JE DESIGN wlepka i blendy / brewki

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

JE DESIGN wlepka i blendy / brewki

Post autor: reality »

Nie moglem nigdzie dostac oryginalnej niewielkiej - naklejki fabrycznego tunera SEAT’a, wiec zrobilem sobie ją sam na probę (musze jeszcze popracować nad wiernością odwzorowania) - chodzilo o to, aby byla dosc dyskretna i w ciekawym miejscu - co myslicie? Pozdrawiam. :-) Planuje założyć "brewki" (blendy) tej marki na przednie lampy oraz obwódki na tylne lampy - ciekawie to wygląda jeśli jest delikatne i oryginalne...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 15:06 przez reality, łącznie zmieniany 6 razy.



Sponsor

JE DESIGN wlepka i blendy / brewki

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: JE DESIGN wlepka

Post autor: zinger »

Ze tak zapytam - ale po co?

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: JE DESIGN wlepka

Post autor: reality »

:-) ...dla ogólnego kolorytu skoro nie wiesz po co (generalnie cały tuning optyczny jak i wlepki czy inne gadżety upiększające są z reguły po nic - ale jak jest to zrobione ze smakiem - to cieszy oko). A tak na poważnie to szukam na mojego FRa blend na przednie lampy najlepiej oryginalnych od JE DESIGN (właśnie pod tuning optyczny) - miałem takie w Golfie V GTI od MTM i wcześniej także w Felicii stylizowanej na RS - nie pamiętam z jakiej firmy - ale tez oryginalne były - zawsze fajnie to optycznie zwęża reflektor - ciekawie też wygląda - znalazłem ostatnio jakąś pojedynczą fotę z katalogu JE DESIGN - tam były takowe już na Atece - ale bez ceny - samo zdjęcie poglądowe (dodatkowo do kompletu była tez podobnie stylizowana wąska ramka na tylne lampy)... spodobało mi się - do tego była właśnie taka wlepka skośna na rancie przedniej klapy - delikatna, zrobiona ze smakiem - właśnie z takiego ażurku jak moja... oryginał jest w zasadzie niedostępny, zaś zamówienie takiej pojedynczej zrobionej na ploterze kosztuje kupe kasy, a ja sobie zrobiłem sam na wzór oryginału..., teraz szukam tylko tych blend od JE DESIGN (takich z ABS'u pod lakier)..., lub innych na wzór takowych - będzie to fajnie wyglądało mam nadzieję jako całość po polakierowaniu..., może ktoś widział gdzieś takie do nabycia i podpowie? pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: JE DESIGN wlepka

Post autor: Janisz »

reality pisze:
24 maja 2018, 9:58
:-) ...dla ogólnego kolorytu skoro nie wiesz po co (generalnie cały tuning optyczny jak i wlepki czy inne gadżety upiększające są z reguły po nic - ale jak jest to zrobione ze smakiem - to cieszy oko). A tak na poważnie to szukam na mojego FRa blend na przednie lampy najlepiej oryginalnych od JE DESIGN (właśnie pod tuning optyczny) - miałem takie w Golfie V GTI od MTM i wcześniej także w Felicii stylizowanej na RS - nie pamiętam z jakiej firmy - ale tez oryginalne były - zawsze fajnie to optycznie zwęża reflektor - ciekawie też wygląda - znalazłem ostatnio jakąś pojedynczą fotę z katalogu JE DESIGN - tam były takowe już na Atece - ale bez ceny - samo zdjęcie poglądowe (dodatkowo do kompletu była tez podobnie stylizowana wąska ramka na tylne lampy)... spodobało mi się - do tego była właśnie taka wlepka skośna na rancie przedniej klapy - delikatna, zrobiona ze smakiem - właśnie z takiego ażurku jak moja... oryginał jest w zasadzie niedostępny, zaś zamówienie takiej pojedynczej zrobionej na ploterze kosztuje kupe kasy, a ja sobie zrobiłem sam na wzór oryginału..., teraz szukam tylko tych blend od JE DESIGN (takich z ABS'u pod lakier)..., lub innych na wzór takowych - będzie to fajnie wyglądało mam nadzieję jako całość po polakierowaniu..., może ktoś widział gdzieś takie do nabycia i podpowie? pozdrawiam...
a, że tak zapytam...po jaką cholerę zmniejszać snop światła przez naklejanie "blend" na przednie światła???
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: JE DESIGN wlepka

Post autor: reality »

Panowie - "na cholerę" - chyba się nie rozumiemy :-) - nie chodzi mi o kawał plastiku zasłaniającego lampę ze szparką po środku na świecącą żarówkę (i wio na dyskotekę w Pcimiu Dolnym)...
Oryginalna (markowa, atestowana, dedykowana, prawidłowo wykonana) blenda górna przedniej lampy (nakładka, brewka) ma około 3mm grubości - po polakierowaniu umieszcza się ją na rancie górnym przedniej lampy (jej znacznie szersza klejąca część - mająca około 1,5cm szerokości znajduje się zatem już pod pokrywa klapy silnika i służy wyłącznie jako przyklejany zaczep dla całości), czyli te widoczne na zewnątrz 3mm - zakrywają wyłącznie górny rant/zgrzew przedniej lampy i kompletnie - nawet odrobine nie zasłaniają snopa jej światła (czyli zakrywają tylko tą część lampy która światła i tak nie daje) - mówimy oczywiście o markowych blendach, a nie o "agrotuningu".
Dlatego jak podkreśliłem w swojej wypowiedzi - szukam MARKOWCYH blend na przednie lampy i ramek na tylne lampy (czytaj dedykowanych, atestowanych), a nie dziadowskiego rzemiosła. Stąd mój post - bo może ktoś cos takiego gdzieś widział (np. marki JE DESIGN która robi oryginalne akcesoria do tuningu optycznego dla Cupry i Seata właśnie) i pomoże w znalezieniu...
Osobiście miałem oryginalne blendy górne przednich lamp marki MTM na Golfie V GTI i oryginalne blendy przednich lamp oraz ramki na tylne klosze marki MiloTec na Felicii RS - w obu przypadkach wyglądało to bardzo fajnie i w najmniejszym stopniu nie zasłaniało snopu światła (podkreślam kolejny raz - były to oryginalne, atestowane, dedykowane do danego modelu akcesoria - nawet na gwarancję to nie wpływa i przeglądy to legalnie przechodzi - włącznie z ustawieniem świateł).
Jeśli ktoś tego nie posiadał - nie doświadczył - niech najpierw sprawdzi, pomaca, przymierzy - na prawdę nie wiem co tam ma zakrywać snop światła, a efekt na fajnie przygotowanym wizualnie autku - na prawdę jest bardzo ciekawy - wiem bo miałem to założone na lampach niemal wszystkich poprzednich swoich samochodów...
Oczywiście nie każdemu może to pasować i nie każdy musi akurat swoje autko w taki sposób chcieć wyróżnić...
Jak wiadomo jedni lubią oryginalne i dedykowane brewki, zaś inni wolą chińskie zaślepki na wewnętrzne zawiasy / zamki drzwiowe z logo SEAT'a kupione na aliexpress których nawet nie widać bo jeżdzi się z drzwiami zamkniętymi albo choćby metalowe nakładki na wentylki z trupią czaszką które powodują błędne wyważenie kół, czy cokolwiek jeszcze innego... :-) I zawsze można spytać: "ale po co"?
Ja akurat wolę akcesoria oryginalne, dedykowane, certyfikowane i atestowane oraz dopuszczające do ruchu samochód, który w nie został "ubrany" (mimo, że niestety sa droższe od podróbek, za to bezpieczne i legalne)...
Ale co kto woli - do wyboru do koloru... :-)
Szerokości życzę i pozdrawiam. :-)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 15:10 przez reality, łącznie zmieniany 4 razy.

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: JE DESIGN wlepka

Post autor: reality »

...oto przykład od tunera SEAT'a (JE DESIGN właśnie) - wraz z opisem (fragmentarycznym) - pozwalam sobie na wklejkę mimo że na foto jest Altea, a nie Ateca, tylko po to, aby był materiał porównawczy i po to aby przedstawić akcesoria firmy JE DESIGN ogólnie jako tunera SEAT'a...

Oczywiście te brewki z poniższego zdjęcia - mimo że dedykowane i oryginalne oraz certyfikowane - są zbyt rzucające się w oczy wg mnie - ja szukam znacznie bardziej dyskretnych, cieniutkich (takich typowo rantowych - raz je widziałem, ale nie mogę teraz tego zdjęcia Ateci z nimi odszukać - jak znajdę to zapodam, często można zaś takie górne - wąziutkie spotkać na różnych modelach BMW lub np. na drugiej odsłonie SEAT'a Toledo, albo pierwszym Leonie...) - ale na tym przykładzie (i poniżej zacytowanym opisie katalogowym) można zauważyć, że nawet takie szerokie - są certyfikowane i mają atest dopuszczający do ruchu czyli snopu światła nie zaburzają - to co dopiero takie 3-y milimetrowe jakich ja szukam i jakie zawsze stosowałem - zakładane wyłącznie na nieświecący zgrzew lampy... :-) .

"SEAT Altea XL jest na rynku już od dawna, ale niewielu tunerów interesuje się autem. Firma JE Design, specjalizująca się w tuningu SEATA i samochodów koncernu Volkswagen, wykorzystała tę sytuację i przygotowała dla rodzinnego auta zestaw modyfikacji (...). Zestaw stylistyczny obejmuje nowy przedni i tylny zderzak, brewki na przednich lampach i poszerzone listwy progowe. Z tyłu pojawiły się cztery końcówki wydechu (...), we wnętrzu można zamontować wiele przeróżnych akcesoriów z szerokiej oferty tego tunera (...). Wszystkie modyfikacje silnika i akcesoria tuningowe posiadają atest TÜV".

Obrazek

Świetnym zaś przykładem na całkowicie nieszkodliwe i bezpieczne zastosowanie szerokiej "brewki" do przedniej lampy (i nieźle to wygląda) - jest Opel Astra II - górna część lampy w tym modelu - mająca około 2cm szerokości - nie jest świecącą powierzchnią - dlatego mimo, że blenda na tym aucie będzie bardzo szeroka - nie zaburzy w najmniejszym stopniu snopu światła reflektora... oto - ciekawy zatem moim zdaniem efekt zastosowania w tym przypadku nawet szerokiej - ale bezpiecznej nakładki:

Obrazek

ps.: Oczywiście każdy nadal może powielić pytanie kolegów: ale po co? Ja zaś odpowiem - bo np. ja wolę brewki od nakładek wewnętrznych na zawiasy drzwiowe... :-)

ODPOWIEDZ