Żarówki led do tylnej klapy.

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: dario37 »

Clocky pisze:
22 sie 2017, 0:01
Ech, wszystko fajnie tylko jest mały problem. Wystarczy że ktoś nam wjedzie w "zadek" i powie że światło go oślepiło albo coś.
Wtedy jak ubezpieczyciel/policjant sprawdzi żarówki (brak homologacji) to mamy problem.
Trzeba by mieć żarówki LED z homologacją na części, i do tego zgłosić to ubezpieczycielowi.
Jesli ktoś wjedzie Ci w tył samochodu,praktycznie nie ma szans żeby wybronił się od odpowiedzialności.Możesz nawet w ogóle nie miec swiateł z tyłu to i tak wina będzie sprawcy.Pamietajcie najechanie na tył innego pojazdu praktycznie zawsze obciąża sprawcę.A odnosnie żarówek ledowych nie wiem czy ktoś by sprawdzał homologację.Generalnie wszystkie nowoczesne auta posiadają ledy. :)


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Sponsor


Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Darekr »

Hej zdecydowałem się też na montaż kierunków led, z allegro. Światło jakie dają to ponoć 1000 lumenów więc są mega jasne, nie ma porównania do zwykłych żarówek. Moim zdaniem zwykłe żarówki nawet nie mrugają z taką samą częstotliwością jak ledy z przodu i w lusterkach, to jest ewidentny błąd konstrukcyjny że nie zrobili kierunków w tej samej technologii
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: sailor 88 »

Darekr pisze:
29 sie 2017, 13:29
Hej zdecydowałem się też na montaż kierunków led, z allegro. Światło jakie dają to ponoć 1000 lumenów więc są mega jasne, nie ma porównania do zwykłych żarówek. Moim zdaniem zwykłe żarówki nawet nie mrugają z taką samą częstotliwością jak ledy z przodu i w lusterkach, to jest ewidentny błąd konstrukcyjny że nie zrobili kierunków w tej samej technologii
Częstotliwość mrugania jest taka sama, bo zasilanie prądowe jest z jednego źródła. To tylko takie wrażenie wynikające z dużej bezwładności cieplnej żarówki, czyli wolno rozżarzającego się i wolno gasnącego włókna w stosunku do błyskawicznie zapalającej się i gasnącej diody.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: GrabarzLeon »

sailor 88 pisze:
06 sie 2017, 13:03
Proszę bardzo, zdjęcia z efektów działania LED-ów w tylnych lampach. Zdjęć porównawczych nie mam, bo nie zrobiłem przy montażu, a teraz nie będę wkładał z powrotem żarówki. Z resztą zdjęcia i filmy nie oddają rzeczywistości w żadną stronę, sam się przekonałem ostatnio w sklepie stacjonarnym u siebie. Na zdjęciu(strona sklepu) wow, w sklepie pan od razu odradzał, poprosiłem o zaświecenie- świeczka po prostu!!!! A więc warunek, żarówki LED-owe muszą być porządne!
W Atece, proszę mi wierzyć, efekt co najmniej 2x lepszy od żarówek! Szczególnie w słońcu, krótki jasny błysk, zwracający uwagę dużo bardziej niż rozpalająca się i powoli gasnąca żarówka.
Obrazek

upload image

Obrazek

Obrazek

upload pic

Obrazek

photo upload

Obrazek

image upload

Obrazek

Obrazek

Obrazek

image hosting
Efekt super! ale ..
Od kilku dni zastanawiam się jak się skapnąć, że kierunek nie działa?
Żarówki od kierunków nigdy się nie przepalają, więc uwaga jest uśpiona, a te diody przepalą się za ...... pewnie chwilę.
Może sprawdzałeś czy się mocno grzeją?
Może lepiej kupić bez canbus , ale z rezystorem, bo one mają rezystor w środku który pobiera z 15w. Do tego diody podkręcone na więcej niż można, też się grzeją i kaput murowane.
Nawet nie chodzi o te dolary, ale o to , że nie będzie kierunku.
Jest jakaś gwarancja na te żarówki na Alliexpress?

Darekr
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:45
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Darekr »

Bardzo łatwo się zorientować że się przepaliły : pierwszy dźwięk klaksona z tyłu:) a swoją drogą to dzisiaj widziałem nowego leona i miał już nowe ledowe kierunki....
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150 KM ACT | DSG |Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi | Full Link | Alarm | Elektryczna klapa

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Michalw79 »

No właśnie leony mają zmienione kierunkowskazy już dawno a Ateca nadal na zwykłej zarowce😀
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: majcher »

Bo leon jest już po lifcie, a ateca jeszcze nie.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Endrju »

Ogólnie to dziwne są ruchy Seata. Leon po lifcie dostał ledowy kierunek z tyłu i ledowe doświetlenie zakrętów a Ateca po 3 miesiącach produkcji dostała doświetlenie zakrętów a żarówka z tyłu została.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: Michalw79 »

Z moich info. Ateca wersji Fr miała dostać juz ledowe kierunkowskazy a nie dostała.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Żarówki led do tylnej klapy.

Post autor: sailor 88 »

GrabarzLeon pisze:
21 wrz 2017, 0:12
sailor 88 pisze:
06 sie 2017, 13:03
Efekt super! ale ..
Od kilku dni zastanawiam się jak się skapnąć, że kierunek nie działa?
Żarówki od kierunków nigdy się nie przepalają, więc uwaga jest uśpiona, a te diody przepalą się za ...... pewnie chwilę.
Może sprawdzałeś czy się mocno grzeją?
Może lepiej kupić bez canbus , ale z rezystorem, bo one mają rezystor w środku który pobiera z 15w. Do tego diody podkręcone na więcej niż można, też się grzeją i kaput murowane.
Nawet nie chodzi o te dolary, ale o to , że nie będzie kierunku.
Jest jakaś gwarancja na te żarówki na Alliexpress?
Skoro masz tyle wątpliwości, lepiej pozostań przy żarówkach, bo najważniejsze to spokojna głowa! ale...

Po pierwsze skąd wiesz, że diody są podkręcone? (jest ich dużo w tej żarówce, więc nie muszą)
Po drugie kierunek nie świeci cały czas, więc od czego ma się grzać (2-3 min. na skrzyżowaniu)
Po trzecie skąd wziąłeś 15W, sprawdzałeś pobór prądu? (żarówka ta pobiera niecałe 5W)
Po czwarte po pięciu minutach świecenia żarówka jest tylko dobrze ciepła (można trzymać w palcach)
Po piąte miałem diody w poprzednim aucie kilka lat i "przepaliły" się tylko postojówki (ale ścieżki i obudowa niemetalowa a nie diody) dzienne takie jak te tylko białe świecą nadal( świecą światłem ciągłym i czasem przez kilka godzin jazdy)
A migające kierunki lepiej widać w lusterku niż żarówki (odbijają się doskonale w otoczeniu auta, bo światło jest mocne).
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ