Orurowanie

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
kbodo
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Orurowanie

Post autor: kbodo »

Witajcie
Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Seata Ateca. Mieszkam jednak w bardzo zatłoczonej turystycznej części miasta i poprzedni samochód był poobcierany z każdej strony (a był mniejszy...). Mimo że na razie uważam obok kogo parkuje to szukam jakiejś metody na minimalizację skutków obcierki na parkingu czy obijania drzwiami. Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenia? Wiecie jak sprawdzają się progi boczne czy orurowanie samochodu? Czy widzieliście już takie produkty dla Atecki? Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 12:45 przez kbodo, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Orurowanie

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Orurowanie

Post autor: Endrju »

Firmowego orurowania to raczej nie ma, przynajmniej ja nie widziałem na stronie Seata, ale pewnie firmy które zajmują się tuningiem aut coś by poradziły.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Orurowanie

Post autor: majcher »

Mam takie orurowanie w suzuki jimny, coś jak tu http://allegro.pl/orurowanie-stopnie-po ... 57051.html
Szkoda kasy i dodatkowej masy auta. Zawsze mogą Ci przywalić w błotnik, albo tylnymi drzwiami, które na dole i tak mają wycięcie na nadkole.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

kbodo
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Orurowanie

Post autor: kbodo »

Nadal myślę nad tymi rurkami:) pasowałyby chyba...ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Orurowanie

Post autor: Janisz »

Dla mnie takie orurowanie to wieś tuning :shock: ...ale o gustach się nie dyskutuje. Chcesz się zabezpieczyć przed obcierkami to skorzystaj z oklejenia najbardziej narażonych części auta folią przezroczystą - poliuretanową. Poczytaj o tym a może akurat spełni to Twoje oczekiwania przy zachowaniu pięknej sylwetki Ateci ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Orurowanie

Post autor: tajnyagent »

rury jak rury ale te widoki (ateci również;) ) na tle tych gór piękne..
Andrzej

kbodo
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Orurowanie

Post autor: kbodo »

@Janisz, widzisz, o tej opcji nienpmyślałem. Polecisz coś?
Rurki też wydają mi się bardziej złem koniecznym niż ozdobą, ale na Krakowskim Kazimierzu naprawdę jeździ się na centymetry... Nie wszyscy sobie z tym radzą;/
Potrzebuję więc poprostu obijakow:) ale może folia na drobniutkie przycierki też da radę...
@Tajnyagent, też byłem pod wrażeniem b fota cyknieta telefonem raczej od niechcenia a miejsce to już czysty przypadek... Bo zakopianka stała więc trzeba było objechać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Orurowanie

Post autor: Janisz »

Wiesz co jak na złość nie mogę znaleźć zdjęć, które ukazują moment zrywania foli z przerysowanego elementu. Uwierz mi na słowo (albo też sam poszukaj :) )ale taka folia zabezpiecza lakier dość solidnie. Z Trójmiasta to bym Ci zaproponował firmy, które się tym zajmują pomimo, że nie korzystałem z tego zabiegu. Po prostu niektóry firmy mają już swoją renomę na rynku. W Gliwicach masz firmę Bracia Pietrzak - mają min. w ofercie oklejanie aut folią ochronną. Zadzwoń, pogadaj...może prześlą Ci jakiś filmik albo zdjęcia z naprawy elementu, który był zabezpieczony właśnie taką folią.

Ja sam skorzystałem z zabezpieczenia lakieru powłoką ceramiczną ale to zupełnie inna forma zabezpieczenia ;) Teraz na parkingach z reguły parkuję na dwa miejsca by żaden debil nie uderzył mi w auto.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

kbodo
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Orurowanie

Post autor: kbodo »

Janisz pisze:Wiesz co jak na złość nie mogę znaleźć zdjęć, które ukazują moment zrywania foli z przerysowanego elementu. Uwierz mi na słowo (albo też sam poszukaj :) )ale taka folia zabezpiecza lakier dość solidnie. Z Trójmiasta to bym Ci zaproponował firmy, które się tym zajmują pomimo, że nie korzystałem z tego zabiegu. Po prostu niektóry firmy mają już swoją renomę na rynku. W Gliwicach masz firmę Bracia Pietrzak - mają min. w ofercie oklejanie aut folią ochronną. Zadzwoń, pogadaj...może prześlą Ci jakiś filmik albo zdjęcia z naprawy elementu, który był zabezpieczony właśnie taką folią.

Ja sam skorzystałem z zabezpieczenia lakieru powłoką ceramiczną ale to zupełnie inna forma zabezpieczenia ;) Teraz na parkingach z reguły parkuję na dwa miejsca by żaden debil nie uderzył mi w auto.
Dzięki! Już wiem co "Googlać":)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Orurowanie

Post autor: sailor 88 »

Pojawiło się ORUROWANIE dla Ateci: co prawda tylko progi, ale z oświetleniem
wersja przednionapędowa:
http://www.ebay.co.uk/itm/To-Fit-2016-S ... rkt%3D1%26

wersja 4x4:
http://www.ebay.co.uk/itm/To-Fit-2016-S ... rkt%3D1%26
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ