Miejsca przycięcia(zaokrąglenia) zamalowane są farbką srebrzanką. Problemem w/g mnie może być trwałość, ale za tą cenę.... Natomiast oryginał, to oryginał, pełna idealna listwa, co wcale nie usprawiedliwia tak kosmicznej ceny...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: zinger »

sailor 88 pisze:
12 gru 2017, 11:50
Różnica jest zasadnicza ! Ta z Allegro to jest zwykła listwa cięta z metra za kilka złotych, tylko odpowiednio przycięta(dopasowana) do danego modelu. Miejsca przycięcia(zaokrąglenia) zamalowane są farbką srebrzanką. Problemem w/g mnie może być trwałość, ale za tą cenę.... Natomiast oryginał, to oryginał, pełna idealna listwa, co wcale nie usprawiedliwia tak kosmicznej ceny...
Mialem na mysli strone wizualna. Rozni sie to czyms, widac golym okiem ta roznice w wartosci (i moze jakosci)?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Listwa klapy bagaznika

Post autor: sailor 88 »

zinger pisze:
12 gru 2017, 11:55
sailor 88 pisze:
12 gru 2017, 11:50
Różnica jest zasadnicza ! Ta z Allegro to jest zwykła listwa cięta z metra za kilka złotych, tylko odpowiednio przycięta(dopasowana) do danego modelu. Miejsca przycięcia(zaokrąglenia) zamalowane są farbką srebrzanką. Problemem w/g mnie może być trwałość, ale za tą cenę.... Natomiast oryginał, to oryginał, pełna idealna listwa, co wcale nie usprawiedliwia tak kosmicznej ceny...
Mialem na mysli strone wizualna. Rozni sie to czyms, widac golym okiem ta roznice w wartosci (i moze jakosci)?
Różni się. Listwa oryginalna jest faktury i koloru relingów dachowych i srebrnych nakładek na zderzaki(srebrny mat), a ta z Allegro to giętki gumoplastik pomalowany farbą na błyszczący chrom. Z daleka nie do odróżnienia, bo i tak widać tylko srebrny pasek. Miałem takie listwy montowane na drzwiach jako boczne w poprzednim aucie i ten chrom po 2-3 sezonach się łuszczył, tak jak chromowane podkładki pod tablice rejestracyjne, które trzeba wymieniać co jakiś czas. Sprzedający z Allegro na zdjęciach aukcji pokazał swoją listwę, ale zdjęcie z listwą na samochodzie pochodzi z katalogu SEAT-a.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ