Poprawa komfortu zamykania maski.

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Seata Ateca
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Poprawa komfortu zamykania maski.

Post autor: sailor 88 »

Jeżeli u kogoś zamykanie maski odbywa się z trudem i wymaga opuszczenia jej ze znacznej wysokości, to jest sposób aby to poprawić. Można to zrobić za pomocą gumowych odbojów wkręconych w maskę, ale może to wywołać brak synchronizacji poziomu maski i błotników co nie wygląda dobrze, dlatego postanowiłem zmienić poziom osadzenia ucha kotwicznego na masce co czyni zamykanie bezproblemowym. Po odkręceniu ucha, które mocują dwie śruby z kołnierzem, należy między podstawę ucha a blachę maski podłożyć duże podkładki co spowoduje głębsze wchodzenie ucha w rygiel zamka. Zastosowałem podkładki o grubości 2,5mm. Dodatkowe podkładki umieściłem też w miejscach gdzie nie ma śrub, mocując je dołożonymi śrubami, ale nie jest to konieczne. Maska teraz zamyka się po opuszczeniu z około 20cm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Misiek (05 wrz 2021, 0:24)
Ocena: 5.26%


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Poprawa komfortu zamykania maski.

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Poprawa komfortu zamykania maski.

Post autor: tomal218 »

sailor 88 pisze:
04 wrz 2021, 17:07
Jeżeli u kogoś zamykanie maski odbywa się z trudem i wymaga opuszczenia jej ze znacznej wysokości, to jest sposób aby to poprawić. Można to zrobić za pomocą gumowych odbojów wkręconych w maskę, ale może to wywołać brak synchronizacji poziomu maski i błotników co nie wygląda dobrze, dlatego postanowiłem zmienić poziom osadzenia ucha kotwicznego na masce co czyni zamykanie bezproblemowym. Po odkręceniu ucha, które mocują dwie śruby z kołnierzem, należy między podstawę ucha a blachę maski podłożyć duże podkładki co spowoduje głębsze wchodzenie ucha w rygiel zamka. Zastosowałem podkładki o grubości 2,5mm. Dodatkowe podkładki umieściłem też w miejscach gdzie nie ma śrub, mocując je dołożonymi śrubami, ale nie jest to konieczne. Maska teraz zamyka się po opuszczeniu z około 20cm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
nie lepiej wyregulować zamek ?moja zamyka się z około 10 cm
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Poprawa komfortu zamykania maski.

Post autor: sailor 88 »

tomal218 pisze:
04 wrz 2021, 17:53
nie lepiej wyregulować zamek ?moja zamyka się z około 10 cm
Serwis dwa razy podchodził do tematu i nic się nie dało zrobić. Stwierdzili, że to tzw. rozrzut produkcyjno-montażowy...i coś w tym jest, bo w niektórych egzemplarzach drzwi zamykają się idealnie (u mnie tak jest), a w innych trzeba mocno "trzaskać" a regulacja zamka nic nie daje, więc moja porada adresowana jest do tych z problemem.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Poprawa komfortu zamykania maski.

Post autor: tomal218 »

sailor 88 pisze:
04 wrz 2021, 19:17
tomal218 pisze:
04 wrz 2021, 17:53
nie lepiej wyregulować zamek ?moja zamyka się z około 10 cm
Serwis dwa razy podchodził do tematu i nic się nie dało zrobić. Stwierdzili, że to tzw. rozrzut produkcyjno-montażowy...i coś w tym jest, bo w niektórych egzemplarzach drzwi zamykają się idealnie (u mnie tak jest), a w innych trzeba mocno "trzaskać" a regulacja zamka nic nie daje, więc moja porada adresowana jest do tych z problemem.
No spoko u mnie tez trzeba trzaskać drzwiami jak okna sa zamknięte ale jak uchylę któreś to już lekko się zamykają to sprawa tz szczelności, no jak ktoś nie poradzi sobie z tym problemem to już ma rozwiazanie ;)
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ