Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Seata Ateca
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: patryk7133 »

Wojtas_gt pisze:
07 mar 2021, 20:12
patryk7133 pisze:
02 mar 2021, 17:14
Wojtas_gt pisze:
02 mar 2021, 15:46
Zdobyłem się na odwagę i zamówiłem właśnie na www.graficar.com.tr
Zapłaciłem dla spokoju jednorazową, wirtualną kartą Revolut 50 EU.

Piszcie panowie jak dostaniecie przesyłki i chwalcie się efektami po oklejeniu, zawsze nie zaszkodzą pomocne fotki, opisy montażu :)
Też się pochwalę :)
Proponuje przeczytać cały ten wątek 🙂
Przeczytalem, skad ten pomysł i sugestia ze nie?
Dzis po poludniu dostalem emailem fakturę, minelo 6 dni od zamowienia, moze wyślą lub juz to zrobili. Mysle ze sa osoby, jak ja ktore sa niepewne czy to nie jest fejk, wiec poza znacznie wczesniejszymi wpisami postaram sie zrelacjonizowac cale zamowienie wraz z montazem.

I super chętnie zobaczę jak ci poszło :)
Powodzenia czekam z niecierpliwością na relację :)



Sponsor

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: patryk7133 »

Lava pisze:
02 mar 2021, 20:31
A czy ktoś bawił się w wyciszenie nadkoli od środka? Oklejenie mata wytłumiająca?
Miałem to zrobić i nie wykluczone, że jeszcze to zrobię, bo materiały czekają u mnie w garażu jestem trochę zniechęcony do tego, bo jak doposażałem elektryczną klapę bagażnika to musiałem zdemontować prawie wszystkie plastiki w aucie, ale boczków w bagażniku nie udało mi się zdjąć całkowicie mogłem je tylko odchylić jednak mam jeszcze w planach kilka modyfikacji to może ogarnę temat tego lata ;)

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Lava »

patryk7133 pisze:
07 mar 2021, 21:56
Lava pisze:
02 mar 2021, 20:31
A czy ktoś bawił się w wyciszenie nadkoli od środka? Oklejenie mata wytłumiająca?
Miałem to zrobić i nie wykluczone, że jeszcze to zrobię, bo materiały czekają u mnie w garażu jestem trochę zniechęcony do tego, bo jak doposażałem elektryczną klapę bagażnika to musiałem zdemontować prawie wszystkie plastiki w aucie, ale boczków w bagażniku nie udało mi się zdjąć całkowicie mogłem je tylko odchylić jednak mam jeszcze w planach kilka modyfikacji to może ogarnę temat tego lata ;)
Też nad tym myślę? Tylko czy to będzie miało zadawalajacy efekt???
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Czy wykonywal ktos wyciszenie odglosow silnika badz wydechu? Mam nieodparte wrazenie, ze w skodzie karoq silnik slyszalny jest mniej natarczywie, zwlaszcza basowy pomruk na niskich obrotach, ale nie wylacznie ten. Podobne wrazenie mialem przesiadajac sie z golfa 7 1.4 do leona 3 FL 1.5, ze tez slyszalem duzo glosniej basowy pomruk, dokladnie to samo zjawisko, od razu zauwazalne gdy kilka lat sie jezdzilo tym golfem w roznych warunkach i nagle jako pasazer wsiadlo sie z kims do w pelni seryjnej FRki, gdzie poza glosnoscia rzucil sie w oczy mniejszy komfort z uwagi na obnizone fabrycznie zawieszenie i na niektorych znanych tarkach po prostu w nim trzeslo. Mysle, ze mniej jest mat, nawet wneka na kolo w bagazniku w atece nie jest wylozona, a w golfie 7 kombi byla w filcu. Ogolnie auto jest ciche, zawieszenie tez, jakies swierszcze poprawione po fabryce, ale przy spokojnej jezdzie z dsg bez muzyki po prostu buczy, nie jechalem nigdzie daleko jeszcze ale moze mnie to meczyc teoche. Moze jakies maty w bagaznik, ale jak sam silnik od przodu?

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Eleonor »

Wojtas_gt pisze:
17 mar 2021, 9:58
.... nawet wneka na kolo w bagazniku w atece nie jest wylozona,..
U mnie jest wnęka wyłożona ... ale mam podwójną podłogę i nie wiem czy to coś czasami nie zmienia ...
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

Eleonor pisze:
17 mar 2021, 10:27
Wojtas_gt pisze:
17 mar 2021, 9:58
.... nawet wneka na kolo w bagazniku w atece nie jest wylozona,..
U mnie jest wnęka wyłożona ... ale mam podwójną podłogę i nie wiem czy to coś czasami nie zmienia ...
Na pewno zmienia - każda dodatkowa warstwa jakiegokolwiek materiału powoduje tłumienie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Misiek »

Wojtas_gt pisze:
17 mar 2021, 9:58
Czy wykonywal ktos wyciszenie odglosow silnika badz wydechu? Mam nieodparte wrazenie, ze w skodzie karoq silnik slyszalny jest mniej natarczywie, zwlaszcza basowy pomruk na niskich obrotach, ale nie wylacznie ten. Podobne wrazenie mialem przesiadajac sie z golfa 7 1.4 do leona 3 FL 1.5, ze tez slyszalem duzo glosniej basowy pomruk, dokladnie to samo zjawisko, od razu zauwazalne gdy kilka lat sie jezdzilo tym golfem w roznych warunkach i nagle jako pasazer wsiadlo sie z kims do w pelni seryjnej FRki, gdzie poza glosnoscia rzucil sie w oczy mniejszy komfort z uwagi na obnizone fabrycznie zawieszenie i na niektorych znanych tarkach po prostu w nim trzeslo. Mysle, ze mniej jest mat, nawet wneka na kolo w bagazniku w atece nie jest wylozona, a w golfie 7 kombi byla w filcu. Ogolnie auto jest ciche, zawieszenie tez, jakies swierszcze poprawione po fabryce, ale przy spokojnej jezdzie z dsg bez muzyki po prostu buczy, nie jechalem nigdzie daleko jeszcze ale moze mnie to meczyc teoche. Moze jakies maty w bagaznik, ale jak sam silnik od przodu?
Ja jeszcze jeżdżę dieslem i to buczenie czasami jest już nie do zniesienia (że o klekocie nie wspomnę), ale wiadomo - to diesel, poza tym jego miesiące są już policzone :D . Kiedyś było jeszcze gorzej, ale okazało się, że zrobiła się dziura po odpadniętym wieszaku rury wydechowej mniej więcej pod siedzeniem kierowcy i po zaspawaniu znacznie ucichło, jednak nie do końca. Może więc i u Ciebie zrobiła się jakaś dziurka w układzie wydechowym i dlatego stąd takie nieprzyjemnie odgłosy ? Poza tym każde, już nawet najmniejsze, wytłumienie przynosi bardzo odczuwalne efekty, przy czym wcale nie musisz od razu jechać do specjalisty płacąc czasami majątek i wiele z nich można zrobić samemu, na przykład w bagażniku, we wspomnianej komorze na koło zapasowe. Filc samoprzylepny odpowiedniej grubości, specjalna pianka lub w ostateczności specjalna mata do systemów audio potrafią uczynić cuda.

Poza tym kilka razy czytałem, między innymi na tym forum, że niektórzy narzekają na nieprzyjemny (porównują go nawet czasami do odkurzacza) odgłos pracy silnika na wyższych obrotach. Jeżeli to się potwierdzi w moim egzemplarzu, to ja planuję po pierwsze solidnie wytłumić przegrodę między komorą silnika i kabiną. A jeżeli to zauważalnie nie pomoże, to zorientuję się czy nie dałoby się przypadkiem przenieść któregoś z systemów aktywnego tłumienia hałasów instalowanych w niektórych modelach o podobno bardzo chwalonych za skuteczność.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

To nowe auto, nie ma tragedii, to raczej niuanse pomiedzy brendami w grupie, saet zwykle byl i jest nadal gorzej wytlumiony.

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: Wojtas_gt »

Dzisiaj, dokładnie po miesiącu od zamówkienia - przyniósł mi do domu kurier zamowiony zestaw wykladzin za 50 EU w Turcji, rozspakowałem, wyglada ze wszystko jest, czyli grubsze wyklejki kieszeni drzwi i schowki (pasazera, podlokietnik, cupholdery). Nie przymierzalem jeszcze Roboty bedzie sporo, ale podejscie dostawcy bardzo profesjonalne. Wstawie jak ponaklejam, jak sie cieplej zrobi, jeszcze mam kamerki do montazu


Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2021, 19:58 przez Wojtas_gt, łącznie zmieniany 3 razy.

juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wyciszenie schowków, cupholderow itd

Post autor: juby466 »

Moje zamówienie odebrane już od lutego czeka na lepszą pogodę

ODPOWIEDZ