Żarówki led do tylnej klapy.

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: dario37 »

Z tym się zgodzę.Ale efekt świetlny jest podobny do żarówki zwykłej. poście wyzej Michal76 zamieścił filmik z żarówkami o mocy 30W.i na filmie widać,ze sa dużo intensywniejsze.


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Sponsor


Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Manek »

1500 lm to zawsze więcej niż 1000 lm. O ile przednie kierunki które są mocno intensywne i oświetlają przód ewentualnie denerwując stojących przed nami nikomu nie szkodzą. To już z tyłu może kogoś to na tyle mocno oślepić że nie zauważy świateł stopu. I w takim momencie jeśli ktoś będzie mocno dociekliwy to się z dzwona wykręci. Po prostu trzeba by taką żaróweczkę zakupić i organoleptycznie sprawdzić.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: sailor 88 »

Manek pisze:
17 sie 2018, 7:35
1500 lm to zawsze więcej niż 1000 lm. O ile przednie kierunki które są mocno intensywne i oświetlają przód ewentualnie denerwując stojących przed nami nikomu nie szkodzą. To już z tyłu może kogoś to na tyle mocno oślepić że nie zauważy świateł stopu. I w takim momencie jeśli ktoś będzie mocno dociekliwy to się z dzwona wykręci. Po prostu trzeba by taką żaróweczkę zakupić i organoleptycznie sprawdzić.
Dokładnie tak!!! Pierwsze które miałem, tak ostro dawały po gałach, że nawet w dzień było widać rażący błysk, a chyba nie o to chodzi. Na szczęście szybko się przepaliły (były zapewne przewoltowane) i te, które mam teraz, są ciut mocniejsze od żarówek, ale bez przesady, da się spokojnie patrzeć na lampę. Przednie są mocne, ale światło jest specyficzne, rozproszone, z dużą powierzchnią świecenia, dlatego dają efekt mocnego oświetlenia, ale nie rażą absolutnie. Uważam, że dopóki widać specyficzny kształt klina tylnego kierunku w trakcie świecenia w dzień, jest OK. Jeżeli natomiast w czasie emisji błysku zaciera się kształt kierunkowskazu a oko rejestruje tylko plamę, żarówka jest za mocna. Sam kierunkowskaz w Atece (i jego odbłyśnik) jest stosunkowo mały i żarówka nie może być zbyt mocna, bo światło będzie się mocno skupiać. W/g mnie, obserwacja właśnie w dzień jest wyznacznikiem poprawności, jeżeli nie ma się oprzyrządowania do pomiaru natężenia oświetlenia.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Zielik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:14
Samochód: Ateca 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Zielik »

Manek pisze:
31 lip 2018, 14:29
Opcja którą zakupiłem na allegro dla niecierpliwych od jednego sprzedawcy. Szczególnie kierunki fajnie wyglądają w lampie bo mają białe diody Samsunga. Praktycznie się w tej lampie gubią.
Kierunki
https://allegro.pl/py21w-led-pomaranczo ... OWI1NWU%3D
Wsteczny
https://allegro.pl/w5w-zarowka-led-t10- ... MTgwZTc%3D

Szybkie pytanie do Was
Wczoraj założyłem zamiast zwykłych żarówek do kierunków tylnych ledowe z linku powyzej. Wczoraj auto troche pojezdzilo ale dzis zapalila sie kontrolka EPC...czy te zarowki mogly miec na to wpływ??

Czy może zbieg okoliczności??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Endrju »

Tak mogły. Zobacz czy przypadkiem nie mruga któraś z żarówek jak się świeci.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Manek »

Zielik pisze:
14 lip 2019, 11:22
Manek pisze:
31 lip 2018, 14:29
Opcja którą zakupiłem na allegro dla niecierpliwych od jednego sprzedawcy. Szczególnie kierunki fajnie wyglądają w lampie bo mają białe diody Samsunga. Praktycznie się w tej lampie gubią.
Kierunki
https://allegro.pl/py21w-led-pomaranczo ... OWI1NWU%3D
Wsteczny
https://allegro.pl/w5w-zarowka-led-t10- ... MTgwZTc%3D

Szybkie pytanie do Was
Wczoraj założyłem zamiast zwykłych żarówek do kierunków tylnych ledowe z linku powyzej. Wczoraj auto troche pojezdzilo ale dzis zapalila sie kontrolka EPC...czy te zarowki mogly miec na to wpływ??

Czy może zbieg okoliczności??

Pozdrawiam
Cały czas się świeci po każdorazowym uruchomieniu auta czy tylko raz się odpaliła? Ja na nich śmigam już rok i zero problemów.

Ziaren
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Atecu FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Ziaren »

Także zaopatrzyłem się w "LEDy dla niecierpliwych" linkowane przez kolegę @Manek (dzięki za podanie! Sporo ułatwiło sprawę bo sam się za to nie mogłem zabrać! :) )

Dla niezdecydowanych - montaż 2x wsteczny + 2x kierunek to jakieś 10-15min roboty, a za jedyne narzędzie może posłużyć płaski śrubokręt lub nóż kuchenny do podważenia czterech zatrzasków klosza.

Efekt:
kierunki - barwa i natężenie moim zdaniem identyczna z oryginalną żarówą tyle, że w końcu gaśnie i zapala się jak przystało na auto tej klasy - jak LED.


wsteczny - 2x więcej światła przy cofaniu oraz śnieżnobiała barwa

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Kuchar »

Mam do Ciebie prośbę kolego, jakbyś podrzucił linki do tych żarówek, bo nie chce mi się wertować całych 12 stron ( oczywiście jeśli nie wyskakuje Ci jakikolwiek błąd) :D

Ziaren
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Atecu FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Ziaren »

3 posty wyżej 🙃

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Kuchar »

Faktycznie, moje niedopatrzenie.
W takim razie daj znać po jakimś czasie jak się to sprawuje, bo niektórzy z aukcji narzekali na migania światła cofania

ODPOWIEDZ