Dynamiczne kierunki w lusterkach

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: sailor 88 »

Zigor pisze:
18 kwie 2021, 7:49
Czy udało Wam się bez problemów ściągnąć obudowę lusterka tak jak na tym filmiku? Czy inaczej do tego podchodziliście? U mnie nawet na mm nie chce się ruszyć :(
Wymaga to dużej siły, bo zaczepy trzymają porządnie. Ja przykładałem plastikowy "wyjmak" wzdłuż górnego rantu i naciskałem krótkimi ruchami-szarpnięciami, bo trudno przenieść dużą siłę nie mając wystarczającej powierzchni styku.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Sponsor


Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: TomeL »

A ja wyjmowałem lustro i wtedy zaczepy luzujesz od środka bez problemu i wypychasz obudowę.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: rafikowicz »

Dokładnie, ja też wymieniałem w swoim po FL i nie szło inaczej niż przez lusterko ;)
Obrazek

Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Misiek »

rafikowicz pisze:
18 kwie 2021, 14:18
Dokładnie, ja też wymieniałem w swoim po FL i nie szło inaczej niż przez lusterko ;)
Czyli mam rozmieć, że te kierunkowskazy pasujące do wersji przedliftowej będą pasowały na 100 % do wersji poliftowej ? Pytam, ponieważ ktoś jakiś czas temu miał problem z ozdobnymi osłonami i te sprzed FL nie pasowały do po FL. Ostatnio zauważyłem, że te kierunkowskazy bardzo mocno staniały - kiedyś, faktycznie dawno, kosztowały nawet i pod 200 zł, a teraz widuję już po poniżej 100.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: rafikowicz »

Misiek pisze:
18 kwie 2021, 19:42
Czyli mam rozmieć, że te kierunkowskazy pasujące do wersji przedliftowej będą pasowały na 100 % do wersji poliftowej ? Pytam, ponieważ ktoś jakiś czas temu miał problem z ozdobnymi osłonami i te sprzed FL nie pasowały do po FL. Ostatnio zauważyłem, że te kierunkowskazy bardzo mocno staniały - kiedyś, faktycznie dawno, kosztowały nawet i pod 200 zł, a teraz widuję już po poniżej 100.
Tak, do FL są te same kierunkowskazy ;) Zakupiłem je na aukcji Aliexpress dla Ateki 2016-2021 i jeżdżę już z nimi od 2 miesięcy. Tutaj kupowałem: https://a.aliexpress.com/_uYNYOb
Przedlift i polift różnią się detalami, nie spotkałem się z problemem niekompatybilności, a mam bzika na punkcie doposażania Ateki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Misiek »

rafikowicz pisze:
18 kwie 2021, 22:27
Misiek pisze:
18 kwie 2021, 19:42
Czyli mam rozmieć, że te kierunkowskazy pasujące do wersji przedliftowej będą pasowały na 100 % do wersji poliftowej ? Pytam, ponieważ ktoś jakiś czas temu miał problem z ozdobnymi osłonami i te sprzed FL nie pasowały do po FL. Ostatnio zauważyłem, że te kierunkowskazy bardzo mocno staniały - kiedyś, faktycznie dawno, kosztowały nawet i pod 200 zł, a teraz widuję już po poniżej 100.
Tak, do FL są te same kierunkowskazy ;) Zakupiłem je na aukcji Aliexpress dla Ateki 2016-2021 i jeżdżę już z nimi od 2 miesięcy. Tutaj kupowałem: https://a.aliexpress.com/_uYNYOb
Przedlift i polift różnią się detalami, nie spotkałem się z problemem niekompatybilności, a mam bzika na punkcie doposażania Ateki ;)
Dzięki za podanie linka, bo niektóre potrafią jednak nie działać, działać nieprowidłowo lub generować błędy.
Ja też jestem maniakiem indywidualizowania, obawiam się tylko, żeby nie przesadzić, bo po jakimś czasie od zapisania już chyba z 10 zapisanych wcześniej linków usunąłem, bo wydało mi się to w końcu przesadzone, za dużo, za bardzo wieśniackie. Pomijam oczywiście takie oczywiste braki w wyposażeniu jak szeroko omawiane i dyskutowane tutaj osłonki na zamki i śruby, osłonki na wyloty powietrza z tyłu, osłonę / maskownicę akumulatora no i oczywiście teleskopy maski. Mam nadzieję, że jak już będę miał swoją Atekę, to pochwalisz się co jeszcze zmieniałeś, modyfikowałeś, wymienimy się informacjami i spostrzeżeniami.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: rafikowicz »

Misiek pisze:
18 kwie 2021, 23:15
Dzięki za podanie linka, bo niektóre potrafią jednak nie działać, działać nieprowidłowo lub generować błędy.
Ja też jestem maniakiem indywidualizowania, obawiam się tylko, żeby nie przesadzić, bo po jakimś czasie od zapisania już chyba z 10 zapisanych wcześniej linków usunąłem, bo wydało mi się to w końcu przesadzone, za dużo, za bardzo wieśniackie. Pomijam oczywiście takie oczywiste braki w wyposażeniu jak szeroko omawiane i dyskutowane tutaj osłonki na zamki i śruby, osłonki na wyloty powietrza z tyłu, osłonę / maskownicę akumulatora no i oczywiście teleskopy maski. Mam nadzieję, że jak już będę miał swoją Atekę, to pochwalisz się co jeszcze zmieniałeś, modyfikowałeś, wymienimy się informacjami i spostrzeżeniami.
Nie ma problemu ;) Może zacznę aktywniej udzielać się w wątku "Co kupić do naszego Seata?".
Też miałem swój pakiet startowy przez odbiorem Ateki w listopadzie z flokowaniem schowków z Turcji na czele :D Po za tym trochę interesuję się jeszcze detailingiem, dlatego samemu położyłem ceramikę po odbiorze :P

Zigor
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI 190km 4x4
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Zigor »

rafikowicz pisze:
18 kwie 2021, 14:18
Dokładnie, ja też wymieniałem w swoim po FL i nie szło inaczej niż przez lusterko ;)
Obrazek

Obrazek
Dzięki, a jak lustro najlepiej wyjąc tak żeby się nic nie połamało? Czy raczej bez problemu można je wyjąć podważająć?

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: rafikowicz »

Zigor pisze:
19 kwie 2021, 7:58
Dzięki, a jak lustro najlepiej wyjąc tak żeby się nic nie połamało? Czy raczej bez problemu można je wyjąć podważająć?
Powiem szczerze, że trochę się nagimnastykowałem z pierwszym lusterkiem zanim nie znalazłem instrukcji serwisowej w Internecie (na zdjęciach). W sumie jestem pod wrażeniem ile wyginania może znieść to lusterko :P Do rozbierania całego lusterka używałem plastikowego narzędzia, które było w zestawie z Ali i śrubokrętów. Nie obeszło się u mnie bez odkręcania kilku części, żeby dostać się do zaczepów. Po ogarnięciu pierwszego lusterka, drugie zrobiłem już w 30min ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Grz_Bo »

rafikowicz pisze:
Zigor pisze:
19 kwie 2021, 7:58
Dzięki, a jak lustro najlepiej wyjąc tak żeby się nic nie połamało? Czy raczej bez problemu można je wyjąć podważająć?
Powiem szczerze, że trochę się nagimnastykowałem z pierwszym lusterkiem zanim nie znalazłem instrukcji serwisowej w Internecie (na zdjęciach). W sumie jestem pod wrażeniem ile wyginania może znieść to lusterko Obrazek Do rozbierania całego lusterka używałem plastikowego narzędzia, które było w zestawie z Ali i śrubokrętów. Nie obeszło się u mnie bez odkręcania kilku części, żeby dostać się do zaczepów. Po ogarnięciu pierwszego lusterka, drugie zrobiłem już w 30min ;)

Obrazek

Obrazek
Hej, czy do kierunkowskazów dołączone są te plastikowe łopatki pomagające je rozebrać?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Zigor (19 kwie 2021, 16:23)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ