Co kupić do naszego Seata?

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: dario37 »

zinger pisze:
16 gru 2018, 13:51
Te silowniki wkreca sie w gotowe otwory czy trzeba cos rzezbic?
Zamawial juz je ktos?
zinger,przeszukaj Forum,jest filmik poświęcony montażowi siłowników.


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Co kupić do naszego Seata?

Sponsor


Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: Manek »

To był ten filmik:

ale ta rzeźba z wycinaniem pianki mnie nie przekonała. Montaż siłowników które wkleił @majcher nie powoduje przeróbek.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018, 14:59 przez Manek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: zinger »

dario37 pisze:
17 gru 2018, 9:59
zinger pisze:
16 gru 2018, 13:51
Te silowniki wkreca sie w gotowe otwory czy trzeba cos rzezbic?
Zamawial juz je ktos?
zinger,przeszukaj Forum,jest filmik poświęcony montażowi siłowników.
Filmik to ja kojarze, ale myslalem, ze te silowniki z alli bedzie mozna zamonotowac bez tej calej rzezby.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: l3niwi3c »

Byś może, że da się bez rzeźby. Na alli jest instrukcja montażu i tam nie widać żadnej ingerencji. Te z filmu zamykają się razem z maską i trzeba zrobić im miejsce, te z ali wyglądają, że chowają się w przeciwną stronę.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: michal 76 »

Gdyby ktoś zamawiał to chyba się kuszę

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: patryk7133 »

Witam
Te z filmu to rzemiosło kolesia z niemieckiego forum i trzeba wycinać te wyciszenie pod maską tak by siłownik miał miejsce się schować.
Natomiast te z aliexpress to chyba siłowniki dedykowane do Mazdy x5, ale pasują także do Ateci być może się mylę i już zrobili specjalnie pod Atece w obu przypadkach montaż w fabrycznych otworach.
Ale UWAGA montaż takowych ulepszeń ma swoje plusy i minusy z jednej strony wygoda, a z drugiej? W przypadku siłowników z Ali maski nie otworzymy całkowicie braknie kilku centymetrów by podłożyć fabryczną podpórkę, jeśli oczywiście są to siłowniki od Mazdy. Co do rzemiosła z filmiku musimy wycinać piankę wygłuszającą, a w obu przypadkach jeśli będzie się coś działo z klapą czy nawet z reflektorami to nie mamy gwarancji :(co do reflektorów to są przypadki pękania ich obudowy w górnej części to jeszcze nie jest pewne, ale podobno w Leonach jest ten problem z reflektorami led i kilka zgłoszeń co do Ateci. Jest to opisywane na zagranicznych forach tylko nie każcie mi tego szukać, bo czytałem o tym kilka miesięcy wcześniej.

Pozdrawiam

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: Manek »

Podpórkę najnormalniej trzeba zdemontować bo nie będzie potrzebna. Co do jakiejkolwiek awarii pod maską to trzeba jechać na wydrę przynajmniej jak się tym nie przejmowałem jadąc poprzednim autem w którym miałem taką przeróbkę. Jeśli nie ma jakiś chamskich wycinanek to uwierzcie mi serwisanci nie mają pojęcia w jakiej wersji wychodzi auto-ot bogata opcja z siłownikami. Gdyby jednak coś się stało co by można zrzucić na siłowniki to pozostaje powrót do serii i wizyta celem usunięcia usterki. Tylko jak dla mnie takie siłowniki w żaden sposób nie ingerują na cokolwiek co jest pod maską by wywołać jakąkolwiek awarię.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: l3niwi3c »

Czy ta modyfikacja jest aż tak potrzebna? Ja maskę otwieram 2x w roku dolać płynu do spryskiwaczy :)
Za ten post autor l3niwi3c otrzymał podziękowanie:
Tomeks71 (04 cze 2023, 20:46)
Ocena: 5.26%
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: Manek »

Może będzie chciał brać olej :lol: a tak na poważnie to maska w Atece jest wyjątkowo ciężka i siłowniki ją sobie same dźwigną. Z drugiej strony podmuch wiatru jej nie zdmuchnie z podpory co mi się raz zdarzyło w poprzednim aucie, na całe szczęście podpora się dobrze ułorzyła przed solidnym zamknięciem. Po tym zdarzeniu zamontowałem siłowniki.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co kupić do naszego Seata?

Post autor: patryk7133 »

Co do reflektorów led i siłowników to podobno obudowy reflektorów mają tendencje do mikro pęknięć od góry przy mocowaniach, z czego po czasie robią się większe pęknięcia koleś opisywał swój przypadek z takimi reflektorami nie był pierwszy z tym problemem normalnie wymieniali to w ramach gwarancji, ale on miał zamontowane siłowniki i gwarancji na reflektory nie uznali. Osobiście nie mam nic przeciwko tym siłownikom sam poważnie przymierzałem się do ich montażu, ale zabrałem się za inne sprawy i siłowniki z racji nie zbyt częstego zaglądania pod maskę poszły w zapomnienie, ale jeszcze to zrobię. :)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ