Dynamiczne kierunki w lusterkach

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: konrut96 »

Spoko, mam już zamówione za 56.66. Zobaczymy czy było warto 😁



Sponsor

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Sponsor


Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Misiek »

konrut96 pisze:
29 paź 2022, 4:58
Spoko, mam już zamówione za 56.66. Zobaczymy czy było warto 😁
Nie chciałbym Cię za bardzo martwić, ale według mnie to podejrzanie za niska cena. Kiedyś normą było około 100, teraz około 80, ale 56, to coś wydaje się podejrzane.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: konrut96 »

Zamówiłem z tego samego, co kolega wyżej który ma już rok bez szwanku, także nie martwię się tym 😄
Normalna cena była 76 zł, ale miałem 20 zł rabatu. Czym się przejmować? 😂😂

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1374
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: sailor 88 »

konrut96 pisze:
29 paź 2022, 20:35
Czym się przejmować? 😂😂
Tym, jak je założyć, bo tylko na filmie wygląda to jak bułka z masłem, w rzeczywistości tak łatwo nie jest...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 666
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: TomeL »

W starym nie było problemu ale w nowym nie mogłem zdjęć obudowy mimo wyjecia lustra i na razie odpuściłem. Ale kolego jak nie masz dwóch lewych rąk to dasz radę na pewno.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: konrut96 »

sailor 88 pisze:
29 paź 2022, 22:25
konrut96 pisze:
29 paź 2022, 20:35
Czym się przejmować? 😂😂
Tym, jak je założyć, bo tylko na filmie wygląda to jak bułka z masłem, w rzeczywistości tak łatwo nie jest...
Spokojnie, dam sobie radę radę. Interesowało mnie jedynie jak z trwałością tych kierunków. Cena ta sama, dostawca ten sam, jak padną to sobie wrócę do original. Jak się będzie delikatnym to będzie dobrze. Jest tutorial na necie, gdzie Francuz tłumacz krok po kroku, nie ma tragedii.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: geranium »

konrut96 pisze:
30 paź 2022, 6:36
sailor 88 pisze:
29 paź 2022, 22:25
konrut96 pisze:
29 paź 2022, 20:35
Czym się przejmować? 😂😂
Tym, jak je założyć, bo tylko na filmie wygląda to jak bułka z masłem, w rzeczywistości tak łatwo nie jest...
Spokojnie, dam sobie radę radę. Interesowało mnie jedynie jak z trwałością tych kierunków. Cena ta sama, dostawca ten sam, jak padną to sobie wrócę do original. Jak się będzie delikatnym to będzie dobrze. Jest tutorial na necie, gdzie Francuz tłumacz krok po kroku, nie ma tragedii.
jedyny szczegół to słabo świecą od strony lustra na końcach lusterek w stosunku do orginałów.

PS przeszło rok bez problemów.
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
konrut96 (30 paź 2022, 12:19)
Ocena: 5.26%

konrut96
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2022, 6:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: konrut96 »

Właśnie wróciłem z godzinnej zabawy zmieniania moich oryginalnych kierunkowskazów na te dynamiczne aliexpressowe i muszę przyznać, że te 56.66 zł wydane na Atecę to najlepiej wydane pieniądze.
Wygląda to naprawdę pięknie, auto nabrało jakiegoś smaku, wszystko działa naprawdę bardzo fajnie i bardzo podoba mi się, że ta przydymiona cześć komponuje się z plastikiem dolnej części lusterka.
Owszem, trzeba było się trochę natrudzić, ale mam chyba dość zwinne szczupłe dłonie i nawet sam jestem zdziwiony. Najgorzej było z tą obudową (w kolorze lakieru auta) od spodu, bo trzymało mocno, ale to dobrze.
Dzięki wszystkim za porady i pozdro.
Niżej wrzucam fotki swojego 😁

Obrazek

Obrazek

flash
Posty: 294
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: flash »

Witam kolegów od Ateci! :)

Jako że udało mi się zrobić pierwszą większą zmianę w mojej FR, to postanowiłem się zarejestrować na forum (a nie tylko biernie czytać co tu ciekawego piszecie) i się tym pochwalić. :)

Otóż, za licznymi poleceniami zamówiłem na jednej z polecanych aukcji na ali (za niecałe 70 zł po rabacie) dynamiczne kierunkowskazy lusterek, dziś przyszły, zamontowałem.

Faktycznie, jak ktoś ma trochę inżynierskiej zręczności, to 1h to max na wymianę. Zacząłem od prawego lusterka podważać plastik dołączoną łopatką, ale coś nie szło, więc spróbowałem z lewym. Ledwo podważyłem od dołu i zeszło elegancko. Dostęp do śruby za lustrem też ok, odkręciłem tym śrubokrętem z zestawu, złożyłem lewe, potem wróciłem do prawego i śmiga elegancko.

Efekt moim zdaniem o wiele lepszy, ciemne "szkło" bardziej pasuje do szarego plastiku obudowy lusterka, mocniejsze światło pod każdym kątem (fabryczne jest też mocne, ale tylko jak się patrzy mocno z boku samochodu), więc jak ktoś chce i lubi, to polecam chwilę zabawy za nieduże pieniądze i efektowny wygląd! :)

Przed:

Obrazek

Obrazek

Po:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złożone:

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor flash otrzymał podziękowania (w sumie 3):
Misiek (30 lis 2022, 21:14) • rybsko (30 lis 2022, 22:20) • Endrju (01 gru 2022, 5:20)
Ocena: 15.79%

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Dynamiczne kierunki w lusterkach

Post autor: Misiek »

flash pisze:
30 lis 2022, 21:02
Witam kolegów od Ateci! :)

Jako że udało mi się zrobić pierwszą większą zmianę w mojej FR, to postanowiłem się zarejestrować na forum (a nie tylko biernie czytać co tu ciekawego piszecie) i się tym pochwalić. :)

Otóż, za licznymi poleceniami zamówiłem na jednej z polecanych aukcji na ali (za niecałe 70 zł po rabacie) dynamiczne kierunkowskazy lusterek, dziś przyszły, zamontowałem.

Faktycznie, jak ktoś ma trochę inżynierskiej zręczności, to 1h to max na wymianę. Zacząłem od prawego lusterka podważać plastik dołączoną łopatką, ale coś nie szło, więc spróbowałem z lewym. Ledwo podważyłem od dołu i zeszło elegancko. Dostęp do śruby za lustrem też ok, odkręciłem tym śrubokrętem z zestawu, złożyłem lewe, potem wróciłem do prawego i śmiga elegancko.

Efekt moim zdaniem o wiele lepszy, ciemne "szkło" bardziej pasuje do szarego plastiku obudowy lusterka, mocniejsze światło pod każdym kątem (fabryczne jest też mocne, ale tylko jak się patrzy mocno z boku samochodu), więc jak ktoś chce i lubi, to polecam chwilę zabawy za nieduże pieniądze i efektowny wygląd! :)

...
No i mamy kolejny dowód na to, że jest to jedno z pierwszych "must have" w nowym samochodzie. Także na to, że siłowe oszczędności producenta (księgowych), podobnie jak na przykład ten ochronny plastik nadkola, tak na prawdę źle o nich świadczą. Szczególnie przy samochodzie za ponad, czasami nawet sporo ponad, 100 tysięcy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ