Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

Wojtas_gt pisze:
03 kwie 2021, 23:15
https://allegro.pl/oferta/stp-dywan-wyk ... 8455526840

To jedna z takich aukcji, obejrzyj wszystkie zdjecia, ja dostalem chyba podobny material do kieszeni drzwiowych, ten czarny, nie wiem czy ten lekko jasniejszy nie bylby wlasciwszy, nie bylem przykladac, moze mi się zdaje, ale wlasnie chyba w G7 byl ten o ton jasniejszy, a boczki tez byly nieco mniej czarne niz w atece. Ale miec te wykladziny a nie miec - bez porownania, w golfie 7 rzucalem klucze czy cokolwiek i nie grzechotalo, butelki z piciem itp. A schowek mial inny materiał, juz pisalem, mniej sliski, tez G7 mial wylozone jak passat, nowy G8 ma jak u nas, samplastik i tez malutki, bez chlodzenia, za czym akurat nie tesknie, bo nie uzywalem, na dalekiej trasie klima w nocy juz tak nie dmucha zimnem i butelka litrowa wchodzila, wlozona z lodowki za kilka godzin byla ciepla, to nie lodowka. Robota na wiosne, jak bedzie pogoda, wczesniej mam zestaw kamer do roboty, woskowanie, kola na letnie, olej i przypuszczam ze za miesiac moze nawet nie zaczne, ale bede ratowal materialy na pewno. Szerzej sie nie wypowiem, nie bylem przykladac, okleiny kieszeni raczej sa wyciete rowno z folią od kleju, ale nie kopalem w okleinach az tak, ciekawi mnie precyzja, ktora spodziewam sie ze jakas bedzie, lepsza o wiele niz robic cos na oko samemu albo wykleic z grubsza, co nic nie daje, jak nie bedzie cala wneka perfekcyjnie wyklejona. Mysle ze nie wytrzymam i podejde na dniach przymierzyc formatki. Wtedy pozastanawiam sie jak poszczegolne elementy mozna zarchiwizowac.
Dzięki za linka, ale po prostu nie wiedziałem jak to nazwać i się sprawdziło - "Dywan wykładzina obiciowa" - tego się nie spodziewałem, ale to i tak o wiele lepiej jak na Aliexpress, bo tam coś znaleźć po nazwie to chyba z cudem graniczy.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: geranium »

nie wszyscy muszą chcieć robić wszystko
jednym np. wystarczy tylko schowek
a kupić trzeba komplet :)
a w drzwiach chcę mieć czerwone :lol:
i nikt nie pisze że musi być taniej, ma być jak chcę wtedy to ma sens

PS.@wojtas cos ta twoja klima nie teges ;) zawsze leci zimniejsze powietrze z wlotu jak jest w kabinie a więc nie ma możliwości aby woda się nagrzała jak leży w klimatyzowanym schowku do temp. w kabinie

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Klima dmucha takim powietrzem, jakie jest w okolicy tacy ociekaczowej za parownikiem juz. Klimatronik w golfie 7 sterowany juz byl plynnie, zaworem, nie elektromagnesem i jesli na zewnatrz w nocy robilo sie ponizej np. 20 stopni to w miare zblizania sie tej temperatury do zadanej - wydatek sprezarki malał, mogl byc nawet zerowy, albo tylko marnie osuszac. Parownik nie jest ciagle zimny i powietrze nie bedzie lecialo wtedy zimne do schowka, cos jest nie teges z Twoja wiedzą i pojeciem o dzialaniu tego urzadzonka. Jeali jest upal, auto nagrzane - to wlozysz tam cos i bedzie chlodzone, ale jesli to cos wyjmiesz wprost z lodowki sklepowej lub domowej i jedziesz daleko i nie ma skwaru, albo zapada wieczor, trwa długa jazda nocna - napoj nie dostaje zimna. Wezyk doprowadzajacy zdejmuje sie pod nogami pasazera, wlasnie tam gdzie napisalem i to nie zadna lodowka, przyczepiasz sie do czegos niedosc ze bez racji to nie mialo to wiekszego znaczenia w kwestii ze splycane jest wyposazenie, nie mam w nowym aucie schowka wyklejonego, jest maly, nie ma gdzie wlozyc moich oryginalnych CD w pelnym bitrate'cie i glupiej karty SD i to jest znaczace, a nie to czy rozumiesz dzialanie wezyka z zakretką, ktorą nota bene syn dolozyl sobie do poprzedniego leona po lifcie z 2019r za kilkadziesiat zl zamawiajac w skodzie detale i ma, w seacie nie dalo sie. Ateca ma schowek na 2 kromki, golf mial na bochenek, litrowa cola wlatywala luzem, z lodowki...

Same schowki sa proste, mozna dorobic, tez sa wazne, zeby nie jezdzilo tam cos i nie tluklo, ten material z linka nie w pelni to zapewni, bedzie jezdzilo, on jest do kieszeni drzwi, ktore sa tez istotne. Wg mnie 50 eu nie jest wielce wygorowana cena, tam sa chyba kolory, jesli ktos ma wizje, moze tez dokupic swoje zgodnie z uznaniem, ale chcac oryginalne wykroje nikt tam nie daje woli wyboru na poszczegolne czesci, transport i oplaty to wiekszosc ceny zestawu wiec spadloby o max 50zl moze. Mam wrazenie ze sfocusowalismy soe tutaj na jakichs mikrooszczednosciach, robiac powoli gownoburze na inne tematy. Wstawki wczesniejsze z fotkami efektu finalnego sa obiecujace i tyle, powinno to byc juz w standardzie w aucie za jakies 150 tys.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Eleonor »

W Audi A6 nowym za 430 tyś także nie ma ...
To są oszczędności...
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: geranium »

skoro golf był taki zajebisty to trzeba było przy nim zostać

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Daj spokoj, mow merytorycznie, na temat, a nie kłap. Po kilku latach golf został zmieniony, nowszy model byl nieakceptowalny, wybralem inne auto by sobie odmienić i mieć jeszcze DSG bez mhev, tabletow sterujących wszystkim i stale zawieszajacych sie systemow itd. Kandydowal jeszcze passat variant, od chwili gdy zauwazylem czym są obecne kombi kompakty, byly na tapecie toyoty, kie. Nie o tym mowa, porownuje bo tamto auto bylo wyposazone w omawiany detal i to jest przytaczane. Szkoda czasu na takie dywagacje i wyjaśnianie, dlaczego Ty kolego nie masz tego auta co ma dobrą lodowke w schowku tylko atecę, skoro jestes na tym klubie, forum? Mysle ze nie miales nigdy i teoretyzujesz, do chlodzenia tam potrzeba pracy sprezarki, która działa tylko kiedy potrzeba kabinie, a nie schowkowi.

Audi nie ogladalem, bo po co, nie mialem zamiaru kupowac. Wykladziny schowkow i kieszeni jak w golfie 7 i do jakiego stanu zmierzem w atece - mają auta takie jak octavia 4 czy tiguan i passat, bez schowkow ma też golf. Dziwne, ze audi tego nie ma, moze sportowe odchudzone, bo na pewno nie kazde. Kupilem zestaw obić, to zamontuje, jak będzie coś nie tak to dam znać, dla tych którzy chcą odgrzać temat zapoczątkowany jakiś czas temu może się przyda ta wiedza, bo że nadal można to tam kupić już wiadomo.

Ponawiam sprawę tacki do podłokietnika - nie widział ktoś może czegoś w tym stylu z linka poniżej, ale nie za tyle i nie takiego szpetnego, do polifta:

https://pl.aliexpress.com/item/40003253 ... 0maJp3c&mp

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Bonifacy »

Zobacz na polskim Amazonie. Dziś mi mignęła, chyba za 27 zł.
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Wojtas_gt (04 kwie 2021, 22:33)
Ocena: 5.26%

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Faktycznie 28-33 zależnie od koloru. Dzięki

Zigor
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI 190km 4x4
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Zigor »

U mnie dzisiaj dotarły ale na montaż muszą poczekać :-)

Zamówiłem poprzez aliexpress ale przyszły bezpośrednio od producenta z Turcji. Czemu zamawiałem z Ali? Taniej. Wyszło niecałe 200zł (bez żadnych kuponów i innych takich).

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Luk4as »

Daj link

ODPOWIEDZ