Chlapacze - wyglad i zalety

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Misiek »

mczelny2401 pisze:
16 gru 2022, 15:39
Normalka w końcu to "spece" z ASO :lol:
Chciałbym nieskromnie zauważyć, że "spece z ASO" tym razem nie mają z tym nic wspólnego, bo oni także opierali się na tym samym katalogu, co nie oznacza że ich bronię. Po prostu po raz kolejny nawalili "w centrali", bo mimo nowego numeru katalogowego (litera C na końcu dotychczasowego numeru), zdjęcia i przyporządkowania do wersji poliftowej podczas wyboru wersji, to jednak nie pasuje. Ciekaw tylko jestem jak by postąpili w sytuacji, gdyby klient "z ulicy" przyszedł do nich i zamówił po prostu po numerze katalogowym, odebrał, zabrał, próbował założyć, nie pasuje i przychodzi zwrócić ? Nie jestem pewien, czy podczas składania zamówienia pytają o wersję, czy wręcz o VIN, tak jak gdzie indziej. A nawet jeśli tak, to przecież według ich katalogu będzie pasowało.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Endrju »

W ASO zamawiają części tylko w oparciu o VIN ale w tym przypadku nic to nie zmienia bo jest błędny nr w katalogu. Myślę że każde ASO by przyjęło bez zbytniego marudzenia. Ja kiedyś zamawiałem pompę paliwa. Próbowali na początku że zły VIN podałem bo pompa nie pasowała, jednak jak się potwierdziło że VIN dobry to odrazu cześć zabrali i zaczęli grzebać, okazało się że w tym roczniku występowały dwa rodzaje pomp.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
17 gru 2022, 17:49
W ASO zamawiają części tylko w oparciu o VIN ale w tym przypadku nic to nie zmienia bo jest błędny nr w katalogu. Myślę że każde ASO by przyjęło bez zbytniego marudzenia. Ja kiedyś zamawiałem pompę paliwa. Próbowali na początku że zły VIN podałem bo pompa nie pasowała, jednak jak się potwierdziło że VIN dobry to odrazu cześć zabrali i zaczęli grzebać, okazało się że w tym roczniku występowały dwa rodzaje pomp.
Być może błędny numer, ale kilka miesięcy temu to była nowość stworzona specjalnie właśnie do wersji poliftowych. A jak pisałem, najciekawsze było to, że te chlapacze z literą C na końcu po sprawdzeniu, bo akurat mieli różne wersje łącznie z Cuprą, nie pasują do żadnej i sami się nawet dziwili i zastanawiali do czego to w ogóle może być.
Podobnie z tymi katalogami i ich poprawnością było w przypadku tych moich felg. W kilku lokalnych wulkanizatorach gdzie się dowiadywałem o cenę w każdym także prosili o szczegółowe dane samochodu, oczywiście bez VIN, i niektórzy nawet nie chcieli ich zamówić na moją odpowiedzialność, bo do mojej wersji według ich katalogów NA PEWNO nie pasują. A przecież i serwis ASO i katalog, który cytowałem wcześniej w innym wątku potwierdzał podane parametry. Dopiero po lekkich bojach ze sklepem Sport Wheels udało mi się je zamówić i faktycznie pasują i nic nie obciera o zaciski hamulcowe, jest nawet lekki zapas, że można byłoby pokusić się nawet i o 15". Nawet w jakiejś książeczce po niemiecku z napisami sławnego TUV dołączonej do jednej z paczek były różne wersje Ateki i zgadzał się nawet numer homologacji, który znalazłem na jednym z dokumentów samochodu. Także jak to mówią - różnie bywa.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ