Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: sailor 88 »

Frodo pisze:
12 gru 2019, 20:17
Jeśli Sailor88 (znany m.in. z dobranych kolorystycznie precyzyjnych napraw ogrzewania tylnej szyby) we własnej osobie kilka razy poprawiał, to znając życie... sprawa nie jest taka łatwa!! A w zimę pewnie znacznie trudniejsza, chyba że ktoś ma ogrzewany garaż.
Frodo, w zawodzie który uprawiam właściwie nie ma miejsca na poprawki i mam z reguły tylko jedną próbę, ale to ja sam ustalam plan działania. Natomiast tutaj dostajemy instrukcję, którą ktoś opracował i trzeba się do tego zastosować, co po raz pierwszy może wymagać większego zaangażowania i czasu. Dajcie mi teraz drugą ATK-ę, a zrobię to w try miga ;). Nie jest to więc trudne, tylko wymaga chęci i zaangażowania, no chyba, że ktoś nie ma jakichkolwiek zdolności manualnych.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Sponsor


Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Masmix »

sailor 88 pisze:
12 gru 2019, 21:08
Frodo pisze:
12 gru 2019, 20:17
Jeśli Sailor88 (znany m.in. z dobranych kolorystycznie precyzyjnych napraw ogrzewania tylnej szyby) we własnej osobie kilka razy poprawiał, to znając życie... sprawa nie jest taka łatwa!! A w zimę pewnie znacznie trudniejsza, chyba że ktoś ma ogrzewany garaż.
Frodo, w zawodzie który uprawiam właściwie nie ma miejsca na poprawki i mam z reguły tylko jedną próbę, ale to ja sam ustalam plan działania. Natomiast tutaj dostajemy instrukcję, którą ktoś opracował i trzeba się do tego zastosować, co po raz pierwszy może wymagać większego zaangażowania i czasu. Dajcie mi teraz drugą ATK-ę, a zrobię to w try miga ;). Nie jest to więc trudne, tylko wymaga chęci i zaangażowania, no chyba, że ktoś nie ma jakichkolwiek zdolności manualnych.
Drogi Sailor piszę się na to! Już składam zamówienie na ten filc i jak tylko dostanę przesyłkę oddaję Atece w twoje ręce ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: sailor 88 »

Frodo pisze:
13 gru 2019, 10:48
PPS. Sailor88, z opisu pracy wnioskuję, że nie jesteś politykiem! :lol:
Politykiem (uchowaj Boże!) nie jestem, nawet nie politykuję, bo absolutnie się na tym nie znam. Wolę ponarzekać sobie na współczesną motoryzację :lol: .
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: overheat »

Zamontowałem dzisiaj schowki oraz przednie drzwi. Powiem tak:

- Schowki prosta sprawa: materiał jest mięciutki, kształty proste, dobry dostęp.
- Drzwi przednie... to już inna bajka. Kto nie miał z ZPT przynajmniej 4+, będzie miał trochę rzucania k***ami :) Materiał jest gruby, bardzo mocno się lepi (w sumie to i dobrze), a wnętrze kieszeni jest zdecydowanie trójwymiarowe, przez co trzeba używać dużo wyobraźni, często się cofać (odklejać kawałek), naciągać, przewidywać. Trudny dostęp i fakt że nie widzi się co się robi, zdecydowanie nie ułatwia.
- Warto zaopatrzyć się w: odkurzacz, żeby dokładnie oczyścić powierzchnie, a potem izopropanol, żeby dokładnie je odtłuścić (a na koniec umyć ręce – klej w materiale na drzwi jest "niczego sobie").
- Do ugniatania materiału obowiązkowa rakla + coś do trudno dostępnych miejsc (używałem grubej linijki).
- (!!!) Po ugniataniu raklą odkurzamy i odtłuszczamy raz jeszcze sąsiednie powierzchnie. Z materiału sypią się drobne czarne farfocle i jeśli przykleisz na to kolejny kawałek, jest spore ryzyko, że będzie się słabo trzymał.
- Do orientowania się w terenie przydaje się czołówka.
- Jakoś wykonania zestawu, powiedziałbym dobra. Pomimo dużej gimnastyki na dnie wnęk drzwi zostały mi mikro–prześwity plastiku. Być może z suszarką i większą finezję (oraz wprawą...) można by ich uniknąć, lepiej to wszystko spasować. Ale jak na coś aftermarketowego, to jestem bardzo pozytywnie zdziwiony jakością, spodziewałem się bubla, a tutaj Turcy wykonali całkiem niezłą robotę.
- Na schowki oraz przednie drzwi rezerwujemy tak ~2h czasu.
- Pytanie jak będzie z trwałością, np. zimą gdy plastiki się kurczą, klej twardnieje, czy nie zacznie się to trochę odklejać miejscami np. tam gdzie jest ponaciągane na pofałdowane powierzchnie wnęk drzwi. Może będzie spoko, może nie, czas pokaże.
- To że Seat tego nie montuje seryjnie w furach za 150k zł (koszt przy produkcji masowej to pewnie 20zł), to jest jakiś żart :P Nawet jako dodatek zapłaciłbym ASO kilka stów, żeby było "cacy i w ogóle".

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: TomeL »

O trwałość możesz być spokojny. Nie odkleja się, ani zimą, ani latem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: sailor 88 »

TomeL pisze:
07 wrz 2020, 21:35
O trwałość możesz być spokojny. Nie odkleja się, ani zimą, ani latem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam, u mnie mija rok od oklejenia i wszystko idealnie.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: tomal218 »

Ja kupilem filc samoprzylepny i sam wyciolem i okleilem co prawda bylo to czasochlonne to warte zabawy ,zostalo mi Filcu i mysle nad oklejeniem plastkow po bokach oparcia tylnego siedzenia
oso soplón !!! :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: patryk7133 »

Siema
Wracam do tematu oklejania schowków w Atece nie dokończyłem zamówienia za pierwszym podejściem brakło czasu i chęci :).

Jestem w trakcie zamawiania i mam z tym problem płatność tylko za pośrednictwem WesternUnion no ok! Tylko co mam wpisać w danych odbiorcy?

Dostałem e-mejl od sprzedawcy z danymi do zapłaty i nic poza numerem zamówienia, kwotą do zapłaty tam nie ma próbując wpłacić pieniądze w WesternUnion muszę podać dane, których nie mam.

Podpowie mi ktoś jak mam dokonać wpłaty do WesternUnion?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

patryk7133 pisze:
09 wrz 2020, 1:50
Siema
Wracam do tematu oklejania schowków w Atece nie dokończyłem zamówienia za pierwszym podejściem brakło czasu i chęci :).

Jestem w trakcie zamawiania i mam z tym problem płatność tylko za pośrednictwem WesternUnion no ok! Tylko co mam wpisać w danych odbiorcy?

Dostałem e-mejl od sprzedawcy z danymi do zapłaty i nic poza numerem zamówienia, kwotą do zapłaty tam nie ma próbując wpłacić pieniądze w WesternUnion muszę podać dane, których nie mam.

Podpowie mi ktoś jak mam dokonać wpłaty do WesternUnion?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
A czy korzystałeś z linku bezpośredniego do zamówienia, podanego w pierwszym poście :
https://iyzi.link/AAlDbQ
czy z innego, bo istniejący tam formularz wydaje się być standardowy, czyli jak w sklepach Polskich (dane nabywcy, adres, mail, telefon, adres), a na dole widnieją symbole American Express, Visa i Mastercard, więc wygląda na to, że w następnym kroku zapłacić będzie można także i kartą.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: patryk7133 »

Tak zamawiałem pod tym linkiem ale ja płacę jedynie za pośrednictwem Paypal lub standardowym przelewem tam nie ma tej metody płatności zostaje mi tylko WesternUnion mam potwierdzenie zamówienia tylko nie wiem na kogo mam zrobić przelew :) No nic napisałem do tego sklepu czekam na odpowiedź
Dziękuję @Misiek :)

ODPOWIEDZ