Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: geranium »

Wojtas_gt pisze:
02 kwie 2021, 12:21
Dzisiaj, dokładnie po miesiącu od zamówkienia - przyniósł mi do domu kurier zamowiony zestaw wykladzin za 50 EU w Turcji, rozspakowałem, wyglada ze wszystko jest, czyli grubsze wyklejki kieszeni drzwi i schowki (pasazera, podlokietnik, cupholdery). Nie przymierzalem jeszcze Roboty bedzie sporo, ale podejscie dostawcy bardzo profesjonalne. Wstawie jak ponaklejam, jak sie cieplej zrobi, jeszcze mam kamerki do montazu

Obrazek
wiem że ludzie wybulają kasę i nikt nie lubi się dzielić za darmo ale miło by było gdyby ktoś zeskanował "wytłoczki"....

Zmieniłem zdjęcie w cytacie na prośbę oryginalnego autora. --root



Sponsor

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Sponsor


Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Już ktoś prosił wcześniej bez odzewu. Na pewno jest to wykonalne, trzebaby zebrać wszystkie papierowe osłonki, notować strony i sprawdzić jaki jest koszt arkuszy takich mat do wycinania. Nie do końca wyjdzie to tanio, wystarczy różnica jakościowa kleju itp. i może cała partia po włożeniu ogromu pracy pójść w bloto. Oczywiście jest też szansa na oszczednosc. Wycinanek jest sporo, są też duże, na skaner A4 mogą nie wejść. Tego nie widać, ale to poskładane jest. Przy montażu będę sobie gromadził te koszulki, jeślibym miał za jakiś czas gdzieś zonk, nie chce obiecywać że będę siedział nad tym i składał skany dla idei, choć nie wykluczam od razu. Trzeba poszukać skąd i po ile to można kupić i podlinkować, oszacowałbym ile tego trzeba. Montaż po ociepleniu, nie mam garażu.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: patryk7133 »

Hyy moje elementy oklein miały podklejony papier o nieregularnych kształtach i nie oddawały wymiarów ani kształtu docelowej wyklejki/okładziny

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

patryk7133 pisze:
03 kwie 2021, 2:03
Hyy moje elementy oklein miały podklejony papier o nieregularnych kształtach i nie oddawały wymiarów ani kształtu docelowej wyklejki/okładziny
Niewykluczone, że jest to calowy zabieg, ponieważ takich chętnych do skopiowania obrysów na na przykład filc samoprzylepny może być wielu, a producent włożył pewnie sporo pracy i prób na opracowanie i dopracowanie kształtów i te 50 Euro, to nie koszt samego materiału, tylko także, a może nawet i przede wszystkim, także wkładu pracy w odpowiednie kształty. Wiem, że Polak jest chyba najbardziej pomysłowym i oszczędnym, ale zrozummy tureckiego producenta i załóżmy, że to my sami, nierzadko metodą licznych prób i błędów znaleźliśmy kształty idealne i chlelibyśmy zwrot za poświęcony czas.

Mnie chodzi teraz po głowie taki pomysł, że w sytuacji braku bezużytecznych kształtów, tych pozostających po tych użytecznych wykrojach, należałoby zeskanować te użyteczne jeszcze przed ich zaaplikowaniem. Żeby nie marnować barwnika na obszerne czarne tło (chyba że ktoś ma na przykład w firmie kopiarkę i nikt nie patrzy "na ręce") należałoby wyedytować je i pozostawić jedynie same cienkie obrysy. Trochę byłoby z tym zabawy, ale tylko jednorazowo i wprawny, średnio obeznany z jakimkolwiek programem graficznym "komputerowiec" poradziłby sobie z tym w jeden wieczór. A jeśli chodzi o format, że niektóre elementy są większe od A3 (420 x 297), to jest coś takiego jak skanery nawet A0 (1180 x 840), więc i to da się zrobić. Co do już samego druku, to nie jest aż tak konieczny w dużym formacie, bo już chyba każda drukarka ma możliwość druku "plakatów", czyli obrazów przekraczających maksymalny wydruk i sterownik samodzielnie wydruk składa automatycznie z odpowiedniej liczby mniejszych, podstawowych A4. A teraz wystarczy już tylko przenieść tak uzyskane obrysy na na przykład filc samoprzylepny i już mamy gotowe do przyklejenia formatki. Największym problemem jest tylko i wyłącznie to, że pierwszą i podstawową robotę musi wykonać właściciel nowego, nieprzyklejanego jeszcze zestawu. Myślę, że już chyba w każdym większym mieście jest jakaś agencja reklamowa, która ma skaner odpowiedniej wielkości, więc z zeskanowaniem nie powinno być większych problemów.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Pierwsza rzecz - papier mozna wyciac zgodnoe z materialem, chyba tez tak mam te piankowe schowki. Przyjrze sie temu, bo na pewno conajmniej sobie chce zachowac szablony, auto jest moje, nie w leasingu na 3 lata i pojezdzi wiele lat. Druga sprawa to cena 50 euro wynika z tego, ze nie kupujemy z macierzystego kraju, z Turcji, gdzie zaplacilibysmy niecale 100zl, bo tak wynika z przelicznika na ichnią walute. 50euro obejmuje transport i kuriera, clo i vat no i zysk na niewiernych. Kolejna rzecz, trzecia to zalozenie, ze ten zestaw jest perfekcyjnie dociety, bo gdzieś tu w temacie pisano, ze w kieszeni drzwiowej byla minimalna szparka, mozliwe ze kwestia montazowa, albo i nie, dlatego wykroje nie misza byc z dokladnoscia do setnych czesci milimetra raczej, tego tam nie widac. Kolejna to propozycja by osoba taka jak ja, ktora obecnie pracuje w przemysle szukala agencji reklamowej i duzych formatow. Powiem tak - jakimstam inzynierem jestem, zastanowie sie jakby to mozna okielznac nawet zwyczajnym skanerem, nie musi to byc piekne, w calosci, mozna porobic cechy, kiedys kobiety, nasze matki i babki szyly ubrania z wykrojow z gazety, kartki mozna wyciac i nalozyc i powstanie taki wykroj do 1mm dokladny w miejscu zlozenia. Mozna tez zrobic papierowe, oczywiscoe kazda kopia coraz to inna, moze kolega przyjechac i pobawimy sie zestawem, ale musialbym znac konkretne metody. Co do materialow to widze na allegro material ppdobny jak na kieszenie drzwi w cenie ok 50zl za metr kwadratowy, czarny i nieco jasniejszy szarawy, Turcy zrobili z czarnego, a ja w golfie 7 mialem chyba tym drugim, ale to kwestia kontrastu, nie bylem z tym w aucie, parkuje kawalek od domu, ale zrobie to, ateca ma czarniejsze boczki od golfa i moze te czarne pasuja. Schowki sa bardziej piankowe zeby nie jezdzily rzeczy i delikatne, tego materialu nie znalazlem ale nie szukalem, pewnie i sa firmy majace nie tylko takie w ofercie. Wogole najlepszym wyjsciem pewnoe byloby, zeby ktos kto ma gotowca, auto do testow, czas i chec porobił gotowce i sprzedawal, no ja sie nie pisze, nie mam czasu tyle w zyciu, takiej osobie szybko sie zwroci naklad, traktuje nadplate do materialow jako wartosc intelektualną firmy, ocenie przy montazu. Tak wiec cos z tego moze powstac dla potomnych, ale przemysle mechanizm albo przyjme sensowne rozwiazania, pomysl inny niz ta agencja. Zapytam sasiada, wieloletniego serwisanta sprzetu tego typu co jego zdaniem mozna.

A tak poza konkursem czy ktos wskazalby sensowną tacke do podlokietnika na drobne rzeczy, bo na 3 ząbku wszystko w nim widac.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: geranium »

zakładam że to ma jakąś grubość :) a więc można najzwyczajniej w świecie położyć na kawałek papieru i obrysować (wtedy odpadają koszty tonera formatu itd) pisząc posta nie miałem na myśli produkcji masowej a tym bardziej zarobkowej.

są różne materiały, różno kolorowe nie koniecznie filc..

PS
https://www.amazon.pl/YEE-PIN-podlokiet ... 702&sr=8-3
i spisuje się idealnie

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: tomal218 »

Hi mnie zakup filcu wyszedł 50zl oklejone wszystkie drzwi i starczyło na oklejenie plastikowych nadkoli od środka ,więc jak ktoś nie jest manualnie zjebany to se poradzi bez problemu
oso soplón !!! :lol:

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

To na kieszenie drzwi nie jest doslownie filcem, to material jak flok z VW chociazby, ateca ma nawet na kieszeniach wyraznie zaznaczone dokad ma to byc, czego w kuraku nie widzialem. Co do zjebania jak to nazwales - wez zrob foto jak to zrobiles, pokaz nam efekt to sami zdecydujemy czy robienie tego od zera a wyklejanie fikuśnych ksztaltow daje taki sam efekt w postaci dokladnosci. Mialem taki plan, ale skoro istnieje cos co nie jest za miliony to wole zajac sie precyzyjnym montazem zamiast projektowaniem, nie neguje ze nie mozna. Moze ktos dokladny dalby rade nawet lepiej to zrobic, ocenie jak bede montowal czy to jest na tiptop wykonane.

A szablony jasne ze da sie z gazety nawet dla siebie przechowac jakby co, nie chodzi o masową produkcje, ale dalo sie tu odczuc ze skanowanie ma to na celu, by w latwy i wygodny dla biorcy sposob podzielic sie z grupowiczami wykrojami.
Za ten post autor Wojtas_gt otrzymał podziękowanie:
Misiek (03 kwie 2021, 21:53)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

Wojtas_gt pisze:
03 kwie 2021, 10:40
Pierwsza rzecz - papier mozna wyciac zgodnoe z materialem, chyba tez tak mam te piankowe schowki. Przyjrze sie temu, bo na pewno conajmniej sobie chce zachowac szablony, auto jest moje, nie w leasingu na 3 lata i pojezdzi wiele lat. Druga sprawa to cena 50 euro wynika z tego, ze nie kupujemy z macierzystego kraju, z Turcji, gdzie zaplacilibysmy niecale 100zl, bo tak wynika z przelicznika na ichnią walute. 50euro obejmuje transport i kuriera, clo i vat no i zysk na niewiernych. Kolejna rzecz, trzecia to zalozenie, ze ten zestaw jest perfekcyjnie dociety, bo gdzieś tu w temacie pisano, ze w kieszeni drzwiowej byla minimalna szparka, mozliwe ze kwestia montazowa, albo i nie, dlatego wykroje nie misza byc z dokladnoscia do setnych czesci milimetra raczej, tego tam nie widac. Kolejna to propozycja by osoba taka jak ja, ktora obecnie pracuje w przemysle szukala agencji reklamowej i duzych formatow. Powiem tak - jakimstam inzynierem jestem, zastanowie sie jakby to mozna okielznac nawet zwyczajnym skanerem, nie musi to byc piekne, w calosci, mozna porobic cechy, kiedys kobiety, nasze matki i babki szyly ubrania z wykrojow z gazety, kartki mozna wyciac i nalozyc i powstanie taki wykroj do 1mm dokladny w miejscu zlozenia. Mozna tez zrobic papierowe, oczywiscoe kazda kopia coraz to inna, moze kolega przyjechac i pobawimy sie zestawem, ale musialbym znac konkretne metody. Co do materialow to widze na allegro material ppdobny jak na kieszenie drzwi w cenie ok 50zl za metr kwadratowy, czarny i nieco jasniejszy szarawy, Turcy zrobili z czarnego, a ja w golfie 7 mialem chyba tym drugim, ale to kwestia kontrastu, nie bylem z tym w aucie, parkuje kawalek od domu, ale zrobie to, ateca ma czarniejsze boczki od golfa i moze te czarne pasuja. Schowki sa bardziej piankowe zeby nie jezdzily rzeczy i delikatne, tego materialu nie znalazlem ale nie szukalem, pewnie i sa firmy majace nie tylko takie w ofercie. Wogole najlepszym wyjsciem pewnoe byloby, zeby ktos kto ma gotowca, auto do testow, czas i chec porobił gotowce i sprzedawal, no ja sie nie pisze, nie mam czasu tyle w zyciu, takiej osobie szybko sie zwroci naklad, traktuje nadplate do materialow jako wartosc intelektualną firmy, ocenie przy montazu. Tak wiec cos z tego moze powstac dla potomnych, ale przemysle mechanizm albo przyjme sensowne rozwiazania, pomysl inny niz ta agencja. Zapytam sasiada, wieloletniego serwisanta sprzetu tego typu co jego zdaniem mozna.

A tak poza konkursem czy ktos wskazalby sensowną tacke do podlokietnika na drobne rzeczy, bo na 3 ząbku wszystko w nim widac.
To były takie moje rozważania czysto teoretyczne, na gorąco, po lekturze, nikomu nic nie proponowałem, nie narzucałem i nie szukałem dodatkowej roboty, a tylko wpadłem na takie rozwiązanie, że może ktoś chciałby zrobić coś dobrego dla innych.

Gdybyś miał jeszcze jakieś namiary na ten materiał z Allegro, o którym piszesz, to byłbym wdzięczny za wskazanie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

https://allegro.pl/oferta/stp-dywan-wyk ... 8455526840

To jedna z takich aukcji, obejrzyj wszystkie zdjecia, ja dostalem chyba podobny material do kieszeni drzwiowych, ten czarny, nie wiem czy ten lekko jasniejszy nie bylby wlasciwszy, nie bylem przykladac, moze mi się zdaje, ale wlasnie chyba w G7 byl ten o ton jasniejszy, a boczki tez byly nieco mniej czarne niz w atece. Ale miec te wykladziny a nie miec - bez porownania, w golfie 7 rzucalem klucze czy cokolwiek i nie grzechotalo, butelki z piciem itp. A schowek mial inny materiał, juz pisalem, mniej sliski, tez G7 mial wylozone jak passat, nowy G8 ma jak u nas, samplastik i tez malutki, bez chlodzenia, za czym akurat nie tesknie, bo nie uzywalem, na dalekiej trasie klima w nocy juz tak nie dmucha zimnem i butelka litrowa wchodzila, wlozona z lodowki za kilka godzin byla ciepla, to nie lodowka. Robota na wiosne, jak bedzie pogoda, wczesniej mam zestaw kamer do roboty, woskowanie, kola na letnie, olej i przypuszczam ze za miesiac moze nawet nie zaczne, ale bede ratowal materialy na pewno. Szerzej sie nie wypowiem, nie bylem przykladac, okleiny kieszeni raczej sa wyciete rowno z folią od kleju, ale nie kopalem w okleinach az tak, ciekawi mnie precyzja, ktora spodziewam sie ze jakas bedzie, lepsza o wiele niz robic cos na oko samemu albo wykleic z grubsza, co nic nie daje, jak nie bedzie cala wneka perfekcyjnie wyklejona. Mysle ze nie wytrzymam i podejde na dniach przymierzyc formatki. Wtedy pozastanawiam sie jak poszczegolne elementy mozna zarchiwizowac.
Za ten post autor Wojtas_gt otrzymał podziękowanie:
Misiek (04 kwie 2021, 1:35)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ