Chlapacze - wyglad i zalety

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: tajnyagent »

dario37 pisze:
03 cze 2017, 18:03
Sorki ale dla mnie to tragedia....Wyglada jak Dacia Sandero.....Jeszcze raz sorki
Sandero też może się komuś podobać ;)
Obrazek

image upload


Andrzej

Sponsor

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Sponsor


GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: GrabarzLeon »

Janisz pisze:
03 cze 2017, 19:17
GrabarzLeon pisze:
01 cze 2017, 23:43
Moje samochody są zawsze czyste i błyszczące.
I muszą mi się podobać z każdej strony - dlatego Ateca.
GrabarzLeon samochód aby był czysty trzeba go przynajmniej regularnie opłukiwać a raz na jakiś czas umyć go jak zasady detailingu nakazują ;) Mi się zdarza jeździć na "opłukanie" auta co dwa dni. Dodam, że na aucie mam powłokę i to znacznie ułatwia dbanie o auto.
W garażu mam myjkę ciśnieniową i deszczówkę - Seat, Skoda i BMW są zawsze czyste. Seata jeszcze nie woskowałem bo potrzebuję słońca i bezwietrznej pogody - kurz i piasek wokół.
Moja spostrzeżenie - nigdy po woskowaniu nie myję środkami chemicznymi - tylko woda - w moim przypadku deszczówka. Wszystkie te niby woski rozpuszczają się w byle mydle. Im dłużej samą wodą tym dłużej efekt się utrzymuje - sprawdzone. Szamponem myję tylko przed następnym woskowaniem.

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: GrabarzLeon »

tajnyagent pisze:
03 cze 2017, 23:05
dario37 pisze:
03 cze 2017, 18:03
Sorki ale dla mnie to tragedia....Wyglada jak Dacia Sandero.....Jeszcze raz sorki
Sandero też może się komuś podobać ;)
Obrazek

image upload
Właścicielowi z pewnością się podoba.
Mi przypadły do gustu inne linie.

Awatar użytkownika
Vashu
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:03
Samochód: Ateca Style 1.6 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Vashu »

Chcialem skomentowac kilka odpowiedzi:
1) W wyniku specyficznej pracy robie dziennie 120 Km i wjezdzam na rozne budowle wiec auto mam zakurzone badz zachlapane prawie codziennie. Jesli ktos robi tylko kilka kilometrow dziennie to nie docenii chalapaczy. Dla mnie to w pewnym sensie wymog. Ale w tym wypadku dodaly autu charakter moze po jednym zdjeciu tego nie wida. Moi znajomi rowniez komentowali to wtaki sam sposob gdy mowilem im ze zaloze ale zmienili zdanie gdy zobaczyli na aucie. Nie rzucaja sie w oczy na pierwszy rzut oka.
2) Nie wyobrazam sobie jezdzic co drugi dzien na myjnie, nalozony wosk splucze sie po 3 razie. Nalozylem powloke ceramiczna i jezdze raz na 2 tygodnie. Mimo iz na ciemnym kolorze wszystko widac.
3) Porownanie tego do Dacii to juz przegiecie. Widzieliscie moze Toyote RAV4 bez chlapaczy? Bo ja nie mialem jeszcze szczescia. Kia Sportage rowniez ma chlapacze montowane seryjnie tylko mniejsze.
Jak juz mowilem to kwestia gustu.
Ateca Style 1.6 TDI / Full Link / Podgrzewana przednia szyba / Fotele z Czarnej Alcantry / Fabryczny Hak

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: dario37 »

Na tym zakończył bym temat.Każdy upiększa swoje auto w/g siebie.Jest tez temat orurowania,również uważam to za indywidualną sprawę(ja bym nie zakładał)......Wszysko jest kwestią gustu. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Endrju »

Oczywiście, dario37 ma 100%racji , to co sobie dokładamy do aut to idywidualna sprawa każdego jednak fajnie że dzielimy się tym tu na forum. Jednemu podobają się blondynki innemu brunetki .
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: GrabarzLeon »

Przekonałeś mnie. U mnie będą chlapacze - niedługo.


Vashu pisze:
12 cze 2017, 9:16
Chcialem skomentowac kilka odpowiedzi:
1) W wyniku specyficznej pracy robie dziennie 120 Km i wjezdzam na rozne budowle wiec auto mam zakurzone badz zachlapane prawie codziennie. Jesli ktos robi tylko kilka kilometrow dziennie to nie docenii chalapaczy. Dla mnie to w pewnym sensie wymog. Ale w tym wypadku dodaly autu charakter moze po jednym zdjeciu tego nie wida. Moi znajomi rowniez komentowali to wtaki sam sposob gdy mowilem im ze zaloze ale zmienili zdanie gdy zobaczyli na aucie. Nie rzucaja sie w oczy na pierwszy rzut oka.
2) Nie wyobrazam sobie jezdzic co drugi dzien na myjnie, nalozony wosk splucze sie po 3 razie. Nalozylem powloke ceramiczna i jezdze raz na 2 tygodnie. Mimo iz na ciemnym kolorze wszystko widac.
3) Porownanie tego do Dacii to juz przegiecie. Widzieliscie moze Toyote RAV4 bez chlapaczy? Bo ja nie mialem jeszcze szczescia. Kia Sportage rowniez ma chlapacze montowane seryjnie tylko mniejsze.
Jak juz mowilem to kwestia gustu.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Janisz »

Vashu pisze:
12 cze 2017, 9:16
Chcialem skomentowac kilka odpowiedzi:
1) W wyniku specyficznej pracy robie dziennie 120 Km i wjezdzam na rozne budowle wiec auto mam zakurzone badz zachlapane prawie codziennie. Jesli ktos robi tylko kilka kilometrow dziennie to nie docenii chalapaczy. Dla mnie to w pewnym sensie wymog. Ale w tym wypadku dodaly autu charakter moze po jednym zdjeciu tego nie wida. Moi znajomi rowniez komentowali to wtaki sam sposob gdy mowilem im ze zaloze ale zmienili zdanie gdy zobaczyli na aucie. Nie rzucaja sie w oczy na pierwszy rzut oka.
2) Nie wyobrazam sobie jezdzic co drugi dzien na myjnie, nalozony wosk splucze sie po 3 razie. Nalozylem po8wloke ceramiczna i jezdze raz na 2 tygodnie. Mimo iz na ciemnym kolorze wszystko widac.
3) Porownanie tego do Dacii to juz przegiecie. Widzieliscie moze Toyote RAV4 bez chlapaczy? Bo ja nie mialem jeszcze szczescia. Kia Sportage rowniez ma chlapacze montowane seryjnie tylko mniejsze.
Jak juz mowilem to kwestia gustu.
A ja przyczepie się do Twojego punktu 2. Piszesz, że wosk zmyje się za 3 razem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo na podstawie takich opinie jak Twoja ludzie wyrabiaja sobie błędnie opinie. Nie wiem z czego wyciągnąłeś taki wniosek...nie wnikam. Ale proszę nie pisz głupot bo inaczej tego nazwać nie można. Istnieją woski, które wytrzymują 3 miesiące albo i dłużej 8-)

Zdecydowałeś się na powłokę i opłukujesz ją raz na dwa tygodnie. Gratulacje ;) ehhh to jest temat rzeka. Nie wiem czy sam aplikowałeś powłokę czy robił to jakiś detailer. Jeżeli to drugie to podpytaj go o to jak o nią dbać...no i pamiętaj o serwisie powłoki. Bez odpowiedniego dbania nie wierzę, że wydasz pozytywną opinię po dłuższym okresie użytkowania.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: root »

Prosiłbym dalszą dyskusję o powłokach prowadzić w nowym wątku. Swoją drogą może być ciekawy :)

Awatar użytkownika
Vashu
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:03
Samochód: Ateca Style 1.6 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Chlapacze - wyglad i zalety

Post autor: Vashu »

A ja przyczepie się do Twojego punktu 2. Piszesz, że wosk zmyje się za 3 razem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo na podstawie takich opinie jak Twoja ludzie wyrabiaja sobie błędnie opinie. Nie wiem z czego wyciągnąłeś taki wniosek...nie wnikam. Ale proszę nie pisz głupot bo inaczej tego nazwać nie można. Istnieją woski, które wytrzymują 3 miesiące albo i dłużej 8-)

Zdecydowałeś się na powłokę i opłukujesz ją raz na dwa tygodnie. Gratulacje ;) ehhh to jest temat rzeka. Nie wiem czy sam aplikowałeś powłokę czy robił to jakiś detailer. Jeżeli to drugie to podpytaj go o to jak o nią dbać...no i pamiętaj o serwisie powłoki. Bez odpowiedniego dbania nie wierzę, że wydasz pozytywną opinię po dłuższym okresie użytkowania.
Pisze wodpowiedzi na krytyke moich "bzdur":

Szanowny kolego jesli auto uzytkujesz jak niedzielny kierowca i robisz pare kilometrow dziennie to wosk i moze wytrzyma ci 3 miesiace i myjesz je moze raz na miesiac. Ja probowalem roznych woskow i po maks poltora miesiaca - nie bylo sladu po nich na karoserii.

A powloke ceramiczna nakladala mi firma tym sie zajmujaca (3 warstwy 12 godzin schniecia) i nie pierwszy raz to robie (od 4 lat to stosuje - na 2 roznych autach) - pierwszy raz slysze o serwisie tego. na 2 lata masz spokoj i jeszcze nie mialem zastrzezen.

i temat wosków uwazam zamkniety tutaj.
Ateca Style 1.6 TDI / Full Link / Podgrzewana przednia szyba / Fotele z Czarnej Alcantry / Fabryczny Hak

ODPOWIEDZ